1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusVerslasTransportas
2020 Gegužės 22d.
14

Daugiau nei pusę amžiaus aviatorių valdytą ir išsaugotą turtą perima savivaldybė (FOTO. VIDEO)

titleNuotraukų galerija

Alytaus aeroklubo teisininkams kreipusis į teismą, iki laikinųjų apsaugos priemonių taikymo likus vos vienai dienai, Alytaus miesto savivaldybė suskubo perimti balandį Vyriausybės jai perduotą vietos aviatorių nuo 1959 metų prižiūrėtą turtą – Alytaus aerodrome, Miškininkų g. 3, esančius senuosius pastatus ir orlaivius.

Turto perėmimo operacijai vadovavo Alytaus miesto savivadybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja
Auksė Juonienė, į aerodromą atvykusi su antstoliais, policija ir avarinio spynų atrakinimo specialistais iš biudžetinės Alytaus būtų ūkio organizacijos.

A. Juonienė ją sutikusiam Alytaus aeroklubo vadovui Kęstučiui Urbanavičiui ir į įvykio vietą skubiai atvykusiems aviatorių teisininkams paaiškino nekilnojamojo turto ir aviacijos įrenginių perėmimo seką ir tvarką, su kuria prieš savaitę aviatorius savo raštu buvo supažindinęs A. Juonienės viršininkas, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys: „... nedelsiant perduoti pastatų ir kitus raktus“. Tam prieštaravo aviatorių teisininkai, į teismą kreipęsi dėl, pasak jų, galiojančios 2016 m. Alytaus aeroklubo sutarties ir teisės pagal panaudą toliau valdyti turtą. Tą patį jie pakartojo ir A. Juonienei atvykus prie aeroklubo turto, pareikšdami, kad vietos aviatoriai net nepratęsus jų prašytos sutarties, galės naudotis iki 2026 metų.

„Jūs pažeidžiat teismo sprendimą...“, - A. Juonienę perspėjo aeroklubo teisininkas, tačiau miesto savivaldybės atstovė, perklaususi, ar jis tikrai teisininkas, pastarajam priminė, kad „laikinosios sankcijos, apsaugos priemonės aeroklubo turtui dar netaikomos“ ir pakvietė eiti prie pastatų, kuriuose jau buvo laužomos spynos.

„... Mes esame įgalioti tiesiog administracijos vadovo (Alytausgidas.lt pastaba: R. Juonio), kadangi jis materialiai atsako už visą savivaldybės turtą, kad būtų pakeistos spynos ir nuo savo turto turėtume raktus“, - kalbėjo A. Juonienė.

Perimtam Alytaus aeroklubo turtui saugoti savivaldybė nusamdė apsaugą, kuri, anot administracijos turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjos, budės „kiaurą parą“.

Alytausgidas.lt žiniomis, kiekviena fizinės apsaugos darbo valanda Alytaus aerodrome miesto mokesčių mokėtojams kainuos apie 6 eurus.

Kadangi savivaldybės delegacija su antstoliais, policija ir durų avarinio atidarymo specialistais į aeroklubą penktadienį atvyko švelniai tariant netikėtai, naujomis spynomis buvo „įkalintas“ ir aviatoriams priklausantis asmeninis turtas. Dėl jo savivaldybė Alytaus aeroklubą anksčiau buvo perspėjusi, kad „nustačiusi ir kito turto (...)“, todėl prašė „jį pašalinti, kad raktų perdavimo metu jo nebūtų“, tačiau iš anksto apie savo vizitą valdininkai neperspėjo.

„Tai, kas nutiko šiandien, gali vykti tik tai represinese struktūrose, tik represinėse valstybėse”, - po aviatorių turto perėmimo surengtame mitinge stebėjosi vienas jo kalbėtojų, Pirmojo Alytaus gyventojų atstovas Dalius Sinkevičius. Taip pat pasisakė vietos gyventojas, Alytaus miesto tarybos narys, buvęs meras Česlovas Daugėla, Seimo narys, buvęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidentas Vytautas Sabeckis, Alytaus aeroklubo vadovas K. Urbanavičius, Lietuvos aerodromų asociacijos vadovas ir Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas Algimantas Žentelis bei kiti nuo 1939 m. veikiančio Alytaus aerodromo likimui asmenys, tarp kurių nebuvo pasisakyti kviesto, tačiau prie mikrofono nepasirodžiusio Alytaus miesto tarybos nario Sigito Leonavičiaus, kuris, be bendrovės „Traidenis“, taip pat yra viešosios įstaigos „Alytaus aerodromas“ vadovas.

Fotogalerija


Komentarai

14
Komentuoti
Atrodo2020-05-25
prisižais šitie Alytaus naikintojai
Kaip gali vykti tokie2020-05-24
dalykai, kaip kad vyksta aerodrome? Valdiska zeme, valdiski pastatai, valdiski lektuvai, o naudojasi viskuo saujele zmoniu. Tai jie ir yra nepatenkinti tuo, kas vyksta. Tegul patikrina visa buhalterija, kaip ir kas vyksta-kas skraido, kas kiek sumoka, kas kiek aukoja tam aerodromui. Negi valstybes turtu galii naudotis be jokiu mokesciu valstybei? Pagaliau, kiek uz to namo nuoma moka pats aerodromo vadovas. Tai kai viska istirsite ir parasysite, tada ir bus aisku, kas ten vyksta ir kokia is to nauda. o kol zmones visko nezino, tai ir vyks tokie dalykai.
Atsibodo2020-05-24
Kam tas aerodromas su 3lektuvais?alytau padaryk cia nacionalini stadiona kaunas vilnius negali jus padarykit;)gera vieta;)o skraidunai gali ir laukuose kur isikurt nei ten svenciu buvo nei renginiu nieko trys lektuvai ir penkk dar su lankais per gerai manau jiem.
Jo2020-05-23
Jus mažiau myskite dėl to aerodromo, paskelbkite aukcioną už sklypus jame, atiduokite zmonems ir tegul stato namus 5 aukščių 100 aukščių, savivalda gaus daug pinigų ir baigsis problema.
juonys darbinykas2020-05-23
o juonienei nestumas nemaiso? :) kazi kas tevas.. tie ilgi vakarai darbe.. kuriant machinacijas... savo daro :)
Cesiuli ir Juonį, gereičiau atsistatydinkit2020-05-23
Arba reikia rinkti parašus, kad tik griovimais užsiiminėjančius Cesiulį ir Juonį reikia vyti iš postų
torpedos pakabinti kiausai...2020-05-23
Stervinio sysalo ir torpediniu konservu darbo metodai.. .. lauzyt ir keist spynas.. lyg darbuotojai dirbe desimtmecius vogtu ka..
Emigrantas2020-05-23
Žeuru girdeti ir matyti ka ponas "meras" su savo "pakalikais" dar mistui ir žmonems padarys????????????
Andrius 2020-05-23
Aerodromas veiklos praktiskai nevygdo jokios 15-20 metu manau geriau tegu kazkas kazka daro negu stovi Apauges zolem kokia nauda miestui?? Suprantu butu saunu tureti veikianty aerodroma mieste bet realybe tokia niekas nevyksta ????????
Jeigu perdave savivaldybei,2020-05-23
tai savivaldybe ir pereme ta turta-dabar jau savivaldybe tsakinga uz visa turta. Aviatoriai zinojo, kad aerodroma perduos savivaldybei, tai galejo savo asmeninius daiktus, technika ar dar ka nors issigabenti. Beje, o kas leidzia valstybei priklausanciose patalpose laikyti savo nuosavus daiktus ar technika? Jeigu laikoma asmenine technika, tai kiek jie moka uz tai, kad naudojasi valdiskomis patalpomis? O jeigu ten dar kas nors laiko ir nuosavus lektuvus, tai reikia priversti susimoketi uz naudojamas patalpas-kur tai matyta, kad valdiskose patalpose zmones elgtusi kaip savo namuose.
Egis2020-05-23
Ciuciuli gryna šikna už pautu pratempkit pakilimo taku, gal išgaruos dumai iš smegenų jobanam gaisrininkui.
? 2020-05-23
Juonys, Juoniene? Cia tik bendrapavardziai ar daugiau?
kažin2020-05-23
ar ne galėtų sutilpti į šį didelį sklypą investicijos vakarinėje dalyje ir aerodromas rytinėje?
as2020-05-23
tai kur tas nabagas,kur labai,labai...rupinasi alytaus,ir al.rajono(nors ten p.valiūnas}reikalais...skuba dar kas liko nugvelbti...tas pats ir su alytaus medelynu,nuo 2022m. bus panaikintas...ar nepaspringsite dvasios ubagai,naisių dvaro batrakai(liokajai}....
traffix.lt