19 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 5d.
Alytus
2020 Gegužės 25d.
36

Teismo verdiktas: Alytaus aeroklubas gali toliau naudotis nekilnojamu turtu ir lėktuvais (KOMENTARAI)

titleAlytaus aeroklubo viršininkas K. Urbanavičius

Praėjusį penktadienį (gegužės 22 d.) iš pat ankstaus ryto aeroklube pasirodę savivaldybės atstovai, lydimi antstolio ir policijos pareigūnų, surengė seniai nematytą parodomąją akciją perimdami Alytaus aeroklubui panaudos sutartimi priklausantį nekilnojamąjį turtą keitė spynas, laužė duris ir kt.

Tačiau jau gegužės 25 d. Alytaus apylinkės teismas priėmė nutartį ir patenkino Alytaus aeroklubo prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir Alytaus miesto savivaldybei uždraudė taikyti bet kokias turto naudojimą ir valdymą ribojančias priemones aeroklubo atžvilgiu. Ši nutartis yra vykdytina skubiai.

Gegužės 25 d. nutartyje Alytaus apylinkės teismas nurodė, kad Alytaus aeroklubo prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių yra pagrįstas ir nutarė Alytaus miesto savivaldybei iki galutinio sprendimo priėmimo byloje uždrausti perimti nekilnojamojo turto naudojimą, taikyti šiam turtui bet kokias fizinės apsaugos ar kitokias priemones, ribojančias ieškovo galimybę patekti į turtą bei naudotis turtu, o taip pat uždrausti imtis kokių kitų veiksmų, kuriais bet kokia forma būtų trukdoma aeroklubui naudotis turtu, keisti šio turto naudojimo paskirtį ir imtis bet kokių veiksmų, kuriais būtų suvaržomos galimybės turtą naudoti pagal dabartinę jo naudojimo paskirtį.

„Teismo nutartimi bent jau laikinai yra sukontroliuota ir apribota savivaldybės savivalė, kokios per visus nepriklausomybės metus aš nebuvau matęs. Aklas ėjimas buldozeriu turbūt yra šios kadencijos vizitinė kortelė ir man labai apmaudu, kad vykdant savo politinę valią yra pažeidžiami elementarūs teisinės valstybės principai. Džiaugiuosi, kad teisminė kontrolė leido stabilizuoti situaciją tol, kol bus išnagrinėtas ginčas pagal pateiktą ieškinį ir įvertintas abiejų pozicijų pagrįstumas. Atskirai noriu padėkoti Edgaro Margevičiaus vadovaujamai teisininkų komandai „Prevence legal“, kuri puikiai padirbėjo ir padėjo mums stabilizuoti susidariusią situaciją. Man, kaip alytiškiui, liūdniausia, kad Alytaus miesto savivaldybė pasiuntė labai aiškią žinutę tiek esamiems miesto gyventojams, tiek būsimiems investuotojams: sutarčių ir teisinės valstybės principų nebus laikomasi, o bet kokia politinė valia bus aukščiau visko. Į tokios savivaldybės kuriamą LEZ neateis nė vienas investuotojas dėl elementaraus stabilumo ir vakarietiškos kultūros standartų nebuvimo“, - teigė Alytaus aeroklubo viršininkas Kęstutis Urbanavičius.

Primename, kad gegužės 22 d. iš pat ankstaus ryto Alytaus aerodrome pasirodė savivaldybės atstovai, lydimi antstolio ir policijos pareigūnų. Savivaldybės atstovai prievartos priemonėmis inicijavo nekilnojamojo turto spynų keitimą ir iki dienos pabaigos reikalavo aeroklubo atstovus palikti patalpas ir teritoriją. Alytaus miesto savivaldybė veiksmus atliko be jokio įspėjimo ir, galimai sužinojusi apie aeroklubo kreipimąsi į teismą, ieškojo būdų užbėgti galimai teismo nutarčiai už akių. Alytaus miesto savivaldybė, be kita ko, užrakino ir apribojo priėjimą netgi prie asmeninio Alytaus aeroklubui priklausančio turto.

Nors šis teismo sprendimas nėra galutinis, tačiau jau dabar matyti, kad Alytaus miesto savivaldybės veiksmai, atlikti gegužės 22 d. perimant turtą, buvo itin skuboti ir gali turėti itin neigiamų padarinių būsimiems investuotojams mieste, kurie teisinės aplinkos ir valdžios sprendimų stabilumą vertina kaip vieną svarbiausių kriterijų ateities investicijoms.


Komentarai

36
Komentuoti
Keista2020-05-28
Ant kiek stagnacijos laikai pakeitė žmones.Neduok Die jokių permainų.Kaip gyvenom prieš 30 m.,taip ir toliau kiurksokim.Šitiek metų gyveno ramiai,svetimoj žemėj,niekuo nesirūpinant,...Dabar kažkas sumąstė kažką įkurt????????Ir šokas !Puolė ir nagais,ir dantim,tą svetimą turtą išlaikyt - bet kokia kaina.Manau neišdegs.Prigyveno,prisinaudojo !!!Senai laikas permainoms !
Dzūkas2020-05-27
Jeigu lakūnas Kęstas taip nori šio turto, tegul išsiperka lėktuvėlius aukcione (ne mažiau 1 mln eurų už kiekvieną), laimi nuomos konkursą skydinio namuko (su pirtimi), angarų ir sandėlių su priklausiniais (asfaltuotos aikštelės), moka žemės nuomos mokestį už naudojamus šimtus hektarų (kaina kaip visiems miesto verslininkams). Bet jis šito nenori. Duok viską už dyką. Neieškok, lakūne, durnių.
alytskis2020-05-27
Alytaus aerodromas yra dalis Alytaus dvasios o ateja i valdzia eiliniai sovietiniai vagys tik siekia prisiplesti!
Akivaizdu 2020-05-27
kad dirba spec. tarnyboms, tiek laiko, bet manau kad išlys yla iš maišo...
Kandidatas Kęstas2020-05-26
2016 metu Seimo rinkimai. 122 numeris Tvarkos ir Teisingumo sąraše. Kęstas turi turto už 500 eurų, santaupų 6 tūkst. Per metus gavo 3256 eur pajamų, sumokėjo nulį mokesčių.. Viršinykas tsakant. (dabar '' benamis'')
Domas2020-05-26
hi . tokia nuomone susidaro -tarytum kazkas norejo pamarginti balta puslapy .
kiekvienam zmoguj butu labiau suprantama jeigu butu parasyta trumpiau ir konkreciau .
JONAI,2020-05-26
as ne uz LEZ aerodrome, bet man nepatinka ir tai, kas dabar ten vyksta-tegul ponai, kurie vis verkia kad viskas griaunama, nusiperka ta zemes plota, ir tada gales daryti ka nori. Bet kazin ar cia nelaukia ES pinigu ir tada, kai tas lesas panaudos, dings ir rupestis tuo aerodromu. Prisimenate,kaip buvo su ALITOS krepsinio komanda-kol gamykla buvo valdiska, komanda buvo ir gaudavo pinigu. Bet kai gamykla privatizavo, nebeliko ir komandos. Nes zmones, o ypac verslininkai moka skaiciuoti ir taupyti savo pinigus. Valstybei per brangu islaikyti ir plesti ta aerodroma, tai ka sakyti apie savivaldybe.
Jonas2020-05-26
Ar žinai kas labiausia laukia to LEZ ?. Ogi būsimasis LEZ Generalinis direktorius su visa šutve pavaduotojų, ekonomistų komersantų, kurie ir stumia šį projektą, su tikrai vakarietiškais atlyginimais. O tu žmogeli dar labai ilgai lauksi kol tavim kas pasirūpins. SĖKMĖS.
Manau2020-05-26
teismas nepanaikino savivaldybės sprendimo priimto gal prieš 20 metų,prie mero Kirkliausko,kuriuo buvo uždrausta lėktuvais skraidyti virš gyvenamų individualių namų ,tuo labiau atlikinėti visokius triukus,o skraidymą vykdyti virš miško.
JONUI2020-05-26
o ką tas aerodromas duoda paprastam žmogui? Juo naudojasi aerodromo direktorius ir visi kiti ponai. Žmoniu Alytuje mažėja tikrai ne dėl to, kad nebėra geležinkelio, ar dėlto, kad autobusu stotis iškelta - tegul ponai verslininkai padidina atlyginimus iki Vilniaus o dar geriau, iki Vakarų Europos lygio, ir žmonės liks Alytuje. O tie, kurie sugriovė Alytaus tekstilė, dabar rauda dėl sugriauto geležinkelio ir griaunamo aerodromo. Žmonės jiems niekada nerūpėjo ir nerūpi-jie gina savo interesus.
Donaldas2020-05-26
Konservatoriai netik kolūkius ir aerodromą sugriovė, bet lansbergiai ir koronovirusą išplatino europoje
Jonas2020-05-26
Valdžia deklaruoja: viskas daroma dėl žmogaus gerovės. Dėl ŽMOGAUS gerovės daroma Suomijoje ar Norvegijoje, kur žiemos metu , kada nėra kito privažiavimo,vienam žmogui atsiūsdavo geležinkelio lokomotyvą, kad ŽMOGUS galėtų nuvykti į darbą už 30 km. ir namo. O pas mus dėl žmogaus gerovės pirmąjame Alytuje paruošė vietą naujoms kapinėms ,kad nuo LEZ besisteigiančių SAUGIŲ įmonių , sutrikus sveikatai , toli nereikėtų vežti. Kas čia yra senamiesčio keli tūkstančiai gyventojų- vietos visiems užteks. Pirmyn BULDOZERISTAI dėl žmonių gerovės.
Jei2020-05-26
Mūsų istoriniam aerodromui 80 metų. Alytus jo dėka į istoriją įėjo, o kas dabar dedasi ? Ar pinigų troškimas jau svarbiau už sąžinę, teisę, gyventojų nuomonę, pagarbą istorijai ? Juk tai buvo miesto strateginis objektas, kuriam kasmet skyrus, kad ir nedaug finansų, jis būtų galėjęs jau nešti miestui finansinę naudą. Nusispjovė į aerodromą valdžiažmogiai, pinigėlių "neradę", o dabar patys savo trumparegiškumo ir žioplumo vaisius mato. 21 amžius, o mes naikinam tai, kas gali mūsų miestą išgelbėti nuo pavirtimo į gūdžią provinciją
Na...2020-05-26
nesvaikit jus su tuo aerodromu, is kurio seniai likus tik parodija, nes vadovai jo be fantazijos ir gabumu. Yra tik sklypas, ir keli vietiniai veikejai kurie bando ji priglaust...taip kad aredromo cia tikrai neliks, bet kokiu atveju
Stasys2020-05-26
Važiavau vakar Alytun iš Kauno. Radijas transliavo kažkokią laidą apie Alytaus savivaldybės užsakytą video. Trumpą ,keturių minučių klipą kaip patrauklu gyvent mažam mieste...Užsukau ir į aerodromą. Prie angaro stovėjo apsaugos mašina. Man nei į galvą ,kad čia jau ale savivaldybės areštuotas turtas. Niešti vis tą plotą kažkam ir kažkokiem tikslams priglausti...Tai ir susukit tą klipą apie aerodromą...Ale ,kad nepatrauklus bus
Jazepa2020-05-26
Aerodromas Alytaus miesto dūšios dalis.Reikia pagalvoti kiek keitėsi santvarkų ir valdžių niekam neužkliuvo.Aerodromui reiket padaryti dideles investicijas,padaryti ptrauklu ir vakarų sportui.
Lomat nie stroit2020-05-26
Alytaus LSDP, Alytaus konservų griovimai: - geležinkelis sugriautas, autobusų stotis žmonėms patogioj vietoj sugriauta, Cesiulio, Krasnicko, Klėgerio, Labuko užėjimai ir griovimai: - sporto mokykla, mokyklos, aerodromas......nuo tokių žmonės išsibėgiojo..... dingo beveik pusė miesto 30 000 žmonių
kests2020-05-26
palaikau klubo idėją ir vadovą, bet reikia lėšų(valstybės,europinių)kad būtų normalus aeroklubas su normaliais takais, infrastruktūra....kodėl čia negalėtų leistis nedideli lėktuvėliai iš kitų šalių? Gėda miesto gaujai...nusivyliau cėciuliu
Ooo2020-05-26
Griaut ne statyti. Alytaus politikai moka tik griauti geležinkelį sugriovė, autobusų stotį sugriovė o dabar imasi griauti aerodromą. Tikrai verti apdovanojimo.
Alytiškis2020-05-26
Alytaus teismas nuperkamas. Užtenka tik kiek daugiau pamokėt ir šitos vargano lygio teisėjos jau sėdi pirkėjo kišenėj. Nemanau, kad jūs būsit pajėgūs bylinėtis aukštesnės instancijos teisme.
Speigas 2020-05-25
Džiugu girdeti
As2020-05-25
Geda Cesiuliui ir jo gaujai !!!
Valdžiažmogių2020-05-25
savivalė tęsesi, žmoniškumo ir dealogo nėra, jie jaučiasi dievais, Juonienę už tokius neteisėtus veiksmus reiktu pasodinti, administracijos direktorių Juonį paskui ją, o Cesiulį pervesti vadovauti Alytaus gaisrininkams vietoj A.B. galės žarnas praplaudinėt. Tegul dabar pasakas seka teismui, pažiūrėsim kuo baigsis. Pagarba aviatoriams.
Gintaras2020-05-25
investuotojams pasiųstas labai aiškus signalas - investuokit, investuokit į LEZ, o mes ateisim kada norim ir spynas pakeisim :) Galvojau, jog Česlovas buvo pats blogiausias meras. Pasirodo ne - Nerijus sugebėjo dar žemiau nusiristi :(
Vytautas2020-05-25
Liuks , ne viskas prarasta dar
Idomu2020-05-25
Kodėl prokuratūra ir vaikų teisės neveikia?juk mergina kaip žvėris iškeldino šeimą nesuteikiama kitos pastogės.o kaip su privačia nuosavybe,kuri randasi klube,užtikrinant valdiškos technikos saugumą ir eksploataciją?
Zioma2020-05-25
Ačiū Dievui dar yra Alytuje padoriu žmonių tai teisme .Ačiū taria sparno broliai.
Emigrantam 2020-05-25
Negrįžkit į Alytų, čia kiekvienais metais vis labiau tyčiojasi politikai iš Alytiškių. Šita turto grobimo akcija exmento Juonio organizuota
onute2020-05-25
Kuo toliau , tuo gražiau atsibuskite: ALYTAUS IŠRINKTIEJI - PRADĖKITE DIRBTI!!!!!!!
Alytaus Minedas 2020-05-25
Kada Cesiulis, Juonys, Krasnickas, Torpeda, Jučas, Klėgeris atsistatydins ?
KGB2020-05-25
Saika Alytuj siaucia. O zurnaliugom uz pinigus liepia sokt pagal ju muziką. Dar toks AlPlius Jankauskas su Pax rusiškais metodais ir ponioatkem ivedineja tvarka Alytuj. Pax, Alytaus benrai ir kiti kgb niku anukai - tvarka Alytuj bus pagal juos. Nupirkta ziniasklaida sklaidysis, taškysis - pagal juos
Gongas2020-05-25
13 Gongas kviečia taikos, bet deja miesto valdžia neverta taikos, nes ji pati kursto nesantaiką. Pražūtis miesto gyventojams, kuriuos valdo tokia nekompetetinga Cesiulio gauja.
Xexe2020-05-25
Tai dabar didysis pazarnikas su savo saika is savu kiseniu tegul sumoka uz samdyta apsauga ir spynas
pingvinas2020-05-25
susivare graziai savivaldybe, sitos demes dar ilgai neatsiplaus
Idomu 2020-05-25
Ar leido savo lovoje miegoti ponui virsininkui su zmona. Ar jie buvo iskraustyti su visa manta ir baldais?
Dūmtraukis2020-05-25
Net man, su tuo neturinčiam nieko bendro - S A R M A T A !
traffix.lt