0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Alytaus rajonas
2020 Gegužės 7d.
1

Rekonstruojant kapavietę reikalingas leidimas

title

Gyventojai, susiruošę rekonstruoti artimųjų kapavietę ar statyti paminklus, dažnai nesilaiko keliamų reikalavimų ir darbus atlieka be atitinkamų leidimų. Alytaus rajono savivaldybė primena, kad vykdyti įvairius kapavietės tvarkymo darbus galima tik gavus leidimą.

Šiltuoju metų sezonu gyventojai dažnai suskumba pertvarkyti artimųjų kapavietes, tačiau, gali gauti baudą, jei neturės leidimo.

„Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje esančios kapinės tvarkomos pagal Leidimų laidoti išdavimo, kapaviečių (kapų) identifikavimo bei laidojimo, kapinių lankymo ir leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašą“,– sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.

Asmenys, atsakingi už kapavietės priežiūrą, norėdami atlikti kapavietės tvarkymo (statinių statymo ir rekonstravimo) darbus, privalo užpildyti prašymą ir pateikti seniūnui ar jį pavaduojančiam asmeniui.

„Gyventojai elgiasi labai neatsakingai. Senus paminklus palieka prie tvoros ar tiesiog numeta prie konteinerių, nors turėtų juos išvežti. Taip pat mažai kas kreipiasi ir leidimų rekonstruoti kapavietę“, – kalbėjo Krokialaukio seniūnijos seniūnė Gintarė Navickienė.

Alytaus rajono savivaldybė primena, kad kapinėse draudžiama važinėti bet kokiu transportu (išskyrus specialųjį), išvežti, remontuoti kapų statinius, sodinti arba persodinti medžius, juos genėti arba naikinti, statyti suolus praėjimuose tarp kapų. Tokius darbus galima vykdyti tik informavus seniūnijos seniūnus.

Statybines atliekas (antkapius, paminklus, stambias šakas ir kt.) privalo išvežti kapavietę tvarkęs asmuo, žaliosios ir komunalinės atliekos turi būti rūšiuojamos ir pilamos į jiems skitus konteinerius.

Asmenys, pažeidę šio tvarkos aprašo reikalavimus, atsako įstatymų nustatyta tvarka – pinigine bauda.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

1
Komentuoti
Gjkk2020-05-09
Biurokratai neturi ką veikti tai prisigalvoja visko
traffix.lt