9 c Alytus
Sekmadienis, Spalio 25d.
AlytusAktualijos
2020 Gegužės 15d.
2

Socialiniams Alytaus m. darbuotojams, kaip jiems ir priklausytų, siūlo mokėti daugiau

title

Iš sutaupytų socialinės paramos lėšų kelti atlyginimus socialiniams darbuotojams, kaip yra privaloma pagal nustatytą tvarką, vykdo tik mažesniojo dalis šalies savivaldybių.

2019 m. iš 223 milijonų, skirtų iš biudžeto, tik 101 mln. eurų savivaldybės panaudojo socialinei paramai, 2018 m. iš 223 mln. eurų minėtai sričiai panaudojo 117 mln.

Prieš dvejus metus Seimo priimti įstatymai įpareigojo savivaldybes iš sutaupytų socialinės paramos lėšų ne mažiau kaip 20 procentų skirti socialinių darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

Kokia situacija Alytaus mieste?

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Robertos Samuolytės-Kisielienės, išlaidos Socialinės pasaugos programos darbo užmokesčiui auga kasmet – nuo 2 mln. 419 tūkst. 200 Eur (2018 m.) iki 2 mln. 939 tūkst. 300 Eur (2019 m.), t. y. 520 tūkst. 100 Eur daugiau, o 2020 m. – dar 87,4 tūkst. Eur daugiau, iki 3 mln. 260 tūkst. 700 Eur.

„Deja, Alytaus miesto savivaldybė 2019 metais skyrė tik 6,9% (Alytausgidas.lt pastaba: iš nustatytų 20%) socialinių darbuotojų atlyginimams didinti. Labai gaila, nes šių darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių iš viešojo sektoriaus darbuotojų. Juolab, būtent šių darbuotojų darbo dėka ir atsiranda tie sutaupymai“, - situaciją mūsų portalui pakomentavo Lietuvos Respublikos seimo narys Julius Sabatauskas, raginantis Alytaus miesto savivaldybės administraciją 2020 m. ištaisyti ankstesnių metų klaidą ir numatyti, kaip nustato įstatymas, ne mažiau 20 proc. sutaupytų lėšų socialinių darbuotojų atlyginimui.


Komentarai

2
Komentuoti
Nu,nu2020-05-17
Socialiniams darbuotojams didinti reikia tiems, kurie tikrai dirba, prižiūri juos namuose ar specialiose mokymo įstaigose. Ten tikrai yra sunkiu žmonių, kuriuos reikia prižiūrėti, net nesikeliancius iš lovų. Va tokiems soc.darbuotojams reikia kelti atlyginimus. O ne, kur kabinete sėdi ir tik dokumentus tvarko. Yra tokių, kur baigė prekybos mokslus ir socialiniame kabinete sėdi, tai tokiems kelti atlyginimą, tai tikrai neverta. Taip, kad žiūrėti reikia atmerktomis akimis, kam kelti. O ne užsimerkus, bet kam. Va taip - valdziuke mūsų. Apmąstykite protingai, o ne bet kaip ir bet kam .
Padidinkite atlyginimus tiems,,2020-05-16
kas dirba, bet ne tiems, kurie sedi kabinetuose ir darbo metu komentarus rasineja. Kada mes suzinosime, kiek zmoniu Alytuje dirba socialini darba ir kiek vadovauja, t.y. kiek dirba kabinetuose ir kiek dirba su zmonemis.
traffix.lt