0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Švietimas
2020 Gegužės 7d.
0

Priėmimas į vaikų darželius ir mokyklas vyks per bendrąją elektroninę sistemą

title

Galutinai priimtos Švietimo įstatymo pataisos, įpareigojančios nuo 2022 metų priėmimą į ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigas organizuoti per centralizuotą elektroninę sistemą, informuoja Seimas.

Tai reiškia, kad nuo 2022 metų turėsime bendrąją nacionalinę priėmimo į švietimo įstaigas sistemą, kas, kaip tikimasi, leis tiksliau nustatyti ugdymo vietų poreikį, padidins skaidrumą priimant vaikus, bus efektyviau organizuojamas mokymo įstaigų tinklas.

Iki šiol elektronine registracija naudojosi vos pusė Lietuvos savivaldybių, tačiau jų sistemos nebuvo susietos tarpusavyje, tai apsunkindavo duomenų analizę ir palyginamumą.

96 Seimo narių balsais (nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 7) priimtame Švietimo įstatyme įtvirtinta, kad prašymų dėl priėmimo į valstybines ir savivaldybių mokyklas, vykdančias ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, pateikimas, mokinių eilės sudarymas, priimtų mokinių sąrašų patvirtinimas, informacijos apie priėmimą į mokyklą pateikimas, kvietimas pasirašyti mokymo sutartį ir jos pasirašymas, mokinių duomenų tvarkymas bus vykdomi centralizuotai, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.

Iki šių metų lapkričio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir jos įgaliotos institucijos turi priimti įgyvendinamuosius teisės aktus, o pati priėmimo tvarka įsigalios 2022 m. sausio 1 d.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt