-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Balandžio 23d.
6

„Auksiniu kadru“ įvertintos alytiškės nuotraukos vėl sudomino tarptautinę komisiją (PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaZ. StankevičienėAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvos spaudos fotografijos 2020 m. konkurse „Naujienų” kategorijos apdovanojimo „Auksinis kadras“ viena iš laureačių paskelbta alytiškė fotografė, „Alytaus naujienų” laikraščio korespondentė Zita Stankevičienė ir jos nuotrauka „Paskutinė diena“, 2019 m. spalį įamžinta paskutiniają Alytaus („Ekologistikos“) gaisro dieną.

Z. Stankevičienė šiemet tapo ne tik Lietuvos spaudos fotografijos konkurso laureate „Naujienų”, tačiau ir nominante „Kultūros ir pramogų“ kategorijoje.

2020 m. Lietuvos spaudos fotografijos konkurse dalyvavo 3 tūkst. 700 nuotraukų, kurias pateikė 120 Lietuvos fotografų, jų kūrybą vertino tarptautinė komisija iš Lietuvos, Italijos ir Rusijos.

Ar į „Auksinio kadro“ titulą atrinkta fotografės nuotrauka šiemet bus apdovanota ir pagrindiniu prizu, turėtų paaiškėti artėjant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

PAPILDYTA

Kaip mūsų portalui patikslino Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, Z. Stankevičienės, kaip ir kitų laureatų darbai,  pateko į konkurso leidinį bei metinę parodą, kurią anksčiau pavykdavo eksponuoti ir Alytuje.

Fotografė „Naujienų” temoje šiemet pateko tarp finalininkų. Iš jų bus renkami temų nugalėtojai, kuriems skirti laurai alytiškei per visą konkurso istoriją atiteko ne kartą.

Per 19 konkurso metų „Auksiniu kadru“ anksčiau buvo pripažinta kone visa serija Alytaus, jo gyventojų kasdienybę fiksuojančios Z. Stankevičienės nuotraukų.

Zita 2013 m. pagavo auksiniu tapusį originalų rinkiminį kadrą „Vieną rytą autobusų stotelėje”, 2012 m. konkurse buvo įvertinta už 2011-11-11 nupaveiksluotą nuotrauką su šimtmete I Alytaus gyventoja Angele Jančoriene ir jos šeimos nariais, o pirmą kartą konkurso laureate tapo 2003 m., kai buvo apdovanota už rinkiminę 2002-ųjų akimirką su žmonėmis, prie Alytaus arenos laukiančiais sraigtasparnio, kuris skraidino tuomet būsimą Lietuvos Respublikos prezidentą, vėliau nušalintąjį Rolandą Paksą.

Pasak J. Staselio, jeigu nesutrukdys karantino aplinkybės, „Auksinio kadro“ apdovanojimų ceremonijos laiką ir vietą tikimasi paskelbti gegužės mėnesio pradžioje.

Fotogalerija


Komentarai

6
Komentuoti
Nijolė2020-05-02
Jo, ši moteris turi gerą akį, pagauna akimirkas.....
Petras 2020-04-27
Gerb. Zita sekmes kuryboje garsinkite Alytaus varda. Nuosirdziai sveikiname .
Nijolė2020-04-25
p. Zita talentinga, profesionali, išmintinga. Sveikinimai! Kūrybinės sėkmės!
Zitute,2020-04-24
Džiaugiuosi su tavim ir už tave;esi paprasta,bet ne prasta
Zofija2020-04-24
Zita Stankevičienė, viena iš tų neeilinių asmenybių Alytuje, džiugu, kad ir toliau nesustoja, tobulėja, džiugu, kad vertinama.
D.2020-04-23
Šaunuolė Zita, džiaugiuosi ir didžiuojuos! Sveikinimai
traffix.lt