-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraŠvietimas
2020 Gegužės 14d.
0

Muziejaus fondus norima kelti į progimnaziją

titleNuotraukų galerijaInfrastruktūriškai muziejui geriausios patalpos būtų Panemunės progimnazijoje, nes čia erdvūs kabinetai, koridorius, užtektų vietos eksponatams, o ir perkėlimas nereikalautų didelių investicijųAMS nuotr.

Šiandien Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė kartu su administracijos darbuotojais ir įstaigų direktoriais lankėsi Panemunės, Dainavos ir Likiškėlių progimnazijose, apžiūrėjo jų laisvas patalpas.

Vienoje iš mokyklų norima perkelti Alytaus kraštotyros muziejaus fondus, kitose – Pedagoginę psichologinę tarnybą, šeštadieninę rusų mokyklėlę, saugaus eismo klasę ir neformalus suaugusiųjų švietimo klasę, tokiu būdu sprendžiant ne tik minėtų įstaigų patalpų pagerinimo, bet ir mokyklų užimtumo klausimą.

Perkelti Alytaus kraštotyros muziejaus fondus nuspręsta dėl to, kad dabartinės patalpos jiems yra per mažos. Čia eksponatai jau nebetelpa, o ir atnaujinti patalpas, kad jos atitiktų visus higienos ir saugos reikalavimus, reikia didelių investicijų. Apsilankius minėtose mokyklose matoma, kad infrastruktūriškai muziejui geriausios patalpos būtų Panemunės progimnazijoje, nes čia erdvūs kabinetai, koridorius, užtektų vietos eksponatams, o ir perkėlimas nereikalautų  didelių investicijų.

Siekiant padidinti patalpas, kad viename kabinete nedirbtų keli psichologai, Pedagoginę psichologinę tarnybą svarstoma galimybė perkelti į Alytaus Likiškėlių progimnaziją. Čia patalpos būtų pritaikytos pagal visus reikalavimus, taip pat galėtų atsirasti laukimo zonos ar edukacinių užsiėmimų erdvės.  

Nuo rugpjūčio 31 d. nebelieka Alytaus suaugusių ir jaunimo mokyklos. Dalis šios mokyklos funkcijų bus perduotos Alytaus profesinio regimo centrui, o šeštadieninė rusų mokyklėlė, saugaus eismo klasė ir neformalus suaugusių švietimas įsikurs kitose patalpose, kurias taip pat svarstoma įrengti Likiškėlių progimnazijoje.  

Siekiant įvertinti, ar tikrai Panemunės progimnazijoje esančios patalpos yra tinkamos muziejui, o Likiškėlių progimnazijoje – Pedagoginei psichologinei tarnybai, bus dar peržiūrimi visi patalpų planai, galvojama, kaip būtų galima rekonstruoti patalpas tarnybai, kad atitiktų visus reikalavimus ir skaičiuojama, kiek tai galėtų kainuoti.

Buvo aplankytos ne tik tuščios patalpos, bet ir Likiškėlių progimnazijoje jau greitai duris atversiantis Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialas – jis yra perkeliamas iš „Volungėlės“ lopšelio-darželio.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt