18 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Sveikata
2020 Balandžio 7d.
4

Vaistas COVID-19 gydymui – hidroksichlorokvinas?

titleAsociatyvi iliustracija

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ligoninėms bus padovanotos tabletės, kurios vadinamos potencialiu vaistu COVID-19 gydymui.

Po 2 tūkst. 400 tablečių atiteks kiekvienai Baltijos šaliai.

Potencialiais vaistais COVID-19 gydymui hidroksichlorokvino sulfatą vadina tabletes Baltijos šalių ligoninėms dovanojanti vaistų gamintoja „Teva Baltics“. Pastarosios teigimu, minėto vaisto tabletės vartojamos nuo maliarijos, raudonosios vilkligės ir reumatoidinio artrito, tačiau gali būti veiksmingos kovojant su COVID-19.

Pasak gamintojų, Europos šalyse šis vaistas yra rekomenduojamas gydyti sergantiems COVID-19, sunkiems ir vidutiniškai sunkiems pacientams ir yra įtrauktas į prioritetinių vaistų sąrašą daugelyje šalių, įskaitant Baltijos šalis. Tiesa, šiuo metu šis vaistas yra intensyviai tiriamas, siekiant patvirtinti ankstesnius pavienius stebėjimus, kurie parodė vaisto veiksmingumą gydant koronaviruso infekciją, tyrimus atlieka Europos vaistų agentūra (EMA) ir JAV maisto ir vaistų administracijos agentūra (FDA). Sužinojęs apie galimą hidroksichlorokvino naudą gydant COVID-19 minėtas gamintojas įvertino poreikį ir prioriteto tvarka įsigijo reikalingų ingredientų, kad užtikrintų vaisto gamybą ir padidėjusių užsakymų poreikį.

Mielieji skaitytojai, neteisingai vartojant vaistus ar įvykus klaidai, organizmui gali būti padaryta didelė žala. Atkreipkite dėmesį ir į galimas medikamentų šalutinio poveikio pasekmes.


Komentarai

4
Komentuoti
Nu,nu2020-04-09
Bet lietuvis britkus padaras su savo durnais komentarais. O jūs visada nusiteikę būti jauni. Gal jau uzsisaldete save, kad nesentumete.
ALGIS2020-04-08
daugiau nereikia nes lietuvos planetai butu ragai .Liktu daug pagyvenusiu gyvu ir dar pensijas bei pasalpas reiketu moket
nnn2020-04-07
tai daugiau negalejo skirti
nnn2020-04-07
tai daugiau negalejo skirti
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose