1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusŠvietimas
2020 Balandžio 22d.
5

Geriausiai ekonomiką išmanantis lietuvis studentas – Harvarde studijuojantis alytiškis

titleJ. Janonis

Profesionalių ekonomistų komisija išrinko Nacionalinio ekonomikos egzamino nugalėtojus. Egzamine ypatingai gausiai dalyvavo ir alytiškiai.

Geriausiai ekonomiką išmanantis lietuvis studentas – Justas Janonis iš Alytaus, studijuojantis taikomąją matematiką JAV, Harvardo universitete. Jis nustebino ir tuo, kad 30 ekonominių užduočių išgliaudė ypatingai greitai. Justui atiteko 500 eurų čekis.

„Buvo labai smagu spręsti užduotis. Šiek tiek pasitreniravau iš vakaro – išsprendžiau ankstesnių metų užduotis ir pavyko, tad bandysiu ir kitais metais“ – sako JAV studijuojantis alytiškis.

Projekte, kurio tikslas – sudominti žmones ekonomika, dalyvavo 386 Alytaus gyventojai. Iš jų 290 moksleivių, kurių beveik pusė – iš Putinų gimnazijos. Karantino metu internetu vykusiame egzamine dalyvavo 11 tūkst. žmonių. Vidutiniškai Lietuvos gyventojai teisingai atsakė į šiek tiek daugiau kaip pusę klausimų, nė karto nesuklydo 12 dalyvių.
.
Egzaminą Lietuvos laisvosios rinkos institutas su LRT organizavo jau trečią kartą, projektą globojo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, rėmė – Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“. Klausimus kūrė partneriai – universitetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, švietėjiškos organizacijos ir ekonomikos mokytojai.  Šių ir ankstesnių metų Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis galima spręsti ČIA.


Komentarai

5
Komentuoti
Dalyvė2020-04-29
Gaila, kad antrasis alytiškis liko nepastebėtas t.y. Adolfo Ramanausko -Vanago gimnazijos mokinys moksleivių kategorijoje užėmęs 2 vietą:) Juk tai svarbiau nei dalyvių skaičius egzamine iš Alytaus
Šio jaunuolio talentas vizualiai akivaizdžiai matyti2020-04-23
Meras vizualiai matosi, kad kiaušingalvis ir skystimas
to Merui Ce....2020-04-23
prie ko Meras? kiausiagalvi tu..
Merui Cesiuliui 2020-04-22
Esi Alytaus gėda lyginant su šiuo jaunuoliu. Pagarba jaunam talentui
Sveikinam2020-04-22
Tokie talentai neina į nešvarią Alytaus politiką. Ten vidutinybės, politinis pusiau fizinis smurtas, reikalai arti nusikaltimų. Miestas nyksta, žmonės bėga nuo tokių Alytaus LSDP bebrų kyšininkų, gal vagių.... ALYTAUS GĖDA MERAS CESIULIS rišlios kalbos net nemoka, tik vepsėti tą patį visais atvejais kaip ŽASINAS. Pagarba Justui Janoniui
traffix.lt