3 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Politika
2020 Balandžio 17d.
26

V. Vencius: moralios politikos pamatas turi būti kitoks

title

Balandžio 15 d. sukako lygiai 5 metai po pirmojo 2015-2019 metų kadencijos Alytaus miesto tarybos posėdžio, o už poros dienų sukaks metai šios kadencijos tarybai. Aš atvirai pasakysiu, jog neturiu kuo labai pasidžiaugti.  Kaip politikoje „įprasta“, visi daug visko žada, bet, gavę valdžią, dažniausiai pamiršta pažadus, elgiasi labiau asmeninių interesų vedami ar pildydami pažadus vienaip ar kitaip suinteresuotiems ypač palaikiusiems rinkimuose asmenims.

Mano svarbiausias pažadas - morali politika. Būdamas optimistu esu dar ir realistas bei suprantu, jog ne visada pavyksta šimtu procentų pasirinkti teisingiausią sprendimą ar palaikyti kieno nors pusę. Būna situacijų, jog kažkam gerinant sąlygas, reikalinga resursus paimti kitos pusės sąskaita. Politikoje, kaip ir fizikoje, egzistuoja energijos tvermės dėsnis. Mano nuomone, dirbant taryboje kertiniai yra keli dalykai – atsakingai pasirengti svarstomais klausimais, vadovautis sąžine, strateginiu mąstymu bei logika. Be abejo, labai svarbi ir gyvenimiška patirtis, pastovaus savitobulinimo procese įgytos žinios. Bet šį kartą ne apie tai.

Po šiandieninio tarybos posėdžio man tenka apgailestauti, kad svarstant grupę klausimų ne tik nebuvo įsiklausyta į daugiau kaip 2000 pasirašiusiųjų peticiją dėl „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklų bendruomenių išsaugojimo, bet ir gavus galimybę (Vyriausybės atstovo teikimų atšaukti neteisėtus tarybos sprendimus prasme), nepasinaudota gera proga pasitaisyti. Mero bei kitų „kryptį“ palaikančių tarybos narių  trapiais balsais bei taikant „buldozerio“ principą Vyriausybės atstovo tarnyba bei dalis visuomenės aiškiai buvo pasiųsti toli, toli į Peru. Kartojasi ir scenarijus, kai manipuliuojant skambiais išsireiškimais, gražiais ketinimais ar neva teisininko išsilavinimu bandoma paminti pagrindinį tarybos veiklos dokumentą – reglamentą. Gaila, bet tai ne pirmas kartas ir nuolat kartojasi. Visa tai kardinaliai kertasi su mano vertybėmis, vizija ir misija dirbant miesto taryboje. Vis dar gaji nuomonė, kad jei esi daugumoje ar kažkurioje frakcijoje, partijoje, tai privalai laikytis nubrėžtos tam  tikros linijos. Aš taip nemanau. Esu išrinktas tarnauti alytiškiams, o kartu ir apskritai visiems Lietuvos žmonėms. Bet laikantis „tradicijos“ dažnu atveju turėčiau balsuoti ir palaikyti tik sąlyginai labai mažos grupės žmonių, nes iš esmės ir valdančioji dauguma, ir kiti dariniai yra tik organizuota žmonių grupė, nuomonę. Ypač kai esu įsitikinęs, jog sprendimai nėra teisingi, nebalsavau ir neketinu keisti savo požiūrio ateityje. Tai susiję ne vien su pastarojo tarybos posėdžio sprendimais. Ankstesniuosiuose aš nepalaikiau sprendimų dėl radijo stoties FM99 „iškeldinimo“, dėl tarybos posėdžių transliacijų per TV, dėl planų nugriauti Likiškėlių mokyklą ir naujos mokyklos statymo, dėl socialinių išmokų naudojimo kitoms reikmėms, dėl VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ likvidavimo, dėl perteklinio sporto klubų finansavimo ir kitais alytiškiams jautriais klausimais.

