4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Verslas
2020 Gegužės 20d.
2

Negrąžinamų subsidijų pageidauja jau apie tūkstantis Alytaus apskrities įmonių

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog daugiau nei 930 Alytaus apskrities mikroįmonių VMI jau suskaičiavo per 1,6 mln. eurų skirtiną negrąžinamų subsidijų sumą . Ekonomikos ir inovacijų ministerijai priėmus sprendimą dėl subsidijos skyrimo, įmonėms skirtas subsidijas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

Kvietimai teikti paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti pasiekė jau 32 tūkst. mikroįmonių, šiuose kvietimuose yra pateikta ir nuoroda į paraiškos formą, kurią įmonių atstovams tereikia tik užpildyti ir pateikti „Mano VMI“ erdvėje. Iš viso beveik 30 tūkst. mikroįmonių, pateikusių paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti, VMI suskaičiavo daugiau nei 63,4 mln. eurų pagalbai skirtiną sumą.

Mikroįmonių atrankos kriterijai:
•    š. m. gegužės 1 d. įmonėje dirbo ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 9 darbuotojai;
•    įmonė yra įtraukta į VMI sudarytus nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus;
•    įmonė 2019 m. sumokėjo gyventojų pajamų mokestį į savivaldybės ir valstybės biudžetus;
•    įmonė nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama.

Ką daryti, jeigu mikroįmonė nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus?

Verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, tačiau taip pat patyrė neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių jų verslui taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą, kuriame turi pagrįsti, kad patyrė neigiamas pasekmes. Minėtą formą galima pateikti per „Mano VMI“ (skiltyje Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Paklausimai), atsiųsti e. paštu [email protected] arba klasikiniu paštu. Supaprastintos formos prašymą galima rasti ČIA. Kai įmonė yra įtraukiama į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą ir atitinka kitus reikiamus kriterijus, ji sulauks VMI kvietimo pateikti paraišką per „Mano VMI“.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Egnerová2020-05-20
Sveiki visi, pamačiau žmonių, kurie jau yra gavę paskolą iš (ICAC), komentarus, tada nusprendžiau paprašyti jų rekomendacijų, kurias patvirtinau savo asmeninėje banko sąskaitoje iš viso už 60 000 eurų, kurių paprašiau prieš kelias valandas. Tai tikrai puiki žinia ir patarianti kiekvienam, kuriam reikalinga tikra paskola, kreiptis el. Paštu ([email protected]). Džiaugiuosi, kad galiu gauti paskolą, dėl kurios kreipiausi. Prašome pasidalinti pagalba su draugais.
KO GERO2020-05-20
bus tik pazadai o subsidiju ne
traffix.lt