16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
Įdomu
2020 Gegužės 13d.
1

Medžiotojos R. Vaitkevičiūtės trofėjų sąraše – ir fauna iš Lietuvos Raudonosios knygos (ATNAUJINTA)

titlePrie trofėjų iš Raudonosios knygos – medžiotoja R. Vaitkevičiūtė (nuotraukoje viduryje)

Tęsiame aktualią paukščių apsaugai temą naujausiose medžioklės taisyklėse: kiek pasidomėjus dabartinės Aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės aistra vandens paukščių medžioklei, nesunkiai radome tokios aistros įrodymų, kurie galbūt ir pastūmėjo įteisinti nevaržomą visų žuvilesių paukščių medžioklę.  

Primename, jog š. m. gegužės 8 d. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika savo parašu įteisino visų žuvilesių paukščių medžioklę žuvininkystės tvenkiniuose, kas kardinaliai prieštarauja Europos ir Lietuvos gamtosauginiams įstatymams. Tačiau šį kartą ne apie tai.

Mūsų dėmesį atkreipė R. Vaitkevičiūtės 2018 m. žinutė „Facebook" grupėje „Medžiotojai“. Jame būsima viceministrė įkėlusi nuotraukas iš „sėkmingo“ kaip pati autorė pavadino „ančiavimo“. Kiek jis buvo sėkmingas medžioklės požiūriu, mes negalime vertinti, tačiau akivaizdu, kad rūšine įvairove medžioklė iš tiesų buvo neeilinė. Be leidžiamų medžioti ančių rūšių nuotraukose matomos ir dvi negyvos į Lietuvos saugomų rūšių sąrašą (Lietuvos Raudonąją knygą) įtrauktos ančių rūšys: smailiauodegė antis ir dvi pilkosios antys.  

Nušautos 3 saugomos antys per vieną medžioklę, iš kurių viena (smailiauodegė) – nykstanti visoje Europoje, o Lietuvoje, pagal tarptautinės gamtosauginės organizacijos IUCN rekomenduojamus kriterijus, mūsų šalyje įvertinta kaip kritinės išnykimo būklės. Primename, kad Lietuvoje leidžiama medžioti didžiąsias, kuoduotąsias, rudagalves antis, dryžiagalves bei rudagalves krykles bei klykuoles. Lietuvoje aptinkama ir ne viena dešimtis ančių rūšių, kurias medžioti draudžiama.

Medžiotojams būtina jas, ypač įrašytas į Raudonąją knygą, gerai pažinti ir nenušauti, tačiau panašu, kad rūšių pažinimui medžioklės kursuose nėra pakankamai skiriama dėmesio. Tiesa, reikia pažymėti, kad kol kas dar nežinome, ar asmenys sumedžioję fotografijose matomas saugomas paukščių rūšis turėjo leidimus paimti iš gamtos nykstančius gyvūnus ir kokiais tikslais tai padarė, tačiau, jei šios paukščių rūšys buvo sumedžiotos per klaidą, jas nušovę asmenys turės sumokėti baudą ir atlyginti žalą gamtai, kuri siekia 870 eur.

Šis faktas ir pastarųjų dienų aktualijos dėl medžioklės taisyklių pakeitimo, dar sykį patvirtina, jog nei Aplinkos ministras, nei viceministrė R. Vaitkevičiūtė nėra tinkami eiti gamtos sergėtojų pareigas. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) šiuos įrodymus netrukus perduos  atsakingiems pareigūnams, šie pažiūrės principingai bei sąžiningai, o Ministras Pirmininkas rimtai apsvarstys ministrų kabineto sudėtį ir Aplinkos ministerijos vadovybės galimybes užbaigti kadenciją.

LOD informacija

ATNAUJINTA

R. Vaitkevičiūtė, Aplinkos ministerjoje kuravusi gamtos apsaugos ir miškų sektorius, traukiasi iš viceministrės posto. Iki jos ministro K. Mažeikos pavaduotoju dirbęs Martynas Norbutas iš pareigų taip pat pasitraukė.


Komentarai

1
Komentuoti
abc2020-05-14
ciulpike
traffix.lt