5 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Gegužės 6d.
6

Karantinas tęsis iki vasaros

title

Vyriausybė iki gegužės 31 dienos pratęsė karantiną, tačiau nuo pirmadienio atlaisvino susisiekimą su Lietuva iš užsienio valstybių.

Nuo gegužės 18 dienos veiklą atnaujins vaikų darželiai, sporto klubai, visa apimtimi – grožio salonai, grąžintos odontologijos paslaugos, leidžiami renginiai nedidelėms grupėms lauke, ligonių lankymas.

Tokius sprendimus trečiadienį priėmė Vyriausybė.

Nuo pirmadienio į Lietuvą darbo, verslo ar mokslo reikalais galės atvykti Europos Sąjungos šalių piliečiai, taip pat turintys nacionalinę vizą. Jiems galios 14 dienų izoliacijos reikalavimas.

Nuo pirmadienio, gegužės 11 dienos, į Lietuvą be saviizoliacijos galės atvykti Lenkijos piliečiai, bet apibrėžtas jų judėjimo tikslas – darbas, verslas ar mokslas.

Nuo gegužės 15 dienos atlaisvinamas susisiekimas atvykstantiems iš Latvijos ir Estijos. Judėjimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų vyks laisvai, atvykus nebus reikalaujama izoliacijos.

Taip pat Vyriausybės nutarime įrašyta daugiau pasienio punktų, per kuriuos būtų galima atvykti į Lietuvą lengvaisiais automobiliais.

Šalia dabar veikiančių Kalvarijos-Budzisko ir Saločių-Grenstalės punktų nuo gegužės 15 dienos dar eismas būtų leidžiamas per Būtingės-Rucavos ir Smėlynės-Medumi pasienio su Latvija punktus.

Nuo pirmadienio lengvieji automobiliai galėtų atvykti per Lazdijų-Aradninkų punktą pasienyje su Lenkija.

Nuo tos pačios datos būtų leidžiama atidaryti ir daugiau keltų linijų – ne tik iš Kylio, bet ir iš Rostoko bei Travemiundės Vokietijoje.

Nuo pirmadienio taip pat leidžiama rengti užsienio kalbos lygio mokėjimo egzaminus asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas. Egzamine turi dalyvauti ne daugiau kaip 10 asmenų, vienam dalyviui tekti ne mažiau kaip 10 kv. metrų ploto, turi būti užtikrinamas dviejų metrų atstumas tarp dalyvių.

Taip pat nuo gegužės 18 dienos įvesti palengvinimai reginiams, grožio ir odontologijos paslaugoms, vaikų ugdymui.

Pilnai duris atvers vaikų darželiai, taip pat nuo šios datos leidžiama atnaujinti veiklą visoms grožio ir odontologijos paslaugoms. Bus galima gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka lankyti ligonius.

Nedidelėms grupėms (ne daugiau nei šeši asmenys) leidžiamos treniruotės sporto klubuose su treneriu, taip pat naikinamas draudimas plaukioti pramoginiais, sportiniais bei kitais laivais ar plūduriuojančiais įrenginiais, išlaikant atstumą dar žmonių.

Taip pat nuo gegužės 18 dienos leidžiami renginiai lauke, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių, vienam dalyviui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 30 dienos leidžiami renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, ribojant dalyvių skaičių iki 30 asmenų, nustatant jau anksčiau minėtus reikalavimus plotui bei atstumui tarp dalyvių.

 


Komentarai

6
Komentuoti
X2020-05-10
O kada bus atnaujinamas autobusų darbas dienos metu Alytaus mieste?
Lina2020-05-09
Sveiki norejau suzinoti tokia informacija po kiek zmoniu galima buriuotis kepant šašlykus?
Evaldas 2020-05-08
Pagrindinė nuotrauka skleidžia netinkamą galima supratimą, kad galima vienkartines kaukes skalbti. Smegenų turit?
Nu,nu2020-05-07
Įdomu, kada reiks nusiimti ansnukius viešoje vietoje. Negi visą vasarą per karsciud reiks dėvėti. Man, tai svarbiausia. Norite uždusinti, nes nėra, kuo kvėpuoti. Žmogui reikia oro, o ne skudurų kvėpuoti, kur negauni gryno oro. Suprantu parduotuvėje reikia, bet gatvėje prie jo čia dėvėti. Greičiau uzdusime nuo kaukės, nei nuo koronos. Pagalvokite ir apie tai. Baisu.
Informatorius2020-05-07
Pagalvokit kokia nelaimė skauda abu šonus. Man. Ir. Skausmai pereina į nugarą į viršų žmonės sako covid nėra yra brangieji covid man 30 ir saugokime vieni kitus o karantinas nors iki lapkričio tegu būna svarbu laimėtum kova prieš virusa
Kęstutis2020-05-06
Šitaip viską atidarinėja, leidžia po truputį būriuotis atsargiai, net akropoliai dirba, o kodėl vis dar negalima važiuoti iki piliakalnių, pėsčiūjų tilto, dainų slėnio? Galbūt pamiršo jog ten uždraustas eismas? Nuimkit ženklus, juk neprotinga toliau laikyti juos.
traffix.lt