2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Kulinarinis gidas
2020 Gegužės 17d.
0

Pasigaminkime gyvo maisto: nuo saulėgrąžų sėklų iki daigelių ir salotų (RECEPTAS. FOTO)

titleNuotraukų galerijaJ. Marčiulaitienės nuotr.

Daigai – skanus ir labai naudingas maistas. Sėklai pradėjus augti ir daigui dar neatsiskyrus nuo sėklos, visos vertingiausios medžiagos koncentruojasi į daigus. Tai – tikras, „gyvas“ maistas.

Daigai turi labai daug vitaminų, mikroelementų ir kitų biologiškai aktyvių junginių bei yra užpildyti elektromagnetine energija, taip reikalinga žmogui. Kad daiguose slypi neįtikėtina galia, greičiausiai įsitikino visi, kurie propaguoja sveikesnį gyvenimo būdą. O jei esate ragavę būtent saulėgrąžų daigų, sutiksite, kad jų skonis – ypatingas. Ką jau kalbėti apie šių daigelių naudą organizmui...

Saulėgrąžų daigai – vieni vertingiausių žemėje. Tarkime, išspaudus sultis iš saulėgrąžų daigų, juose galime aptikti net 30 proc. baltymų, taip pat daug A, C, K, B grupės vitaminų.

Tarptautinė daigų daiginimo asociacija Amerikoje skelbia, kad saulėgrąžų daiguose yra itin daug vitamino D, kuris retai aptinkamas kituose maisto produktuose ir yra labai naudingas imunitetui, akims, kaulams ir pan.

Harvardo universiteto mokslininkai nustatė, kad saulėgrąžų daigai – puikus lecitino šaltinis, kuris atsakingas už riebalų apytaką kraujyje. Merilendo universiteto medicinos centras ištyrė, kad juose yra dukart daugiau baltymų nei pačios geriausios kokybės špinatuose.

Jeigu žvelgtume į saulėgrąžų daigus kaip į salotas, jie yra kur kas vertingesni už lapinius kopūstus (Kale) ir špinatus, kuriems priskiriamas maistingiausiųjų ir sveikiausiųjų titulas.

Norint sudaiginti saulėgrąžų reikia:
•    Termiškai neapdorotų saulėgrąžų su lukštais
•    3-4 vienodo dydžio padėklų
•    Žemių (paprastų iš lauko, o jei perkat, geriausia būtų durpės, 10% kompostinės žemės 5% humuso)

Daiginimo etapai:
•    Sėklas  su lukštais mirkome 10-12 valandų mirkome vandenyje;
•    Nupilame vandenį, praplauname sėklas švariu vandeniu ir daiginame jas kol pasirodo maži daigeliai - „uodegėlės“. Daiginimo metu sėklas praplauname keletą kartų tekančiu vandeniu;
•    Į pasirinktus padėklus supilame žemę 2-5 cm storio sluoksniu. Žemę standžiai suspaudžiame. Tada sėklas tankiai paskirstome ant žemės paviršiaus vientisu sluoksniu, palaistome;
•    Padėklus su pasodintomis saulėgrąžomis sudedame vienas ant kito. Galime sudėti 3-5 padėklus. Ant viršaus prislegiame 20-25 kg svoriu. Taip prislėgus laikome 2-3 paras. Kas dieną pažiūrime, ar pakankamai drėgmės. Prislėgimas reikalingas tam, kad sėklų šaknys gerai įsitvirtintų į žemę, laikytųsi drėgmė. Tuomet augalas auga tvirtesnis, sultingesnis bei greičiau numeta lukštus;
•    Kai nuimame svorį, ir padėklus vieną nuo kito, dedame juos ant palangės ar kitoje šviesioje vietoje. Stebėkime, kad daigeliams pakaktų vandens ir grožėkimės kaip jie stiebiasi;
•    Saulėgrąžų daigelius galima valgyti, kai jie pasiekia 5-10 cm aukštį ir išsivaduoja iš lukšto.

Saulėgrąžas reikėtų auginti iki antro vainikėlio atsiradimo – kol daigas turi tik du lapelius, nes paskui augalas praranda savo maistines savybes. Maždaug septintąją auginimo dieną jis yra pats maistingiausias. Kai daigeliai ne mažesnis nei 5 cm, nukerpame žirklėmis netoli šaknų ir skanaujame.

Daigais galima skaninti salotas, kokteilius, sumuštinius, spausti sultis ar tiesiog mėgautis jais vienais. Daigai puikiai laikosi šaldytuve iki 7-10 parų.

Ir pabaigai – dar vienas mano mėgstamų salotų receptas su saulėgrąžų daigeliais.

Sudėtis: šiaudeliais sutarkuotos morkos, šiek tiek pakepinti saulėgrąžų branduoliai, daigeliai. Patiekiame su saldžiarūgščiu padažu (citrinos sultys, nerafinuotas aliejus, medus, prieskoniai ir druska).

Jūratė Marčiulaitienė

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt