24 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
DzūkijaLazdijai
2020 Balandžio 24d.
0

Seniūnas: žaliosios atliekos prie naujų kapinių bus sutvarkytos artimiausiu metu

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt skaitytojos nuotraukos

Kiekvienais metais miesto atliekos vežamos į miestelio naujas kapines. Iškart už tvoros, kur palaidoti žmonių artimieji daromas sąvartynas“, - kreipėsi skaitytoja iš Veisiejų, pasidalinusi ir garbės Lazdijų rajonui nedarančiomis nuotraukomis.

Pasak moters, „prie kapinių vežami ne tik sugrėbti lapai, nupjauta žolė, nugenėtos medžių šakos, bet ir statybinės atliekos, stiklas ir visos kitos šiukšlės, tiesa, prieš savivaldybių rinkimus viskas buvo sulyginta, šiukšlyno nebeliko, tačiau toliau veiksmas vyksta toks pat“. Skaitytoja pasidalino informacija, kad jai yra žinoma, jog toje vietoje ateityje bus praplėstos kapinės ir spėjo, kas bus, jeigu kasant duobę, bus atkasamos ne žemės, o šiukšlės“.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui pakomentavo Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas, tvarkymo darbai užsitęsė. Pasak seniūno, pavedė rangovai, viską turėję sutvarkyti dar iki Velykų.

„Paskambinau darkart, taip ir pasakiau – per jūsų „gumos tempimą” turim problemą. Tai jie sukruto, žada arba šiandien, arba vėliausiai pirmadienį sutvarkyti”, - į skaitytojos pastabas iškart sureagavo ir problemą akimirksniu išsprendė Veisiejų seniūnas.

Veisiejų seniūnija taip pat informuoja, kad šalia naujų Veisiejų miestelio kapinių išties yra vieta, kur vežamos žaliosios miestelio atliekos, tačiau jos būna visiškai išrūšiuotos ir kasmet tvarkomos. Pasitelkus atitinkamą techniką žaliosios atliekos sustumiamos vienoje vietoje ir kompostuojamos. Tai darant atliekos dar kartą kruopščiai peržiūrimos, kad neliktų kitų atliekų (plastiko, stiklo ir t.t.). Deja, prie žaliųjų atliekų kartais gyventojai atveža ir kitokių atliekų. Seniūnija kaip įmanoma operatyviau reaguoja ir minėtas atliekas sutvarko. Papildomai seniūnija informuoja, kad atliekos prie Veisiejų kapinių rūšiuojamos itin atsakingai ir išskirtinai: skirtingi atliekų konteineriai yra ne tik stiklui ir plastikui. Atskirai rūšiuojamas plastikas ir žvakių plastikiniai indeliai. Žvakių metaliniams indeliams, žvakių stiklui, popieriui bei žaliosioms atliekoms taip pat yra skirtingi atliekų konteineriai. Seniunija pabrėžia, kad žaliąsias atliekas tvarko nepažeisdama teisės aktų, o kapinių teritorijoje atliekos nekaupiamos ir nekompostuojamos.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose