5 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
VideoreportažaiAktualijos
2020 Gegužės 3d.

Vyriausias tarybos narys – prieš Alytuje galimai įsikursiančią taršią įmonę (VIDEO)

title

Alytaus miesto gyventojų išrinktoji 9-osios kadencijos taryba darbuojasi jau metai. Kaip išrinktųjų būryje jaučiasi tarp jų pagal amžių  vyriausias politikas? Naujoje Alytausgidas.lt portalo rubrikoje „Politika, Alytus ir aš“ kalbiname Gintautą Andriuškevičių.

Į politiką po ilgos pertraukos grįžęs alytiškis jau spėjo pasinerti į miesto problemas.

Prabėgus metams po priimtos priesaikos miesto taryboje G. Andriuškevičius pastebi, kad savivaldybėje ką nors kurti nenorima, tad griaunama ir net tai, ką turime geriausia.

Ponas Gintautas, daugelį metų dirbęs ir vadovavęs Baltijos šalyse didžiausiai gamyklai, sutinka, kad Alytui labai reikalingos darbo vietos, tačiau patrauklus aerodromo sklypas neturėtų būti užstatomas gamyklomis.

Anot G. Andriuškevičiaus, sklando gandai, esą miesto vadovų planuojamoje Laisvoje ekonominėje zonoje (LEZ) bandytų įsikurti tarši įmonė. Tuo atveju, jeigu LEZ atsirastų aplink gausiai apgyvendintoje teritorijoje I Alytuje, tai miestelėnams grėstų dar viena ekologine krizė.

Politikas primena, kad prieš kelis dešimtmečius Dzūkijai, jos sostinei, buvo mėginama įpiršti celiuliozės gamyklą, tačiau visuomenei pasipriešinus dėl galimos taršos ji nebuvo statoma.

Dabar visuomenė priešinasi LEZ kūrimui gražioje gamtos vietoje prie Nemuno upės esančiame istoriniame aerodrome,  tačiau miesto vadovai ir jų rėmėjai tarsi apkurtę – minėtą zoną kiša į aviatorių nuo 1939 metų naudojamą, alytiškių ir miesto svečių pamėgtą teritoriją Miškininkų gatvėje.

Ekonomisto išsilavinimą ir ilgametę patirtį turintis Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys mano, kad apie ekonominę zoną garsiai svajojančioji dauguma ekonomiškai naudingų miestui sprendimų taryboje per metus dar nepriėmė.

Mero Nerijaus Cesiulio svajonių dėl naujų 2 tūkstančių 500 darbo vietų jo ir kitų savivaldybės vadovų norimame LEZ‘e Alytaus mieste nei ekonomistai, nei kiti skaičiuose besigaudantys žmonės nediskutuoja. Naujose gamyklose Europoje nedirba tūkstančiai žmonių, neįdarbinami net šimtai, o vienas pavyzdžių – naujoji „Kauno grūdų“ gamykla Pramonės parke Alytuje, kokių Miškininkų g. tilptų pora, dirba kelios dešimtys žmonių.

G. Andriuškevičiaus manymu, kad ir nebūdamas daugumoje, jis, kaip politikas, kuriam buvo patikėtas tarybos Kontrolės komitetas, taip pat kaip Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto narys, su kolegomis pasiekė Alytui svarbių sprendimų, o kas ekonomiškai aktualu – prisidėjo prie tvarkos pritraukiant investuotojus sukūrimo, kad ateityje naujas darbo vietas kurdami Pramonės parke ar, pavyzdžiui, su rajonu bendrame LEZ, verslininkai būtų labiau atsakingi ir savivaldybių nepaliktų su popieriuje pradedamais, tačiau iš tiesų nevykdomais projektais, išsinuomotomis, bet realiai ar pagal paskirtį nenaudojamomis žemėmis, pradėtomis ir apleistomis statybomis ar pan.

Po trisdešimties metų į Dzūkijos sostinės tarybą grįžęs ekonomistas įsitikinęs, kad miestui ir toliau bus naudingas, nors ir nebūdamas nei tarybos daugumoje, nei mažumoje, o frakcijos „Vieningas Alytus“ sudėtyje su bendraminčiais atsakingai dirbamas savo rinkėjams.

Kas yra kas Alytaus miesto savivaldybės taryboje? Gintautas Andriuškevičius:

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, frakcijos „Vieningas Alytus“ narys – vyriausias į miesto tarybą išrinktas Dzūkijos sostinės politikas (g. 1945 m.).

G. Andriuškevičius – buvęs ilgametis Alytaus tekstilės darbuotojas (1969-1990 m.), buvęs šios įmonės vadovas (1990-2000 m.), dabar – bendrovės „Euroversmė“ direktorius.

1979 m. Kauno politechnikos institute baigė ekonomikos fakultetą. 1994 m. Vytauto Didžiojo universitete apgynė verslo ir vadybos magistro laipsnį.

Pirmą kartą į Alytaus miesto tarybą Gintautas buvo išrinktas 1989 m. Lygiai po 30-ies metų, 2019 m., į tarybą sugrįžo pagal visuomeninio rinkimų komitetoŽinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ sąrašą.

Šiuo metu G. Andriuškevičius yra Alytaus miesto tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas bei Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto narys.

 

Tarybos nario ataskaita skelbiama ir apmokėta vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu


 


Naujausios žinios

traffix.lt