14 c Alytus
Ketvirtadienis, Gegužės 28d.
DzūkijaVerslasAktualijos
2020 Balandžio 20d.
2

Kokių sričių verslininkai Dzūkijoje pažeidė veiklos karantino metu reikalavimus

titleĮmones iš Alytaus mieste, Druskininkuose ir Lazdijuose, pažeidusias veiklos karantino metu reikalavimus, išaiškino Nacionalinio sveikatos centro specialistaiAlytausgidas.lt nuotr.

Ne visi paslaugų teikėjai Dzūkijoje, kuriems leista vykdyti veiklą karantino metu, laikosi reikalavimų, apie tai informuoja patikrinimus atliekantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Sušvelninus karantino sąlygas, o verslininkams atnaujinus kai kurių paslaugų teikimą, šį savaitgalį surengus patikrinimus, nustatyta, kad daugiausiai reikalavimų nesilaikančių paslaugų teikėjų Alytaus apskrityje nustatyta Alytaus mieste ir Druskininkuose.

Alytaus apskrityje pažeidėjai sudarė 18 proc. ir „atsiliko“ tik nuo Vilniaus apskrities (41 proc.), „lenkė“ Klaipėdos apskritį (16 proc.) ir ženkliai – Kauną (4 proc.).

Kaip Alytausgidas.lt portalui pranešė NVSC visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė, po dvi įmones, pažeidusias veiklos karantino metu reikalavimus – Alytaus mieste ir Druskininkuose, o viena – Lazdijuose.

Patikrinimų metu buvo vertinama, ar paslaugų teikėjai laikosi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų,. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę pirkėjai, ar prekybos vietose skelbiami įspėjimai apie tai, kad rizikos grupių asmenims nerekomenduojama lankytis parduotuvėse ir kitų karantino reikalavimų.

Kaip mūsų portalą informavo NVSC, Alytaus mieste pažeidimai nustatyti metalo gaminių, vamzdžių, statybinių medžiagų, tvirtinimo detalų, įrankių, santechnikos, elektros prekių ir kitų prekių parduotuvėje bei gėlių parduotuvė, Druskininkuose – avalynės ir drabužių parduotuvėse, Lazdijuose – dėvėtų drabužių parduotuvėje.

Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir skiriamos baudos.

Dažniausi nustatomi pažeidimai – prie įėjimo į prekybos vietą nepateikta informacija apie tai, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupių asmenims, nepažymėti privalomi atstumai tarp eilėje stovinčių pirkėjų, į patalpas patenkama ne per tiesioginį įėjimą iš lauko, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra, tik atvykus į darbą.

Už minėtų reikalavimų nesilaikymą bus taikoma administracinė atsakomybė: asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. 500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 tūkst. 500 iki 6 tūkst. eurų.

NVSC specialistai taip pat lankysis buitinės technikos remonto dirbtuvėse, turgavietėse.

Įvedus karantino reikalavimų sušvelninimus, grožio paslaugų teikėjai vis dar negali pradėti verstis savo veikla, grožio paslaugų teikimas – vis dar draudžiamas. 


Komentarai

2
Komentuoti
Kvietkeliui ir Daugelai 2020-04-20
Daugėla išvežė su antrankiais nes: stadionas...... sporto rūmai... kelegų apipisin....mas, kiaulės akys....mėšlas tas tasvo Daugėla.....tą parašyk ir į Vilnių kai skųsiesi
ALGIS2020-04-20
o buvo tik vienintelis kelias tik pro krematoriumo langa
traffix.lt