-6 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
DzūkijaDruskininkaiEismasTransportas
2020 Gegužės 12d.
6

J. Narkevič siūlo atkurti geležinkelį Marcinkonys–Druskininkai–Baltarusija

title

Siūloma atkurti geležinkelio liniją į Gardiną (Baltarusija), įrengiant naują jungtį su Druskininkais, tokią idėją neformaliame ministrų posėdyje šiandien pristatė susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

„Atnaujinta geležinkelio jungtis su Gardinu paskatintų turizmą, krovinių vežimą, turėtų ekonominių privalumų. Druskininkų kurortas taptų lengviau pasiekiamas kitų Lietuvos miestų ir kaimyninės Baltarusijos Gardino miesto gyventojams, leistų pritraukti papildomų turistų srautų bei surinkti papildomų pajamų į valstybės biudžetą“, – sako J. Narkevič.

Tikimasi, kad atkūrus geležinkelio ruožą Marcinkonys–Druskininkai–valstybės siena su Baltarusija, mūsų šalies gyventojai ir užsienio turistai būtų paskatinti keliauti naujais traukinių maršrutais Vilnius–Druskininkai, Vilnius–Gardinas, Druskininkai–Gardinas, Varėna–Druskininkai. Dėl to keliuose sumažėtų autotransporto priemonių, o tai turėtų teigiamos įtakos taršos ir eismo įvykių mažėjimui.

Numatoma, jog šia geležinkelio linija per metus būtų pervežta apie 180 tūkst. keleivių ir 1,5 mln. tonų krovinių. Geležinkelio linijos atkūrimo projektas galėtų būti įgyvendintas per 4 metus. Pasak ministro, atkūrus šią geležinkelio liniją būtų kuriama ilgalaikė ekonominė nauda mūsų valstybei, „Lietuvos geležinkelių“ įmonių grupei ir Druskininkų savivaldybei.


Komentarai

6
Komentuoti
KNS2020-09-16
GERAS LABAI PASIULYMAS
Dovydas 2020-06-15
O tai kam kai išardėte iš karto neatstatėte?
Kaimas2020-05-22
Pagaliau protingas pasiūlymas.
Zq2020-05-15
Labai gerai!
2020-05-13
Kaška rimto nors siūlo
ALGIS2020-05-13
tai gal pirmas pasiuleMlinauskas o ne narkevicius
traffix.lt