-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
SportasKrepšinisVerslasNuomonė
2020 Gegužės 2d.
21

J. Rusinas: 280 tūkst. eurų – daug ar mažai? (LENTELĖ)

titleNuotraukų galerija

Alytaus miesto krepšinis skaičiais: 280 tūkst. Eur, daug ar mažai? Tokiu klausimu į miestelėnus kreipėsi alytiškis Julius Rusinas. Jis pasidomėjo ir, pasak jo, „pamėgino nešališkai paskaičiuoti bei įvertinti“, kiek eurų nuo kiekvieno gyventojo savivaldybės skiria krepšinio komandoms.

Kiek „nuo galvos“ savivaldybės paskiria pinigų savo miestų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubams?

Visos komandas alytiškis sudėliojo tokia pat tvarka, kaip jos ir baigė 2019-2020 m. LKL sezoną. Lentelėje matome, kad pagal savivaldybės skirtus finansus Dzūkijos sostinės komanda yra 4 lygos vietoje, todėl pažymėta raudonai, kaip ir tos ekipos, kurios gauna santykinai daugiausia pinigų, t. y. nuo kiekvieno gyventojo savivaldybėje, mėlynai išskirtos mažiausia iš miestų sulaukiančios, o juoda linija žymi vidurkį.

„Žvelgiant į Alytų iš karto matyti, kad esame 4 vietoje po Prienų, Utenos ir Kauno. Dėl Kauno viskas – kaip ir aišku, tai – komanda, kuri dalyvauja Eurolygoje ir nuolat rodo rezultatus. Prienai nelabai turi kito sporto, todėl suma yra suprantama ir logiška, o Utenoje situacija veikiausiai panaši“, - išdėstė J. Rusinas. Pasak jo, pradėjęs lyginti ne su minėtais miestais, o su Klaipėda, Panevėžiu ir Šiauliais, pabrėžė, jog „labai lengva matyti, kad Alytus 2020 m. truputį persistengė, skirdamas 280 tūkst. eurų“.

„Adekvati suma turėtų svyruoti tarp 180-200 tūkst. eurų kasmet, nes pas mus mieste yra dar ir futbolas, ir rankinis, ir tinklinis ir kt.“, - toliau vardijo ponas Julius, pastebėjęs, kad Alytaus miesto krepšinio komanda „labai priklauso nuo savivaldybės skiriamų lėšų“ ir tai, jog „bilietai į rungtynes – subranginti“, o „mūsų autsaiderė pastoviai pasikrauna (LKL lentelės 9/10 vieta)“.

Išties, 280 tūkst. eurų šiemet miesto savivaldybės apdovanota Alytaus „Sintek-Dzūkija“ 2-3 mėnesiais anksčiau nei planuota pasibaigusiame LKL čempionate priešpaskutinę ir paskutinę vietas pasidalino su tiek pat pergalių (6) ir pralaimėjimu (18) turinčiu Kėdainių „Nevėžiu“, beje, kurį, o ne gimtojo Alytaus komandą, mėginimui įsitvirtinti vyrų krepšinyje pasirinko iš mūsų miesto kilęs, krepšinio talentu vadintas Grantas Vasiliauskas.

Fotogalerija


Komentarai

21
Komentuoti
tiesa2020-06-14
Kol nebus radikalių permainų Alytaus Dzūkijos komandoje , bet kokie komentarai neturės jokios prasmės . Vertingesnis realus gyvenimas , kuris anksčiau ar vėliau išjudins šitą pelkę . Kas žino , gal vietinių žaidėjų išauginimas , pakilimas iš NKL ar geresnio vardo įgijimas - didesnė vertybė nei ši dabartinė beviltiškumo stagnacija .
Ot2020-06-12
Tai va turejo likti babkiu nuo sio sezono, nes krepsininkams maziau mokejo. Klausimas kur babkes dingo
Alytiškis2020-05-04
Faktas, kad miestui tikrai nereikalingas toks futbolo klubas, kurio vadovai ir fanai tik kitus populiaresnius mieste veikiančius klubus sugeba užsipuldinėti.
Baikit verkt ir juodinti, o geriau eikit savo klubui rėmėjų ieškot.
Receptas2020-05-04
krepsinio myletojai. rinkit ir toliau pacesa, chomiciu , radzeviciute ir klubas vis geriau gyvuos, o tada ir pergaliu bus daugiau.
Alytiškis2020-05-04
Klausykit žmonės gerieji,ar miestui išviso reikalingas toks krepšinio klubas,kuris nuolatos dėl išlikimo kovoja,anksčiau dar eidavome su sūnumi ir kaimynais pasižiūrėti,bet tie pastovūs pralaimėjimai,jau galutinai mus nužudė kaip sirgalius,eidavome krepšinio pažiūrėti ir spėliojome,ant kiek šiandien pasikraus malkų,o kai namie Nevėžiui jau išloštas rungtynes padovanojo,tai galutinai mus sirgalius pribaigė,klubas su sirgaliais nenori bendrauti,komandos žinias praktiškai nesužinosi,viskas slepiama,kai kiti klubai viską atvirai su savo sirgaliais atvirauna,Pačėsa prižadėjo,kai tada Dzūkija nesportiniu principu papuolė į LKL elitą pažadėjo,kad per kelis metus,Dzūkija kovos dėl prizinių vietų,bet dabar męs visi matome,kad klubas nuolatos kovoja dėl išlikimo,o kartą vos aplamai į NKL lygą neiškrito,laimė,kad NKL laimėtojas tada atitinkamos salės neturėjo,gėda dzūkijai tokią komandą turėti,kuri tik gyvena iš savivaldybės pagalbos,kur klubo vadyba,kur rimtesni rėmėjai,maži lietuvos miesteliai ir tie sugeba stambių rėmėjų surasti,męs niekaip nesugebame,kas met prisiperkama abėjotino lygio žaidėjų,kurie net per eilę rungtynių taškų aplamai nepelno,o komandą vedą į priekį du žaidėjai,matomai Pačėsai ne klubo rezultatai rūpi,o pinigų plovimas,kaip daugiau galima apie tai pasakyti,nes matosi,kad klubas eina , netinkamu keliu ir klubo reikalai yra prasti ir be jokių perspektyvų,100%,kad klubas ir šį sezoną kapanosis lentelės dugne,manau miestui toksai krepšinis nereikalingas aplamai,kam veltui švaistyti pinigus veltui,kai galima būtų už tuos pinigus normaliai gatves perasfaltuoti,nei jas lopyti kas met,
alytiškizzz2020-05-03
pilnai sutinku su nuomone ir vapsie p* tikras ar netikras rasytojas, nes Dzukijos klubas tikrai uzblokavo mane ir dar pazistama. Kas idomiausia, nes klubas klause musu nuomones, kai gavo ne tokia kokios tikejosi pradejo visus komentatorius blokuoti. Tai cia toks normalus klubas??? Kuris veliasi i tuos politinius zaidimus uzuot pats susitvarkes save is pragrindu. Dabar paziurejau, ale rimtai nera dzukijos web page. Tai dabar dar didesnis klausimas, kur jie musu pinigus deda. Noriu ataskaitos. Puslapio neturi, algos turbut veluoja, bilietai pabrango. Afera labiau ne klubas.
Tuk tuk2020-05-03
