11 c Alytus
Ketvirtadienis, Gegužės 28d.
Videoreportažai
2020 Balandžio 22d.
3

Dailidėje atsiranda ... salos (VIDEO. FOTO)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Mažosios Dailidės ežerėlis sparčiai senka ir tai neramina ne tik miesto vadovus, bet ir UAB „Dzūkijos vandenys“ specialistus, kurie ne vienerius metus pildė šį telkinį vandeniu.

Vandentiekininkų teigimu, mažoji Dailidė senka dėl didžiojoje vystančių darbų, kur montuojami valymo įrenginiai. Buvo užsukta sklendė ir lietaus vanduo neįteka į didžiąją Dailidę, nuo kurios tradiciškai pasipildydavo ir mažosios Dailidės ežerėlis.

„Dzūkijos vandenys“ į senkantį ežerėlį galėtų pilti geriamąjį vandenį, bet jis patektų  į šiuo metu išsausintą valymo įrenginių montavimo vietą. Tokiu atveju, rangovai vis tiek būtų priversti jį išpumpuoti, tad kol dirbs bendrovės „Instita“ technika, lietaus sklendė atsukta nebus.

Skaičiuojama, kad per metus lietaus nuotekomis ežerėliai papildydavo 300 tūkst. kubinių metrų vandens. Lietaus vanduo anksčiau tekėdavęs iš Vidzgirio mikrorajono, Ulonų gatve dabar bus nukreipiamas šuliniais į Nemuną, o į didžiąją ir mažąją Dailidę nepateks.

Dėl minėtų priežasčių mažasis ežerėlis, į kurio valymą ir vandens pildymą buvo nuolat investuojama, gali visai išsekti.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris sako, kad jeigu reikės, kai bus sumontuoti valymo įrenginiai, mažoji Dailidė vėl bus papildyta vandeniu.

Vandens trūksta ne tik dėl vykdomų darbų, bet ir dėl paskutinius keletą metų mažėjančių kritulių kiekio. Mokslininkai pamatavo, kad Nemuno upės vanduo nusėdo daugiau nei metru. Dėl vis dažnesnių sausrų, vasaros metu UAB „Dzūkijos vandenims“ nuolat tenka pildyti gyventojų šulinius geriamuoju vandeniu .

Praėjusiais metais pastebėta, kad vandens beveik neliko Pirmojo Alytaus Dailidėje, tiesa, su tuo gali būsi susiję ne tik krituliai, tačiau ir šalia Druskininkų gatvėje gyvenančių žmonių kiemuose išsikasti tvenkinėliai, o juos įrengiant galėjo būti nukirstas pirmalytiškių Dailidę pildydavęs šaltinis.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

3
Komentuoti
nuuu..2020-04-22
neverkite anksčiau laiko...
hh2020-04-22
karoce su valymo irenginiais bus abi be vandens ,arba pils geriama vandeni o mes mokesime
valio2020-04-22
galesim skrist atostogaut i salas netoli ir gal nebus brangu
traffix.lt