7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
VideoreportažaiPolitika
2020 Balandžio 20d.
17

Byra Alytaus valdančioji koalicija

titleNuotraukų galerija

Praėjus metams po savivaldos rinkimų, kuriuose didžiausią alytiškių pasitikėjimą gavo Nerijaus Cesiulio socialdemokratų komanda pamažu susiduria su iššūkiais. Darbą pradėjusioje naujojoje taryboje koalicijos sutartį pasirašė 17 iš 27 politikų. Bet daugumos gretos ėmė mažėti. Pirmieji valdančiuosius paliko 3 „Alytaus piliečiai“,  vėliau – 3 miesto „valstiečiai“, o praėjusią savaitę apie pasitraukimą iš koalicijos informavo ir LSDP narys Valerijus Vencius. Politikas mano, kad koalicijos sutartis prarado prasmę nes dauguma tapo mažuma.  

„Pirminį koalicijos variantą buvo pasirašę 17 tarybos narių. Šiandien net 7 tarybos nariai, tame tarpe ir aš esame atšaukę savo parašus. Realiai dauguma tapo mažuma. Alytiškių tarpe geometrine progresija kylantis nepasitenkinimas dėl valdančiosios daugumos vykdomos politikos persimetė ir į miesto tarybą. Kantrybė baigėsi ir mums. Aš, kaip ir dalis tarybos narių, nepritariau švietimo planui, kuriame buvo planuojama griauti Likiškėlių mokyklą, o jos vietoje statoma nauja. Nepritariau puikiai dirbančių mokyklų „Sakalėlis“ ir „Drevinukas“ perkėlimui. „Stumiant“ šį sprendimą neatsižvelgta nei į peticiją su daugiau nei 2 000 parašų, nei į „Drevinuką“ daug metų rėmusių prašymus.

Nepritariau atviram radijo stoties FM99 keršto planui, pasitelkiant naują patalpų nuomos konkursą, kurį teismas prieš kelias dienas sustabdė. Nepritariau miesto viešąsias erdves puoselėjusios įmonės „Alytaus infrastruktūra“ likvidavimui. Kokį pavyzdį mes rodome verslui, jei puikias įmones patys likviduojame? Nepritariau idėjai už pinigus transliuoti Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžius televizijoje, kai tai nemokamai galima stebėti internete. Net vyriausybės atstovas šį sprendimą įvertino kaip neteisėtą. Nepritariu pertekliniam sporto klubų finansavimui. Jau pusę metų administracijai bandau įrodyti, kad socialinėms reikmėms valstybės skiriamos lėšos turi būti naudojamos pagal paskirtį. Artimiausiu metu visuomenė sužinos, kur dingo milijonas šių lėšų. Meras neatsakė į visuomenės klausimą ar pasitiki Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi R. Juoniu, kai net keletą kartų viešai pasakė, kad nemato galimybės kartu dirbti. Gal yra tam tikri saitai neleidžiantys pasakyti? Tai –  keletas priežasčių, kodėl priėmiau sprendimą palikti koaliciją. Mieli alytiškiai, nuoširdžiai dirbau ir dirbsiu jums, o ne grupių interesams. Beje, į mero prielaidą, ar tik neplanuoju dalyvauti rinkimuose atsakysiu klausimu, kodėl ne?“,- sakė koaliciją palikęs LSDP narys Valerijus Vencius.

N. Cesiulis nesureikšmina V. Venciaus pasitraukimo. Esą mieste daug problemų ir ne visi tarybos sprendimai populiarūs bet juos būtina priimti.

„Tai yra politiko apsisprendimas, kiekvienas politikas turi teisę trauktis ar ne iš daugumos. V. Vencius nusprendė pasitraukti iš koalicijos, nors programa pakankamai įdomi : švietimo tinklo gerinimas, verslo pritraukimas, pasiruošimas „Alytus kultūros sostinė - 2022“, miesto infrastruktūros gerinimas. Jeigu vienam mūsų tarybos nariui tas nerūpi, nereikia investuoti į verslą, nereikia skatinti verslo, nereikia skatinti aukštojo mokslo ir profesinio rengimo regione – tai yra jo apsiprendimas“, – sakė N. Cesiulis

Miesto vadovas V. Venciaus pasitraukimą sieja ir sieja  rudenį vyksiančiais LR Seimo rinkimais.

Partijos bičiulis Valerijus Vencius negaili kritikos merui. Esą miesto vadovas nepareiškia aiškios pozicijos dėl taip vadinamų „žemių“ skandalo ir santykių su Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Rolandu Juoniu.

Dešimtyje likusi mero komanda bus priversta derinti klausimus ne su koalicijos partneriais. Čia geriausias pozicijas turi visuomeninis judėjimas „Už Alytų“  ir jos lyderis Tomas Pačėsas. Jo komandoje – penki tarybos nariai.  Prieš metus iš šios frakcijos pasitraukę Sigitas Leonavičius ir  Valius Micevičius kol kas nesiunčia aiškių ženklų, kad norėtų prisidėti prie valdančiosios daugumos. Tris vietas taryboje turi ir buvusio mero Česlovo Daugėlos visuomeninis rinkimų komitetas. Ar galėtų dirbti kartu su aukščiau išvardinta grupe – klausimas. Iškart po rinkimų (red. -  LR savivaldos rinkimai 2019 m.) Č. Daugėla pareiškė,  kad jam gaila žmonių, kurie patikėjo nešvariomis technologijomis veikiančiais politikais.  „Tokių nešvarių rinkimų turbūt nėra buvę respublikoje, o Alytuje tai tikrai. Labai gaila, kad žmonės tiki tais, kurie užsiima nešvariom technologijom“,- rinkimų naktį portalui Alytausgidas.lt sakė Česlovas Daugėla.

Viena didesnių mero ambicijų – LEZ buvusioje aerodromo teritorijoje įkūrimas. N. Cesiulis įsitikinęs, kad įkūrus supaprastintų mokesčių zoną miestas suklestėtų, atsirastų darbo vietų, grįžtų jaunimas. Ambicingam projektui įgyvendinti reikia daugumos tarybos narių palaikymo. Ar  meras turės jį   – paaiškės artimiausiu metu.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

17
Komentuoti
Nu2020-05-06
nebalsavau aš už poną N.Cesiulį. Manęs gražia iškalba nelabai papirksi. Tai dabar ne tik aš, bet ir plati giminė su visais mūsų draugais tvirtai žinom, kad nei jam, nei partijos draugužiams balso niekada neatiduosim. Ateityje. Fe... Čia buvo kaip toj patarlėj; ,, NUO VILKO BĖGO ANT MEŠKOS UŽŠOKO".
Jie vagys2020-04-24
serga Alytus... Ir ne ūmi nauja virusinė liga COVID-19 yra baisiausia... Ir net ne lėtinės ligos - širdies ir kraujagyslių ligos, onkologiniai susirgimai ir išorinės mirties priežastys - trijulė, kuri sudaro pagrindines šalies gyventojų mirtingumo priežastis jau nuo 2001 metų...
Baisiausia yra Alytaus savivaldybej ir TARYBOJ pasklidęs melas, korupcija ir išsisukinėjimas... politikoje...prostiyucija Tiesa jau seniai nebėra vertybė...

Liūdna ir kartu šlykštu...


Baisu2020-04-24
Kas darosi pas mus valdzioje Alytaus. Baisu. Likiškėlių mokykla griauti, o kita statyti. Nupyzdink jau reikia pinigų, tai nori statyti naują. Durniu laive sėdi gudruciai. Bendrai ne durneliai, o gudruciai sėdi prie laivo vairo. Geda.
Cesiulis gėda2020-04-22
Alytaus
Šveplys 2020-04-22
meluoja tiek, kad po to pats neatsiranka ką kiek kada pamelavo. chaosas šveplio skystose smegenėlėse. šveplys tik naktim kartais darosi I Alytuj aktyvus polės uždaruose kambariukuose kai kokia prietranka pradeda su juo uzsiiminet
Prostitutai ir prostitutes politiniai 2020-04-22
Rusės prostitutės yra prestiziškesnės už kai kuriuos .... tarybos narius – jos gauna 20 JAV dolerių – 20 JAV dolerių atitinka 18,02 euro per valandą O ...... tarybos paspirtukai , balsuodamas gauna per val gauna....

Jonas2020-04-22
Einu pasiimsiu popkorkų, nusimato neblogas šou.
Nuomonė2020-04-21
Vencius turi kiaušus ir smegenų vingius, dauguma kitų tėra paspirtukai
Siusiuliui2020-04-21
Sabatauskui, Krasnickui, Klėgeriui, Čečetai laikas atsistatydinti
ai2020-04-21
voverukas iškrito iš lizdo
mlj nupyzdin....Jurgis2020-04-21
Venciau ar tau dave ar tau neliko. Ar sečetai ir juliui liko nuo nupyzdint.... mlj
ddd2020-04-21
sitas vencius tai kazka nori parodyt ,bet kad jam neiseina lenda visur ,nesi tu cia protingesnis
Siusiulis2020-04-21
Tėvą motiną už eur parduotų nesunkiai. Čia senų kaimynų Alytiškių pastebėjimas
Apgailėtinas 2020-04-21
Klėgeris su Aloe vera produktais
Nepatinka2020-04-21
kad koaliciją paliko valstiečiai,nepritariu tokiems veiksmams,juk seimas valstiečių.
Klegeri, paskubek 2020-04-20
Uzleisk draugei su didele subine vicemeres vieta. Uzleisk, o ne lysk i ta subine :) Eik prekiauti Aloe produktais berasti
Kardas2020-04-20
Pasimatys tikroji koalicija per artimiausią posėdį
traffix.lt