4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūraAktualijos
2020 Balandžio 23d.
0

Koronaviruso rezultatai kultūrai: Dainavos šalies festivalis ir Dzūkų šventė nevyks

title

Tradiciniai Alytaus kultūros centro renginiai šią vasarą nevyks. Daugybę metų kultūros centre vasara prasidėdavo ypatingu renginiu – Dzūkų švente, į kurią visuomet susirinkdavo net iki kelių tūkstančių dalyvių ir žiūrovų.

Vėliau estafetę perimdavo tarptautinis Dainavos šalies festivalis, kurio metu buvo organizuojami koncertai ne tik kultūros centre, bet ir Alytaus rajone ar miesto bažnyčiose. Tradiciškai festivalį atidarydavo ir alytiškiams 
tikrą muzikos šventę dovanodavo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. 

 Deja, šiemet dėl pandemijos minėti renginiai yra nukeliami į 2021 m. vasarą. 

Dzūkų šventę numatoma perkelti į 2021 m. birželio 6 d.

Dainavosšalies muzikos festivalio koncertai planuojami visos 2021-ųjų vasaros metu.


Nors Lietuvoje  šiuo metu nėra oficialaus Vyriausybės nurodymo atšaukti vasarą planuojamus renginius, tačiau šalies vadovų pranešimuose užsimenama, kad su karantino pabaiga masiniai renginiai dar nebus leidžiami. Taip pat esant tokiai situacijai nebūtų galima kviesti svečių iš užsienio – dėl šios priežasties tokio mąsto renginiai prarastų dalį savo vertės.

Primename, kad dėl viruso pandemijos jau buvo perkeltas tarptautinis cirko festivalis, turėjęs vykti kovo 28–29 d. Jei tik situacija pasaulyje leis, cirko festivalis vyks gruodžio 5–6 d.

Nors kol kas ir turime susilaikyti nuo masinių susibūrimų, tačiau situacijai stabilizavusis ir Vyriausybei leidus organizuoti renginius, kultūros centras alytiškius vasarą planuoja kviesti į 
mažesnius, tačiau jaukius ir smagius lauko renginius. Planai kuriami, scenarijai dėliojami, telieka išlaukti tinkamo meto.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt