7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
VideoreportažaiAlytusPolitika
2020 Balandžio 16d.
14

Nuotoliniu būdu ėmė dirbti ir Alytaus miesto taryba: švietimo pertvarkos planas lieka galioti (ATNAUJINTA)

title

Pirmą kartą virtualiai surengtame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai susitiko „Zoom“ platformoje.

Į ekraną sutilpo 25 vaizdeliai, o tarp jų – ne tik tarybos narių, tačiau ir savivaldybės administracijos darbuotojų.

Nuotolinis posėdis prasidėjo tarybos narės Skaistės Ulčickaitės perskaitytu pareiškimu dė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos išėjimo iš valdančiosios daugumos. Frakcijoje be pranešėjos taip pat dirba Dmitrij Kačiurin ir Valdas Račkauskas.

Posėdžiui vadovavęs meras Nerijus Cesiulis, jo pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, jų kolegos socialdemokratai Edmundas Čečėta, Laima Vincė Kirkliauskienė ir gimtadienį šventęs Jurgis Krasnickas kalbėjo iš to pačios vietos – miesto savivaldybės posėdžių salės. Ten pat buvo ir administracijos vadovas Rolandas Juonys bei jo pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.

Vicemeras Šarūnas Klėgeris posėdžiavo iš savivaldybės konferencijų (pasitarimų) salės, kaip ir tarybos nariai Andrius Jučas, Tomas Pačėsas, kiti politikai nuotoliniu būdu bendravo iš darboviečių arba namų, kuriuose kai kurie posėdžio metu sau leido ne tik kavos išgerti, bet ir ... užsirūkyti.

Vytauto Jastremsko iniciatyva buvo mėginama atšaukti Alytaus miesto tarybos patvirtintą švietimo tinklo pertvarką, tačiau šio pasiūlymo nepalaikė 16 politikų, iš kurių balsavo prieš pasisakė 12, o 4 susilaikė. Tarp tinklo pertvarkai pritriančių išliko ir visi iš politinės daugumos pasitraukusieji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai.

14 politikų pritarė (10 buvo prieš arba susilaikė), kad „Drevinukas“ nuo rugsėjo 1-osios iš darželio-mokyklos virstų darželiu.

14 pasisakė už tai (9 buvo prieš arba susilaikė), kad „Sakalėlio“ pradinė mokykla nuo rugsėjo 1 d. taptų Vidzgirio progimnazijos dalimi.

15 balsavo už tai (9 buvo prieš arba susilaikė), kad Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla nuo rugsėjo 1-osios taptų Alytaus profesinio rengimo centro dalimi.

Tarybos narė L. V. Kirkliauskienė posėdžio pradžioje, Povilas Labukas - visą laiką buvo su apsaugine medicinine kauke, o Sigitas Leonavičius – su pirštinėmis.

Iš namų dirbantis tarybos narys Česlovas Daugėla visų, kurie posėdžiauja susirinkę Rotušėje  ir juos aptarnauja, į posėdį po pertraukos paprašė grįžti su apsaugos priemonėmis.

„Po pertraukos grįšime su kaukėmis“, - neprieštaravo meras, tačiau toliau tiek jis, tiek jo kolegos darbavosi be apsaugos priemonių. Po dar vienos pertraukos į posėdį su apsaugine kauke grįžo vienintelis vicemeras Š. Klėgeris. Gali būti, kad visiems Lietuvos Respublikos piliečiams privalomų saugumo priemonių ėmėsi ir daugiau politikų, tiesa, kai kurių, pvz., T. Pačėso, kameros buvo nukreiptos nuo objekto arba visai be vaizdo. Prie karantino sąlygomis saugų bendravimą palaikančiųjų vėliau prisijungė ir tarybos narys A. Jučas.


Naujausios žinios

Komentarai

14
Komentuoti
Kalina Lukas2020-04-30
Puikus žmogus, vadinamas dr. Ajayi, jis yra rašybos žinovas ir jo galia yra labai efektyvi. Aš dalinuosi šiuo liudijimu kaip savo didelės galios gavėjas. Aš turėjau problemų savo santuokos namuose, nes mano vyras paliko mane ir vaikus, nes turėjome nedidelį nesusipratimą, kuris yra normalus bet kurioje sąjungoje, prašau jo grįžti namo, kad būtų su mumis, bet jis atsisako to, kas man atrodo keista, jis praleidau beveik metus ir man pasisekė, kad naršydamas internete sutikau rašytoją dr. Ajayi, aš susisiekiu su juo ir paaiškinau, ką aš perėjau, ir jis man pasakė, ką reikia padaryti, ir atliko keletą burtų man, nes aš Aš rašau šį liudijimą, kad mano vyras virtuvėje ruošia mūsų maistą, dėka dr. Ajayi. Aš savo namus myliu. Jei jūs išgyvenate kokį nors gyvenimo iššūkį ir jums reikia rašybos žinovo pagalbos, dr. Ajayi yra tinkamas dvasingas asmuo šiam darbui. kontaktai „Viber“ ar „Whatsapp“: +2347084887094 arba el. paštas: [email protected]
Labai geras komentaras2020-04-20
buvo buvusiam Vidzgirio mokyklos direktoriui Rackauskui-mokykla nusigyvenusi iki tokio lygio, kad i ja tevai nenori leisti vaiku, o jis kalba kad reikia gelbeti ir kitas mokyklas. Pinigu biudzete mazeja, ir isliks tik stipriausieji, taip kad nereikia pilstyti is tuscio i kiaura-Vidzgirio mokykla reikia uzdaryti, nes ten dabar 3 mokyklos, ir ta Vidzgirio tikrai nereikalinga. Kai dirbo direktoriumi, tai reikejo stengtis, rupintis ir kelti mokymo lygi , o dabar sneketi lengviausia.
EURAI2020-04-18
Mentai pumpavo miesto pinigus 4 metus per FM99, melavo ten nuėję Jastremskas, Grigaravičius, Ramanuskienė iki nukritimo . dabar Cesiulis pumpuoja miestiečių pinigus į Al Plius ir Torpedos DZ TV, meluoja ką nori ten nuėję. Alytus plius yra Pax sukurtas portalas. Jankauskas kur turi Alytus Plius su Pax ŠIKO TAPŠNOJO, o dabar šeria jį Cesiulis Alytiškių pinigais
TO VEIKĖJAI2020-04-17
tikrai tu nesveikas su savo šitu komentaru. Ar jau taip didelis noras į seimą.
Parsidavinėja2020-04-17
Nemažai jų už pinigus parsidavinėja
Birželį 2020-04-16
Spręs dėl.klasių, o ką mokytojoms daryti.....laukti.ar darbo bus.ar ne.....??? Jeigu mokykla gera ir tėvai nori eiti.....ko.lendate? Kaip benedikto vaikams pasaskyti.....išeikite, nenorime. Tėvai jau užregistravo...vasarą sugadinsite. Į vidzgirį tegul meras savo vaikus veda....
Melagiai dauguma2020-04-16
Dauguma ju melagiai dviveidziai. I alis sypsosi, uz nugaros gali ismeigti p li i nugara
Feniksas 2020-04-16
Traidenis v giu feniksu dangstytojas
Veikejai2020-04-16
Jei ne stogų mentalitetai, kurie kurt nemoka tik atsišlifavę kitų sukurta naudotis, per 5 paskutinius metus į Alytų būt įmanoma pritraukt min. 150 milijonų es paramos ir protingai naudojant, kiti rodikliai ir atmosfera Alytuj. Brt, kaip ir Alitos atveju, kur prieš kiti sukūrė, jie atsišlifavę pasinaudot. Per aną kadencija įdėmiau vertinant net 5 savivaldybės įmonių vadovai pakeisti. Į blogesnės kokybės prieš tai buvusius. Pasekmė valdymui dar prastesni rinkimų rezultatai ir pati neatsakingiausia valdžia ir taryba. Didžiausias gyventojų mažėjimas Alytuj per paskutinius 30 metų. Kur vyksta kryptingai. Nuo buvusių apie 80 tūkstančių sumažėjo iki 50 tūkstančių ir mažėja. Įdomiai atrodytų žurnalistinis tyrimas apie top 10, kurie tiesiai ar netiesiai daugiausia įtakojo Alytaus nykimą laikotarpiais per 30 metų. Simboliškas teisėsaugos verdiktas - uždraust n metų dirbt atsakingą darbą. Šiam, kuris vienok savivaldybės sistemoj iš vadovų buvo gabiausias ir turintis reikiamą ūkinę patirtį. Vadinas tinkami priešingai - negabūs ir aklai paklusmūs. Įdomu valstybei menama žalos suma- sudėjus sumas lėšų, kiek vietoj jo ir dar yra sustatyti atstovai iš svetur išnaudoja atvykstant į darbo vietą Alytuj ir gryžtant kas dieną išnaudoja ir kaip kompensuojama, iš kur dengiama. Vienok taryboj privengia prabilt apie dzūkijos vandenys ir šilumos tinklai įmonių reikslus garsiau. Kiek priartėjo, tik susigūžia ir.. kitur per menkniekius vieni kitus blusinėja be gailesčio. Toks kaip pusiau policinio valdymas ant Alytaus. Labai daug ir koncentruotos energijos skiriama, kad užslopint neįtinkančius.
MMM2020-04-16
Negalvojau , kad Pačėsa toks menkysta. Parsiduoda visai pigiai. Gėdą padarei visiems " už Alytų".Fui, daugiau nebalsuosim
a2020-04-16
ir jiems bus rinkimai paziuresim ka tada ciulbes tokios dviveidziu tarybos dar nebuvo ,ir is vis balsuoja arba uz arba pries kas cia per susilaiko ar nusisalina ,jei neturi nuomones ko ten sedi padek mandata ir eik dirbt ,arba gimines kazkieno dirba vel negali balsuot ,kas cia per cirkas,kokie cia vaiksciojimai ,jei mes rinkom su ta partija tai ir dirbk rinkejams o ne kolaboruok.
Kaimas2020-04-16
Daugela mldc.
Miestelenas2020-04-16
Jo uz ka alga.


Idomu, kaip bus jiems su alga. Ar, kaip uz prastova. Kaip ir kitiems darbuotojams, nes gi nedirbo, o pradejo kada. Man paprasciausiai idomu. Nu, ka sekmes darbuotis musu miesto valdziai.


Ok2020-04-16
Už ką alga?
traffix.lt