Kalbant apie algų negavimą, akivaizdu, kad čia vienas "ekspertas" patyngi pasigilinti į situaciją, kadangi didžiausiuose portaluose ne kartą buvo galima perskaityti apie Dzūkijos nemokumą ;))) tikiuosi dabar situacija pasitaisė
Alytiskis2020-05-03
Uz ka jiem.tiek duot?jau penki metai jokio tobulejimo...as nesuprantuu rimtai nerka ka tu isdarineji? Gal geriau 100stukiu duot ir nkl zaistu.o uz likusius aiksteles kiemuose padaryttut.
TML2020-05-03
Net juokinga darosi, kokie "ekspertai" čia bando pagrįst klubo gerumą...
Kada Dzūkija septinta buvo? Nuo 2014-15 metų, kai liko 6, aukščiau 8 vietos niekada nebuvo pakilusi. Dažnai net į playoffus nepatekdavo.
Dėl žiūrovų - siūlyčiau taip drąsiai nekalbėti, nes visoje Lietuvoje, visuose sportuose mėgstama tą skaičių pūsti dirbtinai ir netikroviškai. Čia jau metų metus apie tai kalbama. Ir nors tu ką - pats buvau gyvai rungtynių žiūrėt šį sezoną ne kartą, toks skaičius nebent prieš grandus žaidžiant susirenka...
Apie alytiškių ugdymą, aš iš vis patyliu - leiskite paklausti - kiek išugdytų alytiškių per visą gyvavimo laikotarpį žaidė Dzūkijos pagrindinėje komandoje? Kiek dabar žaidžia? Kiek tokių pakėlė sparnus kitur ir padarė geras karjeras??? SUOLO ŠILDYMAS NESISKAITO. Ir jei geriau pasidomėsite, suprasite, kad čia yra MILŽINIŠKŲ trūkumų.
Apskritai, man akys išsprogo, kai pamačiau, kas dublerius treniruos, nors turime Alytuje tiek gerų trenerių jaunimo...
Beje, Dzūkija bene vienintelė komanda LKL, kuri net svetainės nesugeba susikurti komunikacijai... Tai kur tie savivaldybės pinigai dingsta, jei net trupinėlio lėšų svetainei paskirti negali???
įdomu2020-05-03
kieno šitas buhalteris
Iš karto2020-05-03
Aišku pasidaro kaip pinigus 2-3 mėn anksčiau gauna. Čia viską parodo Pačės veiklumas šioje valdžioje. Meras visiškai nieko negali. Dar gaila kad autoriu neišreiškė procentais kiek jaunimo iš Alytaus kitose komandose žaidžia. Vien futbole kiek jaunų žaidėjų iš pačio Alytaus,kitur irgi,bet ne krepšinyje. Manau, kad ši valdžią visiški nevykėliai parsidavę už €. Nuvylė visiškai.
Rimtai?2020-05-03
1300 vidutiniškai lankomumas. 7 vieta LKL. Klubo valdymas? Kadanors buvo, kad žaidėjai algų negauna? Personalas algų negauna? Gal dar neugdo alytiškių? Pasidomėti RKL komandą. Tai jo tu nori 1 vietos ar ko nori? Tai žinai Vilniaus rytas 10 metų nebuvo 1 tai gal jiems irgi reikia "užkalti langus"? jokio progreso irgi nėra. Gal ir Šiauliams ir Kėdainiams reikia baigti irgi kovoja tik dėl paskutinės vietos. Jiems irgi gal reikia užsidaryti ir nedaryti gėdos? Parama auga pažiūrėk užpraeitų metų paramą, ir praeitų.
Tai kaip supratau geriau būtų NKL 1-2 nei LKL 8-10? Nes čia Alytaus Futbolo situacija yra 1 lygoje praeitą sezoną 4 buvo neblogas rezultatas yra. įmesk juos į A lygą ir kas bus? Geriausių atveju prieš paskutinė vieta.
Nei krepšinis nei futbolas su dabartiniais pinigais NEBUS aukštai, Stebuklų nebūna
Alytiškis2020-05-02
Čia tam ekspertui, kuris rašė apie Dzūkijos kovingumą tiesiai šviesiai pasakysiu - NEBESPANK. Pažiūrėk dar kartą, kas tribūnose darosi, koks klubo valdymas, kaip klubas fantastiškai net soc. tinkluose geba bendrauti ir t.t.
Vienas ar du sezonai, kai bandai pakovoti, bet nelaimi ir lieki turn. lentelės gale, viskas OK.
Bet čia jau metai iš metų JOKIO progreso. Bet savivaldybės parama tik auga.
Tai yra labai neteisinga ir reikia džiaugtis, kai tokie kaip Julius, nesvarbu tikra ar netikra anketa, kalba garsiai.
TML2020-05-02
Labai gera analizė. O tie kurie dar bando čia argumentuot apie LKL profesionalumą, tai truputį turėtų pasigilinti, kaip atrodo tikras profesionalus klubas ir tik tuomet šnekėti. Deja, Dzūkijai iki tokio statuso kol kas kaip iki mėnulio. TIEMS KAS VIS TIEK NESUPRANTA, PAKARTOSIU: žaisti LKL tai nereiškia būti geru klubu. Akivaizdu, kad pinigų turi būti skiriama kur kas mažiau. Dar drįstat kalbėt apie miesto reprezentaciją??? Tikrai??? Kai arena pustuštė, o kovojama dėl to, kad paakutinės vietis neužimti? GĖDA, o negarbė turėti tokį klubą!
gedas2020-05-02
O futbolas ką, pinigai skirti cempas nevyksta. Stumiat ant kasio, o realiai visi klubai is savivaldybes paramos gyvena. Futbolistam po kelis eurus moka.
Rolkis2020-05-02
Koks skirrumas kiek duoda,bet faktas,kad Dzūkija visada dėl paskutinės vietos kovoja,klausimas,ar reikalingas aplamai toks krepšinio klubas,savivaldybės pinigus taško,o rezultatai,eilę metų visada gale,
Pranas2020-05-02
klubo savininkas reikalauja alytiskiu pinigu savo privaciam krepsinio klubui. kas stoja i priesinga puse prieš tuos bando susidoroti per televizija. (pavyzdys pasipriešinę Alytaus pilieciai). politikai bijo pacesos todel alytiskiu pinigai šimtais tukstanciu plaukia i klubo saskaita. cempionatas nutrauktas - pinigai klubo saskaitoje, kodel negrazinama i biudzeta zaidejams algu nereikia moketi. klausimas, kiek klubas pritraukia lėšų?neieskoti tokios informacijos nerasit. ar mes alytiskiai tokiam klubui turim skirti pinigus?
Gintas2020-05-02
Buhalterio ataskaita
Rimtai2020-05-02
Jūs bent minimaliai gaudotės krepšinyje? LKL yra Top10 Europos krepšinio lyga. Dešimtuke taip pat yra Italijos lyga , Prancūzijos , Graikijos , Vokietijos , Adrijos , o dešimtuko pabaigoje – „Betsafe–LKL“ į priekį praleidusi Izraelio lyga . Tai yra labai konkurencinga ir stipri lyga. Dzūkija turi MINIMALŲ LKL leidžiamą biudžetą ir mes norim kažkokių stebuklų, kad Žalgiriu, Rytu lygiuotųsi? Klausimas kiek praeito sezono mačų matė jūsų Julius? Niekas į Alytų nevažiavo nusiteikę pasiimti lengvą pergalę, tai rodo net 7 pratęsimai. 8 vieta ir žaidimas atkrintamosiose prieš Žalgirį. Šio sezono KMT iki paskutinio metimo žaidimas su Neptūnu dėl patekimo į TOP4. Su tokiais pinigais kuriuos turi klubas
tai yra patenkinamas rezultatas. O kitas reikalas dėl priklausomybės nuo savivaldybės, čia tik Dzūkija neturi kitų stambių rėmėjų? O Kaip futbolas? Dainava - Alytaus savivaldybė ir Dzūkijos mediena tai gal ir jie "tingi" ieškoti kitų rėmėjų? O gal tas, kad Alytaus verslininkai nenori investuoti, į Alytaus sportą? Ir aplamai ar yra tokių kurie galėtų remti sportą?
Alytausgidas jau gėda2020-05-02
Iki kokio žemo lygio gali nusileisti portalas... Kažkoks fake anketa pasidaręs žmogus, kuris turi nusistatymą prieš sporto klubą nesąmonea rašo, o jūs dar įsikeliate... Gėda.. Ėjau ir eisu su šeima palaikyti Alytaus krepšinio komandos ir kitų sporto šakų.. bet gėda...
Krepšinis jega2020-05-02
Kiek gali čia šūdą pylt ir verkt pastoviai, LKL yra profesionaliausia lyga iš visų Lietuvos sportu, normalu, kad ten reikia ir pinigų. Nebetrydaliokit
traffix.lt