1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Aktualijos
2020 Gegužės 22d.
8

Atliekos iš Alytaus daugiabučių netrukus keliaus į naujus konteinerius

titleNuo birželio 1 d. Alytuje pradedamos eksploatuoti naujos konteinerių aikštelės

Nuo birželio 1 dienos pradedami aptarnauti nauji pusiau požeminiai ir antžeminiai konteineriai, įrengti prie Alytaus miesto daugiabučių namų. Juos, kaip ir iki šiol, aptarnaus bendrovė „Ekonovus“, o alytiškiai, prie kurių namų jau yra įrengtos naujos konteinerių aikštelės, galės naudotis moderniais ir patogiais konteineriais.

Šiuo metu jau įrengta ir eksploatacijai paruošta daugiau kaip 60 konteinerinių aikštelių. Jų skaičius kasdien auga – naujos aikštelės intensyviai įrenginėjamos visose tam numatytose vietose. Iš viso mieste suplanuota įrengti 134 aikšteles.

„Įrengus naujus konteinerius, sutvarkoma aikštelė aplink juos, sumontuojamas informacinis stendas, kuriame yra pagrindinė informacija, kaip rūšiuoti atliekas, patraukiami senieji konteineriai ir pradedami naudoti nauji“, - sakė  Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė.

Ji priminė, kad naujose aikštelėse yra vienu konteineriu daugiau nei iki šiol – įrengti atskiri konteineriai maisto atliekoms. Tad šių atliekų daugiau nebegalima mesti į mišrių atliekų konteinerius.

Visas virtuvės ir maisto atliekas:  vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsi­nų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių, išskyrus pakuotes, popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius reikia rinkti ir mesti atskirai. Maisto atliekas, kaip ir visas kitas, reikia rinkti į maišelius, kuriuos prieš išmetant į konteinerį būtina sandariai užrišti.

„Maisto atliekų rūšiavimas nėra sudėtingas procesas. Tą gali patvirtinti ir Alytaus miesto individualių namų gyventojai, kurie jau antrus metus rūšiuoja maisto atliekas. Ir rūšiuoja puikiai – geriausiai iš visų regiono savivaldybių. Tikimės, kad daugiabučių gyventojai jiems nenusileis“, - viliasi ARATC  direktorius Algirdas Reipas.

Praėjusiais metais individualiuose namuose gyvenantys alytiškiai jiems išdalintais konteineriais surinko 368 tonas maisto atliekų ir beveik 1000 tonų sumažino mišrių atliekų kiekį. Maisto atliekos, išmestos kartu su kitomis, jas labai užteršia ir tolesnis šių atliekų rūšiavimas bei perdirbimas tampa neįmanomas.

Atskirai surenkant maisto atliekas, daug mažiau atliekų patenka į sąvartyną, mažėja sąvartyno nuotekų užterštumas sunkiaisiais metalais ir kitomis pavojingomis medžiagomis, išvengiama atliekų tvarkymo kaštų didėjimo. 

Atskiras maisto atliekų surinkimas yra Lietuvos ir ES teisės aktuose numatyta prievolė ir moksliškai pagrįsta priemonė, užtikrinanti mažesnę aplinkos taršą.

ARATC inf.


Komentarai

8
Komentuoti
Aha2020-05-25
Narkotikai, ginklai, prostitucija ir šiūkšlių verslas visada buvo pelningiausi verslai. Ir tai nieko neturi bendra su gamtos apsauga.
Tekstiles atliekas2020-05-25
reikia vezti i aiksteles, tik ten galima jas ismesti. Vietoj zadetu konteineriu irenge mainukus ir tikotiks, prikure nauju darbo vietu. O butu labai patogu tie tekstiles ir avalynes konteineriai-eini pro sali, ir ismeti. Dabar gi, juk nevaziuosi del keliu drabuziu i tas aiksteles, tai dauguma meta i misrias siuksles arba padeda prie konteineriu.
O kada bus 2020-05-23
Pastatyti konteineriai tekstiles atliekoms???2015 metais buvo straipsnis parasytas,kad neuzilgo bus.Dabar jau 2020-ieji metai. Mes vis dar laukiam!
Vadinasi2020-05-23
Aiksteles dare tvorom tvere pinigai, dar pozeminius sukase vel pinigai,beto paprasciau butu paleidai masina 17 ar 18 val per gatves ir surinks,manau ir mieste graziau butu nei ant kiekvieno kampo konteineriai,dar vieni veza kiti rusiuoja treti parceliuoja
Tie senieji konteineriai2020-05-23
ir varpelio formos talpos plastikui, stiklui ir popieriui buvo dar visai geri. Kur ukiskumas-ismesti dar tinkamus naudoti konteinerius ir statyti naujus, kainuojancius milijonus?
Tai2020-05-23
Sako mazinkite plastikiniu maiseliu naudojima ,o cia reikalauja deti atliekas i juos tai kur paskui tas plastikas isgaruoja vel terse aplinka nes jis neperdirbamas tik degint tinkamas apsisprendzia tegu.
Toksvienas2020-05-23
Tikrai neprisidėsiu bendrabučio kambaryje penkių šiukšliadėžių ir neplanuoju taip rūšiuot. Ar valdininkai galvoja, ksd visi gyvena tokiom sąlygom kaip jie? Kiek šeimų Alytuje gyvena 18 m3 kambariuoe? Kaip jiems rūšiuot?
Nu2020-05-22
Lips kirmeles ir smirdes kaip prienuose tie maisto kontenerei
traffix.lt