1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
VideoreportažaiDzūkijaVerslasAktualijos
2020 Gegužės 12d.
2

Šiemet derliumi rizikuojantys Luksnėnų sodai vyriausybės žadėtų kompensacijų dėl pernykščių nuostolių dar negavo (VIDEO. FOTO)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

„Labai grėsminga, sudėtinga situacija, rizikuojame prarasti daug derliaus“, - į netikėtą gegužės 12-osios sniegą reagavo „Luksnėnų sodų“ bendrovės direktorius Vaidas Stanaitis.

Pietų Lietuvoje didžiausiai obuolių augintojai „Luksnėnų sodai“ per šalnas pernai buvo netekę 70 procentų derliaus, tad šiemet, sodams sužydus ypatingai gausiai, tikėjosi atsigauti.

„Deja, to padaryti kol kas neleidžia gamta“, - padėtį mūsų portalui pakomentavo V. Stanaitis. Jeigu toliau snigs, bus šlapdriba ar šals, tai reikš didelius nuostolius. Beje, jų šiandien jau patirta, nes nuo sniego jau nušalo dalis žiedų.

Žinoma, jeigu oro temperatūra Luksnėnuose kils, o sniegas greit nutirps ir žiedus veiks ne minusinė, o nulinė ir teigiama temperatūra, sodininkų nuostoliai bus mažesni. Deja, orų prognozės ateinančioms dienoms nieko gero nežada, todėl luksnėniškiams – labai neramu.

ATNAUJINTA

Luksnėniškiams, obuoliais aprūpinantiems ir didžiuosius prekybos centrus, neramu ne tik dėl neprognozuojamų orų, tačiau ir valdžios pažadų.

„... Lyg ir žadėjo valstybė padėti, pagalbą esam pateikę prašymus, tačiau iki šios dienos dar nesame gavę nė vieno euro pernai metų nuostolių kompensavimui“, - patvirtino „Luksnėnų sodų“ direktorius.

Bendrovė „Luksnėnų sodai“, kurioje pastaraisiais metais dirba iki 20 žmonių, sezono metu priimama dar 100, buvo įkurta 1994 metais, prieš tai veikė kaip sodininkystės ūkis, o patys sodai derlių duoda jau apie pusšimtį metų. „Luksnėnų sodai“ obuolius augina 180 hektarų plote, 65 ha plote dera tik ekologiški obuoliai.

Daugiau žiūrėkite Alytausgidas.lt videoreportaže:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Zosė2020-05-13
Nežinau ar anūkas iš jo močiutės perėmė sodininkavimo paslaptis, bet močiutės pomėgį dejuoti net jei nieko neskauda, jis išmoko idealiai.
nieko keisto2020-05-12
juk valdzia tik pazadus dalina ir daugiau nieko
traffix.lt