26 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
Alytus
2020 Birželio 1d.
10

Vaikų namų auklėtinius Alytuje norima apgyvendinti ant Nemuno upės kranto (FOTO. PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaAlytaus miesto savivaldybės pirkti norimas namas Kalnų g. 61AAlytausgidas.lt nuotr.

Birželio 1-oji – ne tik kalendorinės vasaros pradžia, tačiau ir tarptautinė Vaikų gynimo diena. Kaip valstybė, savivaldybė gina, globoja, rūpinasi vaikais Alytuje?

1963 metais Pirmajame Alytuje įsteigti vaikų namai, kaip ir pačioje pradžioje, paskutinį dešimtmetį vėl priklauso miesto savivaldybei, tiesa, naujausias įstaigos pavadinimas tarp miestelėnų – mažiau žinomas: Alytaus miesto šeimos centras.

Antano Juozapavičiaus g. 33 esančiame centre, kur užaugo ir garsieji broliai dailininkai, šokėjai Gataveckai, vaikų kasmet – vis mažiau, dalis jų pagal savarankiško gyvenimo planą perkeliami gyventi į butus, o pagal naujausią miesto savivaldybės politikų patvirtintą sumą, eis gyventi ir į specialiai tam perkamus namus.

Pirmasis pasirinktas namas, kaip ir šeimos centras Juozapavičiaus gatvėje, yra ten pat, I Alytuje – Kalnų g. 61A, tai – paskutinis gatvės namas su tvenkinėliu ant Nemuno upės kranto, šalia Alytaus kolegijos skardžio („Smerties“ kalno).

Dviejų aukštų pastato 271,30 kvadratinių metrų plote planuojama apgyvendinti 8 centro auklėtinius (iki 18 metų amžiaus) su nuolat dirbsiančiais specialistais (1-2), kuriems skirtingu paros metu talkins šiuos namus lankysiantys darbuotojai (5-6).

Kaip mūsų portalą informavo namą perkančiosios organizacijos Alytaus miesto savivaldybės administracijos atstovė, finansų ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė, projekto „Šeimai artimos aplinkos sukūrimo Alytaus mieste“ vadovė ir gyvenamojo namo su žemės sklypu ir buto pirkimo komisijos narė Ramunė Petuškaitė, namas su jam priklausančiu ūkiniu pastatu ir 0,1155 hektaro žemės sklypu Kalnų g. 61A įsigyjamas siekiant įgyvendinti minėtą projektą“, kurį remia Europos Sąjunga.

Pasak savivaldybės administracijos, projekto ir komisijos atstovės, namas Kalnų g. po derybų perkamas 3 tūkstančiais eurų pigiau – už galutinę 132 tūkst. Eur sumą. Iš ko perkamas namas? R. Petuškaitės teigimu, to atskleisti ji negalinti, nes „komisijos nariai, prieš pradėdami darbą komisijoje, pasirašo nešališkumo deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą“ ir žadėjo daugiau informacijos pateikti, kai namas taps Alytaus miesto savivaldybės nuosavybe.

Alytausgidas.lt šaltinių duomenimis, 1993 m. statyti pradėtas ir 2005 m. pabaigtas namas Kalnų g. 61A savivaldybės turėtų būti perkamas iš vieno Alytaus miesto tarybos nario artimo giminaičio (kuris yra ir jo verslo partneris) mamos.

PAPILDYTA

Kaip informavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos turto valdymo ir verslo skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Norušė, namo Kalnų g. 61A pirkimo-pardavimo sutartis buvo pasirašyta gegužės 22 d. Sutartimi savivaldybė įsipareigojo dalį sumos sumokėti per 3 darbo dienas po sutarties pasirašymo, o likusią dalį – kai pardavėjas (savininkas) atlaisvins parduodamus daiktus, bet ne vėliau kaip iki šių metų rugpjūčio 1 d.

Savivaldybė, kurios gyvenamojo namo su žemės sklypu (Kalnų g. 61A) ir buto pirkimo komisijos pirmininkė yra Alytaus m. savivaldybės administracijos turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė, patikslino, kad „gyvenamasis namas yra tinkamas eksploatuoti, nereikalaujantis papildomų remonto darbų“, tiesa, „eksploatuojant pastatą ir atsiradus remonto poreikiui bus atliekami remonto darbai“.

Savivaldybės administracijos perkamo gyvenamojo namo energinio naudingumo klasė yra D, šildymo sistema – dujinė, o stogas – šiferinis.

Fotogalerija


Komentarai

10
Komentuoti
gimus Alytuje2020-06-03
nu jo, gal kažkas ne į tą namą žiūrėjo,kad jam avarinis atrodė,... 2005 statybos specialistų statytas mūrinukas, gyventas, mylėtas ir prižiūrėtas patapo avarinės būklės?....gal kam plyta ant galvos nukrito,kad tokias nesąmones rašinėja,...
Jaaaadze2020-06-03
Taip,pacesa pardavė motinos namą savivaldai beveik už dviguba kaina o iš remontu tas Juozapavičiaus 33 patalpas neaisku kokiomis šiltomis galimai sąlygomis pacesa naudos savam verslui.Taip nušaunama du zuikiai ,kaip gerai priklausyti tarybai
Alytiskis2020-06-03
Niekam ir nerupi nei stt nei. Fntt. Viskas gerai..........
Ana2020-06-03
O namas avarines bukles tikJoniene durniu ijunge
Joo...2020-06-03
....visai baimę praradę..
Pikta2020-06-02
Todėl kad tai yra Pačėso giminaitės namas, ir be to agenturoj už ši nama suule maximum 80 000 o savivaldybė nupirko už 135 000
Alytiskis2020-06-02
Paces a turbut neblogai paddlino nor it skupas
Ana2020-06-02
Savivaldybe ministerijos skirts pinigus graziai investavo ir nupirko Pačesos nama
Matyt2020-06-02
Reikėjo nupirkti kažkieno namą..
Saule2020-06-02
Tai ko jau juozapaviciaus gatvej negerai?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė