15 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
EismasTransportas
2020 Balandžio 20d.
9

Keliui Kaunas-Prienai-Alytus – magistralės statusą! (PASIRAŠYKITE PETICIJĄ)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, ragindamas skubiai patvirtinti, taip pat į Seimo narius – išsireikalauti, kad būtų patenkintas Prienų, Birštono, Alytaus, Kauno rajonų ir Alytaus miesto savivaldybių merų prašymas magistralinio kelio statusą suteikti keliui Nr. 130 Kaunas-Prienai-Alytus, kreipėsi Seimo narys Andrius Kupčinskas.

Minėtas krašto kelias, pagal skelbiamus 2019 m. valstybinės reikšmės kelių vidutinio metinio paros eismo intensyvumo duomenis, yra šeštasis Lietuvoje, kurį pagal intensyvumą lenkia tik penki magistraliniai keliai, iš kurių trims suteiktas automagistralių statusas.

Seimūnas primena, kad tai – bene trečios iš eilės kadencijos regionų merų bendras kreipimasis į Susisiekimo ministeriją dėl vieno intensyviausių kelio būklės Lietuvoje ir investicijų būtinybės jame.

2033 metais šiam keliui siūloma perspektyva, kai pagal valstybinės reikšmės kelių tinklo plėtros planus numatyta šio kelio 20 km ruožo rekonstrukcija vyktų 2031–2033 m., regionų gyventojams – absoliučiai nepriimtina, teigia  politikas.

A. Kupčinsko nuomone, dabartiniu metu dėl būsimo ekonomikos nuosmukio itin svarbios tampa valstybės investicijos ir pagalba įvairiems verslo sektoriams, todėl Vyriausybei kalbant apie ekonomikos gaivinimą reikia orientuotis ne tik į daugiabučių namų renovacijos spartinimą, bet ir į kelių infrastruktūros plėtrą, Lietuvos autiomobilių kelių direkcijos lėšų „atšildymą“ ir didesnį dėmesį regionų kelių sektoriui.

ATNAUJINTA

Atsižvelgdami į išdėstytas aplinkybes, Prienų r. meras Alvydas Vaicekauskas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Alytaus m. meras Nerijus Cesiulis, Alytaus r. meras Algirdas Vrubliauskas, Kauno r. meras Valerijus Makūnas ir Seimo narys A. Kupčinskas LR susisiekimo ministerijos paprašė inicijuoti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus statuso pakeitimo į magistralinį kelią procedūras, o Lietuvos Respublikos vyriausybės suteikti – valstybinės reikšmės krašto keliui Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus magistralinio kelio statusą.

Jeigu magistralinio kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus idėjai pritariate, pasirašykite peticiją ČIA. 

 


Komentarai

9
Komentuoti
Antanas2020-05-18
Tas kelias buvo suplanuotas ir finansavimas skirtas dar 1999m.Bet viena motera Nijolė surinko parašus ir užprotestsvo.Strielčiai.Va jums ir devintinės,planuokit toliau ,atsiras kokia Audronė ir užprotestuos.
Jonis2020-05-05
Butina
Nu jo...2020-04-23
O kam tas magistralinis kelias? Tegu būna krašto. Reikia sutvarkyti pagaliau jį fiziškai, o ne statusus suteikinėti. Na ir kas kad bus statusas aukštesnis? Tada kiti niuansai atsiranda. Diskusijos, diskusijos, diskusijos..... Merai jau 100 kartų kreipėsi į LAKD.... kai iš savivaldybių tai reikalauja visko ir turi jos padaryti kas prašoma. O kur ministerija žiūri, kad savo įstaigos negali sutvarkyti. Na bet kam jiems daryti.....palaukim iki kol pažengsime į priekį ir mašinomis nebevažinėsime, visi skraidysime su "mašinomis" be ratų. Kam daryti, o gal visai nereikės....
Vietinis2020-04-21
Šiaip nesupranta tiems!Magistralinio kelio statusas suteikia visiškai kita priežiūros ir saugumo reikalavimų lygy!Šiuo metu tai yra krašto kelias,bet kaip matote lenkia kitus likusius valstybinės reikšmės gan ryskiai!Viena tik problema,jis taptų mokamas krovininiam transportui!
Tikra2020-04-21
nesąmonė,kada prireikia važiuoti iš Alytaus į Kauną,ištisai ribojamas greitis ,net važiuodami pasijuokiam,ar ne greičiau su dviračiu pasieksi Kauną,būtina tobulinti šį maršrutą ir kuo skubiau !
seniai2020-04-21
reikejo gero kelio ALYTUS - KAUNAS o ne 70 km. nuo PRIENU IKI KAUNO
Jo2020-04-20
Kupčinskas - visų galų meistras. Reikia tik prisiminti, kaip gerai su keliais ir gatvėm Kaune tvarkėsi savo meravimo laikais
blt2020-04-20
dar takui iki vištininko suteikit magistralės statusa
Jonas2020-04-20
Skverneliui kelias šiandien ir dabar, o Alytus Kaunas 2033metais, tada jo gal išvis nereikės!!!!!!
traffix.lt