-273.15 c Alytus
Sekmadienis, Gegužės 31d.
Aktualijos
2020 Balandžio 8d.
0

Velykos artėja, specialistai pataria skaityti užrašus, kuriais ženklinami kiaušiniai

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Prieš Velykas į Lietuvą plūsta europinių standartų neatitinkantys kiaušiniai, atkreipkite dėmesį į produkcijos kilmės šalį, ragina specialistai.

Prieš Velykas Lietuvą užplūdus pigiems kiaušiniams iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių, ekspertai atkreipia pirkėjų dėmesį – šventėms galite parsinešti kiaušinių, kurie neatitinka ES reikalavimų.

Specialistai pataria skaityti užrašus, kuriais ženklinami kiaušiniai – čia lengvai rasite ne tik kiaušinių kilmės šalį, bet ir kitą naudingą informaciją.

Pagrindinis rodiklis vertinant kiaušinio kokybę turėtų būti ant jo nurodytas kodas, jis sudaromas iš skaičių ir raidžių derinio, pirmasis skaičius šiame kode reiškia vištų dedeklių laikymo būdą: 0 nurodo, kad vištos auginamos ekologiškai, 1 reiškia, jog dedeklės turi galimybę vaikščioti lauke laisvai, 2 reiškia, kad vištos laikomos ant kraiko (paukštynuose, fermose laisvai vaikščiojančios vištos), 3 nurodo, jog dedeklės vištos laikomos narvuose, informuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Vidurinioji žymens dalis iš raidžių nurodo šalį, kurioje yra dedeklių laikymo vieta, pavyzdžiui: Lietuvoje užaugintų vištų kiaušiniai turi ženklą LT, Latvijos – LV, Lenkijos – PL, Ukrainos – UA žymėjimą. Ši žymėjimo dalis itin aktuali priešvelykiniu laikotarpiu, nes šiuo metu daugelyje prekybos centrų pasirodo pigūs balti kiaušiniai iš Ukrainos.

Galbūt neįsigilindami dėl skubėjimo, galbūt rinkdamiesi tik pagal kainos kriterijų, pirkėjai vis dar nelinkę vadovautis kita nesunkiai prieinama ir nemažiau svarbia informacija apie kiaušinius. Pasak paukštininkų, svarbu – ne tik kokiomis sąlygomis vištos laikomos, tačiau ir kokiais pašarais šeriamos. Kelios sekundės dėmesio kiaušinių pakuotei leis išsirinkti ne tik humaniškiau auginamų, bet ir sveikai maitinamų paukščių kiaušinius. Tai ypač aktualu per Velykas, kai kiaušinius gausiai valgo visa šeima, tame tarpe – ir vaikai.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt