1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
AktualijosKoronavirusas
2020 Balandžio 8d.
7

Karantinas Lietuvoje pratęstas dviem savaitėm: kaukes dėvėti bus privaloma (ATNAUJINTA)

titleVelykų savaitgalį visoje šalyje dirbs maždaug 3 tūkst. pareigūnų, kurie užtikrins viešąją tvarką keliuoseAsociatyvi Alytausgidas.lt nuotr.

Karantinas pratęstas dar dviem savaitėm – iki pat balandžio 28 d., antradienio, praneša Lietuvos Respublikos vyriausybė.

Artėjantį Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai: nuo balandžio 10 d., penktadienio, 20 val. iki balandžio 13 d., pirmadienio, 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės  miestus ir miestelius, o išimtys bus taikomos tiems, kurie į kitą miestą vyks dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę galės tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Iki balandžio 28 d. lieka galioti draudimai dėl parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veiklų, išskyrus prekybą maistu ir kitas išimtis. Nutarimu leista prekyba augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis, tačiau tik lauko sąlygomis specializuotose stacionariose prekybos vietose. Taip pat leidžiama teikti elektroninio parašo išdavimo paslaugas, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse, prekybos ir (arba) pramogų centruose.

Velykų savaitgalį visoje šalyje dirbs maždaug 3 tūkst.  pareigūnų, kurie užtikrins viešąją tvarką keliuose. Juose bus įrengta 300 policijos postų, kuriuose automobiliais vykstantys piliečiai bus tikrinami, ar nepažeidžia izoliacijos taisyklių.

Pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet patruliuos ir viešose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus.

Policija pasitelks ir kitas, viešai nematomas technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą ir suvaldyti situaciją Šv. Velykų savaitgalį.

Vidau reikalų ministerija informuoja, kad šiuo metu tariasi su šalies savivaldybėmis, kad prie kai kurių įvažiavimų į miestus būtų pastatyti specialūs ženklai, ribojantys įvažiavimą.

ATNAUJINTA

Vyriausybė sugriežtino karantino taisykles: nuo balandžio 10  d., penktadienio, apsaugines kaukes viešose vietose dėvėti bus privaloma, iki šiol tai buvo tik rekomenduojama.


Komentarai

7
Komentuoti
Vasiukas2020-04-10
Patys zmonis uzkres nes patys nesilaiko taisykliu atstumu
wwww2020-04-09
is pradziu nereikejo kaukiu ,paskui tik susiburimo vietuose parduotuvese,dabar jau pastoviai , kaukes nepadeda apsisaugoti ,,o tik apsaugo aplinkinius.Musu isrinktas semo narys P Valiunas geriau ne lankstinuka su Velykiniu pasveikinimu ,kurie mietosi laiptinese,uz nemazus pinigus, geriau apsauginiu kaukiu butu padalines
Vilkas2020-04-08
O kas kaukiu duos nemokamai?
Eglei2020-04-08
Turbut protingesne uz ekspertus teikiancius sertifikatus busi :D nes kiek visiems zinoma, medziagines padeda apsaugot aplinkinius nuo viruso, nes kvepuojant ne taip placiai pasklinda laseliai, ffp2 apsaugo nesiojantiji apie 95%, ffp3 - 99% nuo virusu. Maziau burbeki, daugiau skaityki ir bus gerai.
Jaunius2020-04-08
Valdžia triznioja tamsiam kambary užsimerkę. Jiems svarbu tik kažką nurodinėt. Bijai vilko- neik į mišką. Tai tegu jie patys namie nors ir maišą ant galvos užsideda, mažiau kvailysčių prisipaistys. O čia skiauteres papūtę dar sugalvos kam kokios spalvos kaukes nešiot. Jie man primena šakalą prietigrto ,,Mauglyje" . Kažkoks Big Bosas pasakė, kad reikia kaukes nešiot, o jie skalija kaip tas šakaliukas.
Egle2020-04-08
Nu jo, privaloma kaukes devet, o kad jos neapsaugo visai tai dzin, o atrodo turetu but protingi zmones valdzioj..
kazin2020-04-08
ar jie tiki tuo ka daro tipo sedekit namie ir virusas isnyks , nei vaistu nei skiepu viskas isgaruos kaip rukas cia kazkas netaip
traffix.lt