                 Mieli alytiškiai, daugelis Jūsų turėtumėte prisiminti paskutinę 1999 metų dieną per visą pasaulį nuskambėjusią garsiąją kaimyninės valstybės prezidento frazę:  „Aš pavargau, aš išeinu“. Šiandien aš privalau ištarti kiek kitokią – aš atsiimu savo parašą po koalicijos sutartimi ir traukiuosi iš valdančiosios „daugumos“. Šis sprendimas brendo nuosekliai, tai nėra akimirkos emocija. Tai – apgalvotas bei visapusiškai pasvertas sprendimas. Nors ir iki šiol vadovavausi tik laisvu savivaldybės tarybos nario mandatu bei pašalinė nuomonė neįtakojo man sprendimų, bet nenoriu net ir formaliai vadintis daugumos atstovu, „žaisti“ pagal man nepriimtinas taisykles ir ketinu vadovautis tik savo sąžine, atvirumu, turimomis kompetencijomis bei duota tarybos nario priesaika. Man apskritai nesuprantamas politikų skirstymas į daugumą ir mažumą, poziciją ir opoziciją. Kam to reikia, jei visi deklaruojame vieną tikslą – dirbti dėl tautos? Noriu keisti šį stereotipą.

                 Šiuo žingsniu noriu priminti savo kolegoms Alytaus miesto savivaldybės taryboje –  ir šalia mūsų, ir virš mūsų yra alytiškiai, niekada to nepamirškime!

Pagarbiai,

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  Valerijus Vencius

 


Komentarai

26
Komentuoti
Kvietkeliui ir Daugelai 2020-04-20
2 Alytaus žebravotojai
Kvietkeliui ir Daugelai 2020-04-20
Daugėla išvežė su antrankiais nes: stadionas...... sporto rūmai... kelegų apipisin....mas, kiaulės akys....mėšlas tas tasvo Daugėla.....tą parašyk ir į Vilnių kai skųsiesi
kests2020-04-20
Šunys loja, o karavanas eina....noriu pasakyti, kad politikieriai šitų komentarų neskaito, nes nėra kada...pripuolę prie lovio tik dairosi, kaip daugiau apžioti. Atminties nerasta - ką žadėję prieš rinkimus.
GRIGARAVIČIUS melagis 2020-04-18
Grigaravičius sakė ateisiu, parodysiu kaip reikia dirbti vieną kadenciją. ATĖJO , APGAVO, IŠĖJO TOLIAU TVARKYTIS SAVO IR SAVO SŪNAUS ASMENINIŲ REIKALŲ. MELAGIS, MEN.....
Laisves Aleja Kaune. Alytaus centre bus panasiai2020-04-18
Karantino draudimai ir sunkmetis skaudžiai kirto Kauno verslininkams. Populiariausioje Lietuvoje gatvėje stebimos kraustynės, kai patalpų nuomininkai skuba atlaisvinti naudotas patalpas.


Venciau ka patarsi kai Alytuj bus baisiau nei Kaune2020-04-18
Karantino draudimai ir sunkmetis skaudžiai kirto Kauno verslininkams. Populiariausioje Lietuvoje gatvėje stebimos kraustynės, kai patalpų nuomininkai skuba atlaisvinti naudotas patalpas.

Alytus Plius PAX2020-04-18
Paxo projektas yra Alytus Plius ir Jankauskai. Cesiulis maitina Alytaus pinigais tik Alytus Plius ir Torpedos DZ TV, nes ten rašo ką užsako Cesiulis. O šiaip Cesiulis niekam tikęs, tik facebook apsimetineja, kad kazka moko. Sėdėjo Cesiulis miesto Tarybosj virš 10 metų, bet nieko nenuveikė. CESIULIUI LAIKAS ATSISTATYDINTI
a nu2020-04-18
voveruk tau į seimą kaip į mėnulį
aaa2020-04-18
Oi tu Valerijau, Valerijau, tapatiniesi su Jelcinu prisimindamas frazes? :-) Tikras durnelis.
klausimas2020-04-17
iš kur dar vienas išlindo? Oi, jų prieš rinkimus bus nevienas ir visi labai rūpestingi.
valius2020-04-17
Tegul susigrąžina savo pavardę ir bus aišku kas per žmogus, o dabar slysta kaip lynas žmonos pavardę pasinaudojęs. Kas per vyras. FU.
Viecinis2020-04-17
Teisingai.save gerbiantys Alytų griaunantys daugumoj nesėdi.
Giedrė L.2020-04-17
Puikus žmogus. Neturiu ką pridėt. Sėkmės
LSDP krachas2020-04-17
Vencius VIENAS sugeba pastrointi visą tarybą. nePaspirtukas kaip ne kurie koncervatoriai, tei patys socdemai ar M. liberalė uošvienė
Falšyvumas2020-04-17
Pasižiūrėkit į jo dirbtiną, per jėgą išspaustą šypseną ir suprasit, kas yra falšyvumas. Akys nesišypso, o dantis rodomi. Tikslai pono aiškūs. Pijarinimasis tai pagrindinis šio pono darbas, nes nieko kito ir nesugeba...
2020-04-17
Tik silpni traukiasi.Mes renkam pasitikim ,o jie pasitaikius progai lenda į krūmus.Ne kiekvienam tinka kario kepurė.
Abejingas2020-04-17
Oro virpinimas ir tiek. Vencius niekad nebuvo skaičiuojamas kaip daugumos atstovas po Alytaus piliečių pasitraukimo į opoziciją. Čia daugiau bandymas pakartoti Šarknicko sėkmę praėjusiuose rinkimuose į Seimą, bet antrą kartą tas pats triukas paprastai nepraeina. Taipogi Vencius manau neįvertina paprasto fakto, kad jis Alytaus piliečiams naudingas kol yra miesto taryboje, o ne seime tad vargiai jie jį į tą Seimą ir stums - ras kažką kitą kas nepersistengdamas praloš.
REGINA2020-04-17
Būna ir vienas karo lauke- karys! Pagyvensim pamatysim... Man patinka,kad V.Venciaus balsavimas prieš yra motyvuotas ir pasvertas! O sutikti su jo nuomone ar ne ,tai jau kiekvieno sąžinės reikalas (puiku,jei ta sąžinė-neįkainojama). Linkiu sėkmės!
Pastebėjimas2020-04-17
Kažkoks pasiteisinų rašinėlis sau.
Alytis2020-04-17
Bull shit. Veikėjas mato, kad ta jėga, su kuria jis pralindo į tarybą, praranda reitingus dėl daromų nepopuliarių, bet reikalingų sprendimų ir, kadangi pats yra tikras, veislinis politikierius (nesvarbu kur, kaip ir su kuo, svarbu arčiau lovio), aktyviai besiruošiantis Seimo rinkimams rudenį, tiesiog surengė apgailėtiną PR akcijėlę "Jie blogi, o aš visas maladec". Beje, koks sutapimas - vakar lyg tyčia trys valstiečiai suprato ne ten pataikę, šiandien Vencius... Stebuklai ir ne kitaip. Bet, kaip ir sakiau, tikras priežastis mes pamatysim jau labai greitai, smagaus žiūrėjimo visiems, nesileiskit kvailinami.
Pax2020-04-17
Politiškai aš sakau čia man viskas yra suprantama, – kalbėjo R.Paksas. – Viskas suprantama, reiškia. Sukalt partiją, kuriai buvo ten įtarimai pareikšti... Bet, matyt, trūksta ten datempt iki pirmininko, reikia dabar pirmininkui užkabint specialųjį liudytoją ir pakeliui dar vieną, kitą žmogų paimt, kurie dar sveikai mąsto. Iš tos pusės.“ Taip pat politikas pasidžiaugė, kad įtariamuoju šiame tyrime greičiausiai taps ir G.Vainaukas. „Man tai gerai, kad tave meta į tą pačią pusę, žinai, tu turėsi kalt juos dabar“, – sakė jis. Iškart po šio pokalbio iš restorano išėjęs G.Vainauskas buvo sulaikytas STT agentų.

Atsistatydina Cesiulis2020-04-17
Kur galima pasirasyti, kad atsistatydintu Cesiulis ir mero
gal....2020-04-17
ir galima nesutikti ir nepritarti abejotiniems sprendimams..bet įžvalga-kur siūlo Vencius-tai labai gerai ir turi tai būt įgyvendinta,bet kur siūlo kiti-nieko gero.įdomu,kaip jis,kaip vadovas elgtusi,jeigu jo darbovietėje atsirastų kolega,kuris neigtų visus direktoriaus nurodymus ir vadovautųsi tik savo nuomone?manau,greit būtų parodyta kur atsidaro durys.už žodžio -NE-stovi irgi tam tikros personos..
Tom2020-04-17
Ačiū, didelė pagarba Jums.
2020-04-17
Manau, kad šis žmogus turėtų palikti ir LSDP
Ačiū2020-04-17
Ačiū Valiau, nors vienas padorus politikas Alytuje.
traffix.lt