0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AktualijosŠvietimas
2020 Balandžio 28d.
0

Bendram priėmimui į švietimo įstaigas pritarta

titleAsociatyvi iliustracija

Seimas pritarė siūlymui centralizuoti priėmimą į visas švietimo įstaigas.

Švietimo įstatyme siūloma įtvirtinti, kad prašymų dėl priėmimo į valstybines ir savivaldybių mokyklas, vykdančias ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, pateikimas, mokinių eilės sudarymas, priimtų mokinių sąrašų patvirtinimas, informacijos apie priėmimą į mokyklą pateikimas, kvietimas pasirašyti mokymo sutartį ir jos pasirašymas, mokinių duomenų tvarkymas būtų vykdomi centralizuotai, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.

Teigiama, kad elektroninė registracijos sistema leis planuoti tinklą visų savivaldybių mastu gerokai efektyviau, nei tai yra dabar.

Elektroninė registracija ir neutralumas priimant kompiuteriniu būdu padės išvengti tos problemos, sistema bus aiškesnė ir skaidresnė vartotojams, o tinklo planavimas taps lengvesnis, mat bus valdomi duomenys iš skirtingų savivaldybių, iš skirtingų šalia esančių teritorijų, kurios galbūt yra skirtingose savivaldybėse, tačiau fiziškai yra šalia.

Projektui po svarstymo pritarė 88, nė vienas ne balsavo prieš, susilaikė 6 Seimo nariai. Numatoma, kad bendrojo (centralizuoto) priėmimo į švietimo įstaigas tvarka Lietuvoje įsigalios nuo 2022 m. sausio 1 d.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt