4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
112Nelaimės
2020 Gegužės 12d.
17

Prokuratūra: į teisiamųjų suolą – Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai

title

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė surašė kaltinamąjį aktą ir perdavė į teismą baudžiamąją bylą, kurioje dviem Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams pareikšti kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo.

Surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad dėl jų neveikimo nebuvo imtasi teisinių, techninių bei organizacinių priemonių, galėjusių užkirsti kelią itin didelio masto gaisro kilimui Alytaus įmonėje „Ekologistika“ 2019 metų spalį. Byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams. Ši baudžiamoji byla atskirta iš tebevykstančio ikiteisminio tyrimo dėl gaisro Alytuje.

Į teisiamųjų suolą netrukus sės Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas A. B. ir šios tarnybos vyriausiasis specialistas S. M., anksčiau ėjęs Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pareigas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamieji nepriskyrė šios bendrovės tikrintinų objektų grupei ir neįtraukė jos į metinius planinius priešgaisrinių techninių patikrinimų planus. Taip nebuvo užtikrinta valstybinė priešgaisrinė priežiūra ir priešgaisrinis rėžimas nurodyto pastato dalyje, nebuvo imtasi teisinių ir techninių priemonių bei užkirstas kelias itin didelio masto gaisrui kilti 2019 metų spalį, nebuvo sudarytos sąlygos šį gaisrą identifikuoti/aptikti, lokalizuoti pirminėje gaisro stadijoje, užkirsti kelią jo plitimui.

,,Nuo 2016 m. gruodžio mėn. kaltinamiesiems A. B. ir S. M. buvo žinoma UAB ,,Ekologistika" veikla - 25 000 tonų naudotų padangų perdirbimas per metus pastate- Pramonės g. 1, Alytus, tačiau nebuvo imtasi jokių veiksmų, nedėta jokių pastangų, net minimalių, kad gaisras 2019 m. spalio 16 d. tame objekte neįvyktų arba, kad jų padariniai būtų minimalūs“, - teigia ikiteisminį tyrimą kontroliavusi ir organizavusi Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė N. Urbonavičienė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę pareigūnai nustatė, kad nuo 2012 metų Alytuje, Pramonės gatvės 1-uoju numeriu pažymėtame pastate, kuriame įsikūrusi ir UAB „Ekologistika“, ir teritorijoje jau buvo kilę 9 gaisrai, apie kuriuos informaciją turėjo Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Pats didžiausias gaisras kilo 2019 metų spalio 16 dieną. Jo padariniai žmonėms ir aplinkai – milžiniškai, o valstybei padaryta žala viršija 5 milijonus eurų.

Siekiant ištirti visas gaisro Alytuje aplinkybes, Kauno apygardos prokuratūroje  buvo sudaryta keturių specializuotų prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis, tiriamos įvairios gaisro priežasties versijos, vertinami įvairių institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai bei priimti sprendimai.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorų kontroliuojamą ir koordinuojamą tyrimą atlieka Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai. Šiame tebevykstančiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti 5 asmenims.

Kauno apygardos prokuratūros informacija

Alytausgidas.lt šiemet rengtas teminis videoreportažas:


Komentarai

17
Komentuoti
aldona2020-10-21
sodyt visus avigalvius
jurgis2020-05-29
Ko gero sitiems vyrukams priteis uz padangas sumoket o urodas cicenas bus nekaltas
Algis2020-05-16
Juos pasodinti i kalėjima reikia, ir namą konfiskuoti.
Eko2020-05-16
Galima atidaryti mėnesiui padangu surinkimo angara? Sudeginsiu po to, sita corona visai atpratino dirbti, pagalvojau reikia varke daryt. Imu paskola, draudziu ir užsidega nuo laidų netvarkingų. Užteks kiek duosit, vis varkė :) užgesins vis tiek dirbantys, priprate dūmuose, o aš atostogose priprates būti.
Kęstutis2020-05-14
Žinoma kalti turėtų atsakyti. Tik kuo galėtų būti susiję ugnegesiai su padangų padegimu? Gal jau visi PAMIRŠO tris gaisro židinius skirtinguose kampuose vienu metu, kurie buvo matomi iš palydovo?
Algis2020-05-13
Negalima palikti ramybėje tu gaisrininkų, kalti turi atsakyti.
Nu,nu2020-05-13
Duok dieve, kad tiesa išaiškėti pagaliau, kas kaltas. Dabar jau tampys du gaisrininikus- viršininkus. Palikite juos pagaliau ramybeje. Jo, kas turi pinigų, tai ir uzkiso burnas nešvariais pinigais. Pagaliau viskas praeitį, o visi gavo gerą pamoką, tai tikrai daugiau man atrodo, tokie gaisrai nepasikartos. Taip, kad buvo, kaip buvo ir nieko čia jau nepakeisi. Duokite jiems ramiai gyventi ir tiek.
Kęstutis2020-05-13
Palikit ugnegesius ramybėj. Kuo daugiau užkiši pinigų, tuo švaresnis liksi. O kas teisingas ir už teisingumą nekiša pinigų tą ir kaltina. Neabejoju, kad vis tiek teisybė laimės.
ALGIS2020-05-13
nu va ir geguzes men ir premiju deklaravimas
Jola2020-05-12
Cicėną ant podiumo!! Aš reikalauju jo ant podiumo, po perkūnais, kas per tvarka!!!!!! Teisėsauga, aūūūū, jūs ką?? Kodėl tyla apie šį Rotary clubo nariuką? Kodėl dabartinis meras prieš rinkimus irgi buvo pasirodęs Rotary clube už apskrito stalo? Ką tai reiškia? Nekiškit gaisrininkų galvų tik. Alio?! Mes gi ne dalbajobai kokie
Siusiuliui2020-05-12
Palankus tau vėjas pūtė tuo metu. Daugiau tai nebepasikartos, šiūkšte
T2020-05-12
lazda turi du galus.
gaisrininkas12020-05-12
Gaila man tos tarnybos - gaisrines vieni isejo i pensija kiti nusalinti , liko berasciai.
H2020-05-12
Cicenas nekaltas, nes jo netikrino.
Dzūkas2020-05-12
Jeigu girtas šoperis padarys didelę avariją, reikia kuo skubiau nuteisti policijos viršininką, kad netikrino ar krautuvėse parduodamas šoperiams šnapsas.
Na...2020-05-12
o kur aplodismentai...juk Alytaus didvyriai...
Hmm2020-05-12
O kaip su Cicenu?
traffix.lt