23 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 5d.
Alytus
2020 Balandžio 18d.
11

Ginčas dėl Alytaus radijo patalpų: savivaldybei laikinai uždrausta sudaryti sutartį su laimėtoju (ATNAUJINTA)

title

Kauno apygardos teismas šią savaitę pritaikė laikinąsias apsaugos priemones byloje dėl Alytaus radijo („FM99“) patalpų nuomos konkurso – savivaldybei laikinai uždrausta sudaryti sutartį su konkursą laimėjusiu sporto klubu.

Kaip BNS informavo teismo atstovė spaudai Milda Bučnytė, su tokiu prašymu balandžio 10 dieną į teismą kreipėsi bendrovė Alytaus radijas, taip pat ieškovai prašė panaikinti savivaldybės sprendimą dėl patalpų nuomos konkurso pripažinti neteisėtu ir jį panaikinti.

Ieškovo prašymas tenkintas iš dalies – pritaikytos tik laikinosios apsaugos priemonės. Alytaus miesto savivaldybei uždrausta sudaryti patalpų miesto centre nuomos sutartį su nuomos konkurso nugalėtoja viešąja įstaiga „Sporto klubas Atlanta Gym“.

Teismo teigimu, jeigu savivaldybė sudarytų nuomos sutartį su konkursą laimėjusiu sporto klubu, tuomet Alytaus radijui galimai palankaus būsimo teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti ar tapti neįmanomas.

Vis dėlto, teismas netenkino Alytaus radijo prašymo uždrausti įgyvendinti savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo vasario pabaigoje buvo leista konkurso būdu ieškoti nuomininko patalpoms.

„Tai neatitiktų proporcingumo, ekonomiškumo principų, proceso šalių interesų pusiausvyros bei viešojo intereso“, – teigė teismo atstovė.

Kauno apygardos teismo nutartis gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

BNS primena, kad Alytaus centre esančių patalpų, kuriose įsikūręs radijas „FM99“, nuomos konkursą kovo pabaigoje laimėjo socialdemokrato Antano Jodaugos valdomas sporto klubas.

Konkurse dalyvavo du dalyviai, tačiau radiją valančios bendrovės pasiūlyta kaina buvo bemaž euru mažesnė, todėl laimėtoju buvo paskelbtas sporto klubas.

A. Jodauga BNS teigė, kad šiuo metu fiziškai sporto klubo nėra įkūręs, tačiau laimėjus konkursą yra gera proga jam atsirasti. Tuo metu miesto meras irgi socialdemokratas Nerijus Cesiulis sakė interesų konflikto neįžvelgiantis.

Konfliktas dėl patalpų, kuriose daugiau nei 20 metų veikia radijas „FM99", kilo vasario pabaigoje, kai miesto taryba nusprendė nutraukti patalpų nuomos sutartį.

Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius teigė įžvelgiantis politikų kovą prieš jiems nepalankią žiniasklaidą.

Sprendimo projektą dėl patalpų nuomos nutraukimo Alytaus miesto savivaldybės tarybai pateikė visuomeninio judėjimo „Už Alytų“ frakcijos atstovė Laura Radzevičiūtė. Ji anksčiau yra vedusi laidas ir šio judėjimo lyderio, irgi tarybos nario Tomo Pačėso žmonos valdomoje Dzūkijos TV (Alytaus regioninėje televizijoje).

„FM99" valdančiai įmonei Alytaus radijas vadovauja Liudas Ramanauskas. Jo žmona, buvusi radijo žurnalistė Vilija Ramanauskienė, yra Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė, išrinkta pagal komiteto Alytaus piliečiai sąrašą.

ATNAUJINTA

Ginčas vyksta dėl 122,13 kv. m. dydžio patalpų Alytaus miesto teatro (Rotušės a. 2) pastato pirmame aukšte, kurį dalinasi ir minėta televizija.   Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą. Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo teismo atstovė, Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja M. Bučnytė, balandžio 17 d. buvo nustatytas 14 dienų terminas atsiliepimams pateikti.


Komentarai

11
Komentuoti
Daugelai vamzdiec2020-04-20
Rusijoje visiško kolapso ir krizės nuojata. Такое ощущение что 21 год похоронный будет по всем фронтам. Для полного счастья дефолта не хватает!!! Эра нефти ЗАКАНЧИВАЕТСЯ! Хе-хе)) Арабы наконец-то сняли Раичку с нефтяной иглы. Ждём дальнейшего падения цен на нефть, алюминий, золото... И туда же, вперёд ногами, плешивой крысы...

Kvietkeliui ir Daugėlai 2020-04-20
Daugėla išvežė su antrankiais nes: stadionas...... sporto rūmai... kelegų apipisin....mas, kiaulės akys....mėšlas tas tasvo Daugėla.....tą parašyk ir į Vilnių kai skųsiesi
Ovidijus.2020-04-20
Koks valdžią dabar tokie ir įstatymai kaip rusų laikais niekas nesikeičia dabar radijas bus uždarytas nes nepatinka tą tiesa atėjo Pačėsija su labai vertinga ir įdome TV. paprasta torpedų pasidarė povandeninės kadangi per visus punktus pažeminta ir nuorinta kitaip sakant pastatytas į vietą ir sėdi kaip tas po lapų lauke naujų rinkimų ,omeras. paprastas tyras kaip tas velykinis zuikis nežino prie ko prisiglausti :patarimas gerai jau prie viruso yra šansas pasveikti.......
Jo2020-04-19
Viešas konkursas,du dalyviai,pasiūlytos nuomos kvadrato kaina,vienas pasiūlė daugiau ir laimėjo,tai kur čia kova su źodžio laisve.
Pritariu2020-04-19
Radio stotis Alytuje senai,klausyti jos negaliu,nes vemti verčia vien išgirdus Liudo balsą.
Alytiškis2020-04-19
Senai reikėjo išvyti ir uždaryti tą FM99
Rolis2020-04-19
Cesiuli klegeri gal maukit savo keliais urodai
Rolis2020-04-19
Bet ir piderastynas yra Alytus. Tik visi prie lovio vaflynas
geriau2020-04-19
Gal ir darzus prie baznycios Vidzgirio suarkit,o tai jau link sventoriaus...kur matyta-lenta kabo,o zmogeliai vel naujam derliui ruosiasi.geda!
Eurai2020-04-18
Mentai pumpavo miesto pinigus 4 metus per FM99, melavo ten nuėję Jastremskas, Grigaravičius, Ramanuskienė iki nukritimo . dabar Cesiulis pumpuoja miestiečių pinigus į Al Plius ir Torpedos DZ TV, meluoja ką nori ten nuėję. Alytus plius yra Pax sukurtas portalas. Jankauskas kur turi Alytus Plius su Pax ŠIKO TAPŠNOJO, o dabar šeria jį Cesiulis Alytiškių pinigais
Al Plius yra gaidynas2020-04-18
mentynas. Cesiulis miesto pinigais šeria tik mento Alytus Plius ir Torpedos DZ TV
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė