4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2020 Gegužės 24d.
2

Karantinas dviračių traukiniui nesutrukdė

titleNuotraukų galerijaGiedriaus Bernatvičius nuotraukos

Kaip lokomotyvas su vagonais iš Olitos (Alytaus) į Oraną (Varėną) prieš daugiau nei 90 metų, dviratininkai susijungė į simbolinį traukinį ir įveikė atstumą tarp Dzūkijos geografinės bei etninės sostinės.

Ar šiemet pajudės dviračių „traukinys“, per karantiną buvo abejojama, tačiau švelnėjant socialinės distancijos sąlygoms, jo atidėti kitam laikui, kitiems metams neprireikė.

Nuo senosios Alytaus geležinkelio stoties Gardino g. startavę, per pačių dviratininkų atstatyti sumanytą ir realybe tapusį dviratininkų ir pėsčiųjų tiltą pravažiavę keliautojai tradiciškai aplankė 1898 metais statytą geležinkelio pralaidą ties Moterties upeliu už „Nemuno“ sodų bendrijos, po to judėjo link buvusių Poteronių, Bukauciškių, Glūko k. (Artilerijos) geležinkelio stočių.

Skirtingai, nei ankstesniuose dviračių žygiuose, jo dalyviai negalėjo pasinaudoti nakvyne Varėnos technologijos ir verslo mokyklos bendrabutyje, todėl pasuko atgal į Alytų.

Į karantininį dviračių „traukinį“ kaip ir anksčiau, šiemet pakvietė asociacija „Olita-Orany“.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Jj2020-06-01
Ka cia per nesamone susapnavai fantazioras traukinys i vilniu
Stasys Danevičius2020-05-28
Ir malonu ir graudu,kad mūsų Jaunimas jaučia tą nostalgiją,kai į Alytų atvažiuodavo traukiniai.Dabartiniai politikai šito nesupranta ,ar nenori suprasti,kad geležikelio jungtis su Vilniumi yra gyvenimiška ir ekonominė būtinybė.Šios problemos nesprendžia jau kelinta miesto savivaldybės kadencija.Šiuolaikiniai traukiniai duoda galimybę Vilnių pasiekti per pusvalandį.Alytus ir jo gyventojai galėtų jaustis kaip Vilniaus priemiesčio gyventojai ir dirbti sostinėje.Gal aš neteisus,o tik fantazuoju,ogal jau suvaikėjau?Tą puikiai suprato Rusijos carai.Ką galvojate Jūs seni alytiškiai?
traffix.lt