14 c Alytus
Ketvirtadienis, Gegužės 28d.
Verslas
2020 Balandžio 14d.
5

Žadama leisti dirbti daliai parduotuvių, smulkioms paslaugų įmonėms

title

Verslui lengvinant karantino sąlygas, pirmajame etape numatoma leisti dirbti parduotuvėms, išskyrus esančias dideliuose prekybos centruose, taip pat smulkioms remonto ir kitų paslaugų įmonėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko.

Tai antradienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Rytoj Vyriausybė spręs, ar pritarti pirmajam švelninimo etapui. Siūloma leisti veiklą ne maisto prekių parduotuvėms, buitinių ir remonto paslaugų teikėjams, kuomet yra atskiras įėjimas iš lauko ir galimybė reguliuoti klientų srautus taip, kad vienu metu būtų aptarnaujamas vienas klientas. Žinoma, laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų“, – fesibuke rašė S. Skvernelis.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis BNS pranešė, kad visoms joms bus taikomi papildomi saugos reikalavimai.

„Dabar kalbama apie tai, kad deriname formuluotes, jog būtų leista veikti, jeigu Vyriausybė pritars trečiadienį, parduotuvėms ir paslaugų tiekėjams, kurie turi atskirą įėjimą iš lauko“, – BNS sakė M. Skuodis.

„Tai pirmiausia yra ne maisto prekių parduotuvės (...), kurios nėra prekybos ir pramogų centruose. Antras dalykas, tai atskirą įėjimą iš lauko turintys buitinių, remonto paslaugų tiekėjai, pavyzdžiui, raktų gamyba, galanterija, avalynės, dviračių taisyklos ir kiti“, – teigė jis.

Pasak viceministro, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatys, kiek žmonių galės aptarnauti veiklą atnaujinusios įmonės. 

„Natūralu, kad visiškai kontakto išvengti nepavyks. Tai bus siekiama, kad tas kontaktas būtų trumpas ir taip toliau“, – teigė M. Skuodis.

Anot jo, pirmajame etape ar negalės veikti grožio salonai, lauko kavinės, sporto klubai. Jų veiklą planuojama atnaujinti vėliau. 

„Kitame etape numatomi viešojo maitinimo įstaigos – restoranai, kavinės, kol kas būtent lauke. Galbūt būtų ir grožio paslaugos, yra įvairios veiklos ir paslaugos, teikiamos lauko sąlygomis – tai čia ir sporto įvairi veikla“, – vardino viceministras.

Anot M. Skuodžio, jei Vyriausybė trečiadienį pritars, naujos sąlygos gali įsigalioti iš karto.

„Įsigaliotų iš esmės tada, kai tik Vyriausybė priims sprendimą“, – teigė M. Skuodis.

Lietuvoje karantinas, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, paskelbtas kovo 16 dieną.  

 


Komentarai

5
Komentuoti
Nu,nu2020-04-17
Labai teisingas komentaras, kaip visada. Teisingai rašo. Aprangos parduotuves atidarys ir prekiaus, o kur bus rūbų dezinfekcija, kaip matuos. O gal jis jau tures virusą. Mes gi ne visi patikrinti ir neapdrausti nuo šito. Kirpykloms lengviau viską dezinfekuoti ir būtų įleidžiami po vieną. Kai kurių kirpyklų įėjimas yra iš lauko. Klientas ir kirpėja aišku turi būti su kauke ir pirštinėmis ir bus saugu. O kerpa ir apie 20 minučių, jeigu klientui, tik kirpimas.Taip, kad reikia mąstyti.
Ok2020-04-15
Saugu jei kirpėja dirba viena,arba dvi.Bet daugumoj disesni kolektyvai.
Kam DYRBT VOGT geriau2020-04-15
Jei ne stogų mentalitetai, kurie kurt nemoka tik atsišlifavę kitų sukurta naudotis, per 5 paskutinius metus į Alytų būt įmanoma pritraukt min. 150 milijonų es paramos ir protingai naudojant, kiti rodikliai ir atmosfera Alytuj. Brt, kaip ir Alitos atveju, kur prieš kiti sukūrė, jie atsišlifavę pasinaudot. Per aną kadencija įdėmiau vertinant net 5 savivaldybės įmonių vadovai pakeisti. Į blogesnės kokybės prieš tai buvusius. Pasekmė valdymui dar prastesni rinkimų rezultatai ir pati neatsakingiausia valdžia ir taryba. Didžiausias gyventojų mažėjimas Alytuj per paskutinius 30 metų. Kur vyksta kryptingai. Nuo buvusių apie 80 tūkstančių sumažėjo iki 50 tūkstančių ir mažėja. Įdomiai atrodytų žurnalistinis tyrimas apie top 10, kurie tiesiai ar netiesiai daugiausia įtakojo Alytaus nykimą laikotarpiais per 30 metų. Simboliškas teisėsaugos verdiktas - uždraust n metų dirbt atsakingą darbą. Šiam, kuris vienok savivaldybės sistemoj iš vadovų buvo gabiausias ir turintis reikiamą ūkinę patirtį. Vadinas tinkami priešingai - negabūs ir aklai paklusmūs. Įdomu valstybei menama žalos suma- sudėjus sumas lėšų, kiek vietoj jo ir dar yra sustatyti atstovai iš svetur išnaudoja atvykstant į darbo vietą Alytuj ir gryžtant kas dieną išnaudoja ir kaip kompensuojama, iš kur dengiama. Vienok taryboj privengia prabilt apie dzūkijos vandenys ir šilumos tinklai įmonių reikslus garsiau. Kiek priartėjo, tik susigūžia ir.. kitur per menkniekius vieni kitus blusinėja be gailesčio. Toks kaip pusiau policinio valdymas ant Alytaus. Labai daug ir koncentruotos energijos skiriama, kad užslopint neįtinkančius.

Kaip visada2020-04-15
Drabužių parduotuves atidarom o kirpyklų ne... bet drabužius matuosis, lies rankomis keletas žmonių ir tai saugu? Drabužių juk nedezinfekuos. Anaiptol kirpykloje dirbant su pirštinėmis ir kauke aptarnaujant vieną klentą , kuris bus taip pat su kauke ir pirštinėmis bei vienkartiniu apsiaustu jau blogai... kur čia logika...kėdę ir įrankius juk galima dezinfekuoti priešingai nei drabužius...
Nu,nu2020-04-14
Įdomu,kaip bus su kirpyklomis. Alytuje yra mažų kirpyklų ir įėjimas iš lauko. Ir dirba po dvi kirpejas. Ar dar vaiksciosime apžėlę, kaip beždžionės. Jau artėjame prie to.
traffix.lt