14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
Rėmėjų turinys
2020 Gegužės 21d.
0

Ergonominės kėdės biurui: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

titleNuotraukų galerijaErgonominės kėdės. UAB „OAG Aviation Worldwide“, fotogr.: Vaidotas Darulis

Nors daugelis mano, kad sėdėjimas atpalaiduoja, tačiau iš tiesų sėdint nugarai tenka didelė apkrova: visos viršutinės kūno dalies svoris perkeliamas sėdmenims ir šlaunims. Laikui bėgant nuo ilgo sėdėjimo, nuolat apkraunant stuburo struktūras, gali išsivystyti tarpslankstelinio disko pažeidimai. Taip pat ilgai sėdint sutrikdoma kraujotaka: kraujas suteka į kojas ir lėtai grįžta į širdį.  

Netinkama sėdėsena gali sukelti ne tik fizinį diskomfortą, bet ir:

 • nugaros skausmą;
 • kaklo skausmą;
 • akių nuovargį;
 • pilvo skausmą;
 • kojų skausmą;
 • sutrikimus, kylančius nuolat atliekant pasikartojančius judesius.

Kodėl verta paieškoti ergonominės kėdės?

Sėdint pagal visus ergonomikos principus sukonstruotoje kėdėje sumažėja nuovargis ir diskomfortas, traumų rizika, pagerėja kraujotaka bei padidėja produktyvumas.

Vyrauja stereotipas, kad ergonominės biuro kėdės būtinos tik biurų darbuotojams, visą darbo dieną praleidžiantiems prie kompiuterių. Tačiau kokybiški baldai ne mažiau svarbūs dirbantiems monotonišką sėdimą darbą gamyklose. Svarbiausia, kad kėdė būtų pritaikyta atlikti konkrečias užduotis ir atitiktų darbuotojo ūgį/ svorį arba būtų reguliuojama.

Taip pat dar būtina atkreipti dėmesį, kad pastaruoju metu daugelis biurų baldų gamintojų naudoja ergonomikos sąvoką (panašiai – ir su ekologija). Tačiau išbandžius baldą bei paprašius techninės jo informacijos paaiškėja, kad jokios ergonomikos ten nėra. „Narbuto“ baldai – sertifikuoti, atitinkantys ES standartus, sukurti ieškantiems aukščiausio komforto ir ergonomikos.

Ergonominės biuro kėdė juosmens atramos

Daugelis darbuotojų po dienos, praleistos prie darbo stalo, skundžiasi nugaros skausmais. Tad ergonomiška  kėdė padės spręsti šią problemą. „Narbuto“ kėdžių juosmens atrama yra reguliuojama, taigi sėdėsite taisyklingai ir nejusite nugaros ir pečių įtampos. Teisingai sureguliuota juosmens atrama turi remtis į jūsų nugaros išgaubimą.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad vienų ergonominių kėdžių juosmens atrama būna tvirtesnė, o kitų – minkštesnė.

Laidumas orui ir komfortas

Daliai darbuotojų diskomfortą sukelia kėdžių apmušalai. Orui nelaidžios medžiagos skatina prakaitavimą, gali atrodyti, kad sėdmenys, nugara kaista. Todėl atkreipkite dėmesį į kėdes, komplektuojamas su orui laidžiais audiniais, pavyzdžiui, tinkleliais. Bet šios medžiagos neturi sumažinti baldo komforto.

Dėl to kai kurių „Narbuto“ kėdžių sėdimosios dalys ir atlošai gaminami iš skirtingų medžiagų: nugara neprakaituoja, o paminkštinta sėdynė nevargina.

Jei kėdė neturi paminkštintos sėdynės, jos iš karto „nurašyti“ nereikėtų: dėl išradingo dizaino net ir tokios kėdės gali būti gana patogios sėdint ilgesnį laiką.

Paklauskite darbuotojų nuomonės

Dažniausiai ergonominės ofiso kėdės pasirenkamos iš kelių atrinktų variantų, taigi sudarykite kėdžių sąrašą (su nuorodomis) ir nusiųskite jį savo darbuotojams. Darbuotojai kėdes naudos kasdien, todėl svarbu, kad baldai visiškai atitiktų jų poreikius.

Veikiausiai atsižvelgti į kiekvieno darbuotojo nuomonę renkant kėdes nepavyks, tačiau surengus mini apklausą orientuotis, kas kam teikia pirmenybę, tikrai bus paprasčiau. 

Išbandykite biuro kėdes

Jei tik yra galimybių, pasėdėkite ant kėdžių. Atkreipkite dėmesį, ar kėdės manevringos, nesukuria sunkumo pojūčio.

 • Atsisėskite ant kėdės ir kojas tvirtai atremkite į žemę.
 • Kelius sulenkite 90 laipsnių kampu.
 • Rankas turėtų būti lengva judinti, alkūnės – patogiame aukštyje.
 • Ar kėdę paprasta reguliuoti?
 • Ar patogi sėdynė?
 • Ar galite laisvai judėti?
 • Ar jaučiate, kad nugara prilaikoma?
 • Ar paprasta išlaikyti taisyklingą laikyseną?

Jūsų darbuotojai gali atvykti į visus „Narbuto“ salonus ir išbandyti ekspozicijoje esančias biuro kėdes. Ergonominės kėdės Vilniuje eksponuojamos salone, įsikūrusiame T. Narbuto g. 5. Domina ergonominės kėdės Kaune? Apsilankykite mūsų salone, įsikūrusiame Eigulių g. 2. Klaipėdos saloną rasite adresu Birutės g. 6, o Šiaulių – Dvaro g. 79.

 

Fotogalerija

 • Ergonominės kėdės. UAB „Eika“, fotogr.: Evaldas Lasys

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

 • Žydiška gatvelė