3.45 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AktualijosPolitika
2020 Gegužės 26d.
1

Seimas pritarė prezidentūros siūlymams: GPM kitą pusmetį turėtų mažėti

titleAlytausgidas.lt iliustracija

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma laikinai (nuo šių metų liepos 1 d. iki gruodžio 31 d.) sumažinti standartinį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą, taikomą pajamoms iš darbo santykių (nuo 20 iki 15 proc.) taikant mėnesio pajamų daliai iki 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), pritarė Seimas.

Mėnesio pajamų daliai nuo 3 iki 7 VDU ir toliau, kaip šiuo metu galioja, būtų taikomas 20 proc. tarifas, mėnesio pajamų daliai virš 7 VDU ir toliau, kaip šiuo metu galioja, būtų taikomas 32 proc. tarifas.

Siekiant papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas projektu siūloma ankstinti nuo 2021 m. numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD (400 eurų) jau šiais metais (kartu atliekamas techninis NPD formulės koeficiento iš 0,17 į 0,19 patikslinimas, siekiant, kad imtis, kuriai taikoma NPD, iš esmės nesikeistų).

Pajamų iš GPM netekimai savivaldybių biudžetuose dėl šio laikino diskrecinio pokyčio būtų padengiami iš valstybės biudžeto vadovaujantis Biudžeto sandaros įstatymo 34 straipsniu.

Šiems LR prezidento Gitano Nausėdos siūlomiems projektams po pateikimo pritarė 62 Seimo nariai, prieš balsavo 5, susilaikė 15.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Seimo biudžeto ir finansų komitetas, dėl siūlomų pakeitimų nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.

 


Komentarai

1
Komentuoti
ir vel2020-05-26
kruva pazadu bet nebus ko gero vykdoma kaip ir kiti zadeti pazadai
traffix.lt