2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
VideoreportažaiĮdomuŠvietimas
2020 Balandžio 24d.
7

Briedis užsuko į gamtai draugiškiausią mokyklą (VIDEO. FOTO. PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerija

Dažniausiai penktadienį prieš aštuonias į Vidzgirio progimnaziją skuba mokiniai, pastarieji karantino metu mokosi nuotoliniu būdu. Šįsyk į mokyklą atėjo ... briedis.

Alytaus Vidzgirio progimnazijos raštinėje budėjusi mokytoja Marytė Narmontienė neįprastą svečią pastebėjo per vaizdo kameras.

„Penktadienį 7.30 val. atėjau į darbą ir patebėjau, kad vidiniame Vidzgirio progimnazijos kiemelyje lankosi briedis. Paskui jis atsispyrė ir priekinėmis kojomis atsirėmė į palangę. Paskambinau į Bendrąjį pagalbos centrą, nes bijojau, kad raštinės lango neišdaužtų paskui šuktelėjau ir jis pabėgo“, - sako neįprasto svečio sulaukusi Vidzgirio progimnazijos mokytoja.

Briedžio jauniklis stiebėsi aukštyn pirmo aukšto link, blaškėsi aplink mokyklą.

Laukiniai gyvūnai į miškų apsuptą Alytų užklysta ne pirmą kartą.

Įdomu tai, kad šįkart briedis, greičiausia, kad atklydęs iš netoli esančių Vidzgirio botaninio draustinio miškų, užsuko į mokyklą, kuri jau penkerius metus iš eilės ir vienintelė Alytaus mieste, rajone bei apskrityje yra įvertinama aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu ir Žaliąja vėliava.

PAPILDYTA

BNS informuoja, kad nuo mokyklos miesto centro pusėn, link Sveikatos tako, pabėgėjusio briedžio gelbėjimo operacija buvo sudėtinga, mat gyvūnas įlindo į neprieinamą šabakštyną, teko nuardyti tinklinę tvorą – tik tada briedis perėjo į kitą vietą ir tapo pasiekiamas.

Aplinkos apsaugos departamento specialistų iškviestas veterinarijos  gydytojas Ramutis Matulevičius užmigdė žvėrį.

Diržais apjuostas briedis buvo įkeltas į Kepyklos g. veikiančios  bendrovės „Lankava“ automobilį ir išvežtas į Vidzgirio mišką.

Paguldžius briedį ant miško paklotės, veterinarijos gydytojas suleido vaistų, kurie neutralizavo migdomuosius. Nepraėjus nė kelioms minutėms, briedis atsikėlė ir patraukė gilyn į mišką.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

7
Komentuoti
Jaunius2020-04-25
Taigi prieš paleidžiant reikėjo žmonių paklaust kokį vardą jam duot. Būčiau ,,Skvernelis" siūlęs. Yra paleistas šernas ,,Veryga", būtų ir briedis ,,Skvernelis".
....2020-04-25
Idijotai komentatotiai.....
Jooo2020-04-25
Net ir briedžiui aišku, kad vaikų ši mokykla seniai netraukia, tai ir lankosi dabar žvėrys... O gal jis žinojo, kad buvęs mokyklos direktorius čia norėjo "žvėriukų" klasę prastumti, tai atėjo nusispjauti :)
Karolis2020-04-25
Net ir briedziui aisku, kuri mokykla geriausia.
Atsakymas "Klausimui"2020-04-25
dar kartą skaitykite. Ar žodį "budėjusi" suprantate? Mokyklose karantinas, bet kažkas jose turi būti.
x2020-04-24
gal but visi mokytojai turetu buti klasese ir is ten vesti nuotolines pamokas
Klausimas2020-04-24
Kiek žinau, karantinas mokyklose dar neatšauktas. Ar Vidzgirio mokyklos mokytojams taikoma išimtis ?
traffix.lt