1 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Sportas
2020 Gegužės 1d.
0

Alytiškiams šaudyti sekėsi iš sumažintų atstumų, pavyko ir iš įprastų distancijų

titleNuotraukų galerija

Kol Lietuvoje ir visame pasaulyje sportinę veiklą smarkiai apribojo ar net visiškai sustabdė karantinas, nemažai užsiėmimų persikėlė į virtualią erdvę arba nuotolines veiklas. Ne išimtis ir šaudymas iš lanko.

Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.

Varžybos vyko  laikantis savo valstybių nustatytų taisyklių ir karantino sąlygų. Dėl to visi dalyviai galėjo šaudyti tik savo namuose ar nuosavoje teritorijoje įrengtoje šaudykloje. Taškų skaičiavimo kontrolės griežtos nebuvo. Viskas liko pačių lankininkų sąžinei, tačiau šaudymo iš lanko bendruomenė visada pasižymi nuoširdumu, todėl visas turnyras pavyko be priekaištų.

„Dėl to, kad kuo daugiau žmonių galėtų sudalyvauti varžybose, turėjome atskiras grupes, kur lankininkai galėjo šaudyti įprastus, tolimus varžybų atstumus (70/50/30 m, priklausomai nuo lanko tipo) arba sumažintą 3 metrų atstumą, suteikiantį galimybes šaudyti namų erdvėse, kambariuose, soduose ir pan. 

Rezultatų skaičiavimas vyko gan neįprastai varžyboms - kiekvienas galėjo šaudyti individualiai ir pats sau rašyti taškus. Žinoma, tokiu atveju kyla klausimas dėl rezultatų tikslumo, tačiau nusprendėme palikti skaičiavimą kiekvieno lankininko sąžinei, jei kažkas jaučiasi geriau sukčiaudamas - tai jo pasirinkimas, o įprastose varžybose vis tiek atsiskleis tikrosios galimybės. 

Mūsų manymu, šių varžybų tikslas nebuvo iškovoti medalį, svarbiau - palaikyti lankininkų aktyvumą, skatinti 
sportuoti, tobulėti ir, pasibaigus karantinui, grįžti stipresniems. 

Buvo labai smagu matyti kaip originaliai žmonės įsirengia šaudymo vietas ir susidaro galimybes treniruotis. Manau, kad tokios varžybos, jų viešinimas gali prisidėti ir prie didesnio kitų lankininkų aktyvumo“, - pasakojo viena varžybų organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo trenerė Inga Timinskienė.

I. Timinskienė jau karantino pradžioje prisijungė prie  Tarptautinės šaudymo iš lanko federacijos („World 
Archery“) sukurtos lankininkų grupės. Būtent ten WA kiekviena savaitę skelbdavo neįprastus taikinius ir kviesdavo visus norinčius ir galinčius sudalyvauti nuotolinėse varžybose. Kiek vėliau savo vasaros sezono atidarymo varžybas nuotolinėmis pavertė latviai. Jose dalyvavo ir I. Timinskienė, taip susižavėjusi šia idėja.

„Po varžybų Latvijoje sulaukiau vieno iš mūsų klubo narių - Stasio Svetlausko - skambučio. Jis taip pat manė 
kad nuotolinės varžybos yra puiki mintis. Tas skambutis ir tapo galutiniu postūmiu kažką daryti. Iš pradžių maniau, kad dalyvių surinksime apie 20, tačiau tas skaičius beveik padvigubėjo - iš viso startavo 35 sportininkai, kai kurie iš jų dalyvavo keliose grupėse, tad visas dalyvių skaičius siekė 44. Sulaukėme nemažai pozityvių atsiliepimų apie varžybas tiek ir Lietuvos lankininkų, tiek iš keleto užsieniečių - dalis jų jau 
dalyvavo ir mūsų įprastose varžybose, dalis prisijungė pirmą kartą. Buvo netikėta sulaukti dalyvių iš Didžiosios Britanijos, Alžyro, Nyderlandų bei Kanados“, - prisiminė I. Timinskienė.

Būtent dalyviai iš užsienio šalių dominavo šiose nuotolinėse varžybose. Olimpinių lankų grupėje triumfavo britas Danas Thompsonas. Už jo išsirikiavo olandas Denzelis Pleiteris ir estė Triinu Lilienthal. Lietuvis Aidas Jurgaitis (LSK) užėmė penktąją vietą, o Paulina Ramanauskaitė („ASRC-Žaliasis lankas“) - šeštąją.

Sumažinto atstumo olimpinių lankų varžybose nugalėjo Arabas Adoul iš Alžyro. Antroji pozicija atiteko I. Timinskienei („Žaliasis lankas“), trečioji - Vladimirui Mosinui (LSK).

Šaudant skriemuliniais lankais, nugalėtojais tapo latvis Sergejs Cuprakovs (įprastas atstumas) ir Ugnius Timinskas („Žaliasis lankas“, sumažintas atstumas).

Daugiausiai dalyvių varžėsi paprastų lankų grupėje šaudant iš įprasto atstumo. Čia nugalėjo suomis Timo Viitanenas. Antras buvo Algimantas Vileikis („Žaliasis lankas“), trečias - latvis Pavels Popovs.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt