2 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
VideoreportažaiAktualijos
2020 Gegužės 14d.
0

Žemės ūkiui netinkamas dumblas nuo šiol deginamas ir virsta energija (VIDEO)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus mieste surinktos vandens ir kanalizacijos atliekos patenka į šalia miesto valymo įrenginius ir praėjusios sudėtingą technologinį procesą virsta dumblo granulėmis.

Dar prieš septynerius metus  atliekos keliavo už bendrovės „Dzūkijos vandenys“ tvoros ir skleidė nemalonų kvapą už Nemuno įsikūrusiems sodininkams, o pasisukus vėjui ir Alytaus miesto gyventojams.

2014 metais pradėjo veikti dumblo džiovinimo įrenginiai. Nuo tada išdžiovintos atliekos pradėtos kaupti bendrovės sandėliuose  (sukaupta 1 tūkst. 68 tonos), nors sklidęs blogas kvapas pradingo, tačiau bendrovė susidūrė su kita problema – kur dėti išvalytą dumblą. Sandėliai ėmė sparčiai pilnėti.

Dalį, kaip priedą tręšimui ėmė naudoti ūkininkai. Jį bendrovė parduoda.

Ūkininkams netinkamą (sunkiaisiais metalais užterštą) dumblą taip pat sumanyta, kaip panaudoti, jis sunkvežimiais vežamas į Akmenę ir ten deginamas virsta energija. Vienos tonos nuvežimas ir sudeginimas bendrovei atsieina 19 eurų, dėl šių išlaidų bendrovės paslaugos nebrangs, o žemės ūkyje naudoti netinkamų granulių Alytuje neliks.

Bendrovės „Dzūkijos vandenų“ vadovas Jurijus Červiakovskis pastebi, kad naudoti netinkamo dumblo padaugėjo po Alytaus gaisro. Anksčiau išvalytas dumblas, išskyrus sunkiaisiais metalais užterštąjį, buvo tinkamas naudoti žemės ūkyje, tačiau kilus padangų perdirbimo gamyklos gaisrui pastebėta, kad stipriai užterštų granulių yra daugiau.


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt