6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Švietimas
2020 Gegužės 15d.
2

Alytuje: studentams – mažesnė studijų įmoka, universitetams – patalpos

titleAlytaus kolegijaAlytausgidas.lt nuotr.

„Plėsdami magistrantūros studijas, mes galvojame apie jaunų žmonių išsaugojimą Alytuje ir Alytaus regione, nes jauni žmonės, išvykę tęsti studijų į Vilnių ir Kauną, neretai ten pasilieka. Todėl kartu su universitetais pradėjome ieškoti galimybių jas priartinti ir mums pavyko“, – mintimis apie magistrantūros studijų poreikį, jų teikiamas galimybes informaciniame leidinyje „Savivaldybių žinios“ dalijasi Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Nuo šių metų rugsėjo keturi šalies universitetai Alytuje vykdys bakalauro ir magistrantūros studijų programas. Dzūkijos sostinėje studentai galės rinktis iš daugiau nei dešimties universitetų  magistrantūros studijų ir tokio pat skaičiaus Alytaus kolegijos siūlomų bakalauro studijų programų.

Miesto vadovo teigimu, jau netrukus Alytuje pamatysime labai stiprų investicijų augimą. „Miestas gyvas, kai jame gyvena daug jaunų ir išsilavinusių žmonių. Tada į miestą ateina investicijos ir nauji verslai“, – priduria Alytaus miesto savivaldybės meras.

„Galimybė magistro kvalifikacinį laipsnį įgyti gimtajame Alytuje patraukli ne tik alytiškiams, bet ir Dzūkijos regione gyvenantiems žmonėms – jiems atvykti į Alytų arčiau ir patogiau nei važiuoti į Vilnių ar Kauną. Su universitetais tariamės dėl nuolaidų studijoms galimybės, steigti stipendijas studentams svarsto ir savivaldybė. Aktyviai dirbame su verslo įmonėmis – galbūt įmonė, norėdama motyvuoti savo darbuotojus kelti kvalifikaciją, taip pat turi finansinių įrankių. Šių studijų aktulumas ir patrauklumas – neabejotinas“, – pasakoja Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Nuo šių metų rudens Alytaus kolegiją baigę slaugos ir kineziterapijos programų profesiniai bakalaurai ir  Alytaus regiono sveikatos įstaigų darbuotojai Alytuje galės rinktis Mykolo Romerio universiteto siūlomas sveikatos politikos ir vadybos magistrantūros studijas. Šis universitetas Alytaus kolegijoje profesiniams bakalaurams ir Alytaus regiono gyventojams siūlys rinktis kibernetinio saugumo valdymo ir  elektroninio verslo vadybos magistrantūros studijas.

Nuo rugsėjo ketinantiems tęsti statybos,  mechanikos ar pramonės  inžinerijos krypties  studijas magistrantūroje nebūtinai tai daryti teks Vilniuje. Tokių studijų galimybės atsivers ir Dzūkijos sostinėje. Vilniaus Gedimino technikos universitetas alytiškiams ir Pietų Lietuvos regiono gyventojams siūlys rinktis statybos inžinerijos krypties (statybos technologijos ir valdymas, statinio informacinis modeliavimas) ir mechanikos inžinerijos ar pramonės inžinerijos magistrantūros studijas.

Keturias magistro – Verslo logistikos, Žemės ūkio ekonomikos, Kaimo plėtros administravimo, Žemės ūkio verslo vadybos – studijų programas Dzūkijos regionui siūlo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, o Kauno technologijos universitetas Alytaus kolegijos absolventus  kviečia studijuoti įmonių valdymo studijų magistrantūrą.

Būsimų studentų laukia ir Alytaus kolegija, siūlanti slaugos ir sveikatos mokslų, inžinerijos, informatikos, maisto produktų technologijų mokslų, verslo vadybos profesinio bakalauro studijas.

Siekdama į Dzūkijos sostinę pritraukti šalies universitetus ir studentus,  Alytaus miesto savivaldybė numatė paramą magistrantūros studijoms: universitetams nemokamai bus suteiktos studijoms reikalingos patalpos, o studentams  – padengta dalis už studijas numatytos įmokos. Tam šių metų Alytaus miesto savivaldybės biudžete numatyta 20 tūkst. Eur.

Visą informaciją apie studijų Alytuje galimybes rasite ČIA. Kilus klausimams dėl magistro studijų Alytuje, prašome kreiptis į  šių studijų koordinatorę Kristiną Kuznecovaitę,  el. paštu [email protected] arba tel. +370 621 17 320.


Komentarai

2
Komentuoti
Tai kaip cia dabar-2020-05-15
Alytaus savivaldybe tokia turtinga, kad duoda nemokamas patalpas ir dar sumokes dali pinigu uz mokslus? Ar as gerai supratau?
Alytaus kolegija2020-05-15
uzeme paskutine vieta valstybiniu kolegiju grupeje, apie ka jus cia rasote? Cia ne studentams, cia Alytaus kolegijai paslauga padare, kad nereiktu uzdaryti.
traffix.lt