2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusŠvietimas
2020 Gegužės 14d.
8

Oficialu: mokiniai Alytaus mieste į įprastas pamokas negrįš

title

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės 25 d. į šalies mokyklas palaipsniui galės sugrįžti mokiniai, tačiau Alytaus miesto mokiniams įprastos pamokos šias mokslo metais jau nebevyks. Vietoj jų mokiniai galės mokyklose užsiimti edukacine, projektine veikla, lankytis mokyklų bibliotekose ar skaityklose, vykti į išvykas.

„Sušvelnintos karantino sąlygos yra mūsų visų bendrų pastangų rezultatas. Kovodamas su pandemija Alytus pasiekė gerų rezultatų. Šiuo metu koronavirusu serga vienas alytiškis. Nenorėdami bloginti situacijos, nutarėme tradicinio ugdymo šiais metais neatnaujinti“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Tad kaip atrodys mokymasis po birželio 1 d.? Pasak mero pavaduotojos, įprastos pamokos jau nevyks, tačiau mokyklos atvers edukacines ir laisvalaikio erdves, bibliotekas, skaityklas, mokytojai teiks konsultacijas, šalins nuotolinio mokymosi metu atsiradusias spragas, bendraus su mokiniais, laikydamiesi saugumo reikalavimų. „Žmogišką ryšį atkursime, o tradicinių pamokų suoluose – ne“, – priduria mero pavaduotoja.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu nuo gegužės 18 d. į lopšelius-darželius sugrįš mažiausieji, dar po savaitės –  nuo gegužės 25 d. į mokyklas galės sugrįžti pradinio ugdymo (1–4 klasių) mokiniai, o nuo birželio 1 d. – pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai, tačiau ministerijai leidus galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priimti savivaldybių ir mokyklų vadovams, nuspręsta nerizikuoti ir šiais mokslo metais Alytuje jau nebesugrįžti prie įprasto ugdymo proceso.  

Pagal šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintus bendrųjų ugdymo planų pakeitimus, ugdymo procesas 1–4 klasių mokiniams baigiasi birželio 4 d., 5–10, III gimnazijos klasės mokiniams – birželio 18 d., o abiturientams – gegužės 22 d. Tačiau jei mokykloje vyko intensyvesnis ugdymo procesas, buvo organizuojami edukaciniai renginiai savaitgaliais, šios datos gali skirtis, ugdymo procesas baigsis anksčiau.


Komentarai

8
Komentuoti
Erika2020-05-21
Taip teisingai sakot kad nereikia dėl vieno mėnesio birželio eit į mokykla ka jūs čia galvojat išiplaukit ausis rugsėji visi susitiks nes vėl pasikartos antroji banga tai kam stengtis visi nesilaikys atstumu tikrai ne juokas ima
Auksė2020-05-21
Pažiūrėčiau ar jūs savo vaikus leistut į mokykla nepagalvojat apie sveikata tegu nuotoliniu būdu baigia kas čia liko veryga ir skverneli tai jūs eikit jei norit
Auksė2020-05-21
Tai čia reikės ar nereikės
Anonimas2020-05-16
Ko tada iž vis ten eiti i tą mokyklą, nesuprantu...tada toliau mokintusi nuotoliniu budu.o kam tie bereikalingi susiburimai????...
......2020-05-15
O kuom tokia ypatinga Alytaus profesinio rengimo centras ,kad nuo gegužės 25d. reikės jiems eiti, tie kurie sėdi aukščiau jums ką nusispjaut?, kaip jiems vargšams reikės klasėje per karštį su kaukėm ir pirštinėm būt ar bent apie juos pagalvojot??????
Sima2020-05-14
Gerai ,kad protingi žmonės ,nebus nei eksperimentiniai triušiai, nei repeticijos dalyviai.
Kukū2020-05-14
Edukacines erdves atvers ir rizikuos vaikų ir savo sveikata.Gal baikit paistaliot,susitikit ištikimisusi draugai,o ne visa klasė,ar sveikata ne brangesnė už muziejuose ar išvykose gautus potyrius...
*2020-05-14
Kokios dar edukacijos? Tai gerai, jei maža klasė, o jei didelė? Grūstis į vieną autobusą? Ar pusė klasės vyksta į edukaciją, o kitai pusei klasės mokytojas transliuoja per telefoną? ????
traffix.lt