13 c Alytus
Trečiadienis, Rugsėjo 23d.
EismasTransportas
2020 Balandžio 6d.
1

Siūlo susilaikyti nuo nebūtinų kelionių (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaAsociatyvi iliustracija

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena, jos metu raginama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, tačiau jei karantino metu yra būtinybė vykti į darbą ar parduotuvę – primenama nepamiršti saugaus eismo principų ir pagarbos kitiems eismo dalyviams, informuoja Susisiekimo ministerija, pastebinti, kad atėjus pavasariui prasidėjo ir motociklininkų sezonas, o į gatves vėl grįžta įvairaus tipo dviratės transporto priemonės.

Saugaus eismo ekspertai pataria, kad tiek automobilių vairuotojai, tiek motociklininkai turėtų būti dėmesingesniais, neviršyti leistino greičio ir atsakingai dalyvauti eisme.

Greitis ir saugumas yra du svarbiausi elementai, kurie privalo tiksliai derėti tarpusavyje, nes viršytas greitis ar nepasirinktas saugus greitis dažnai tampa nelaimės priežastimi. Atidūs privalo būti ir automobilių vairuotojai, sutelkti dėmesį į vairavimą ir neužsiiminėti pašaline veikla.

Atėjus pavasariui ir į gatves sugrįžus motociklininkams, automobilių vairuotojai turėtų labiau sukoncentruoti dėmesį į vairavimą ir atidžiai stebėti eismą, teigia iš Alytaus kilęs automobilių ekspertas, žurnalistas Valdas Valiukevičius. Pasak jo, svarbiausia, ką turi padaryti automobilių vairuotojai – neužsiimti pašaline veikla vairuojant ir matyti 360 laipsnių aplink save, o eismo dalyvių neskirstyti į pėsčiuosius, motociklininkus ar vairuotojus.

Atšilus orams į gatves išriedės daug dviračių, motociklų, elektrinių paspirtukų, kuriuos pastebėti gali būti sudėtinga, todėl dėmesingumas ir pagarba kitiems eismo dalyviams prisideda prie saugaus eismo užtikrinimo.

ATNAUJINTA

Saugaus eismo dieną, šiemet keliuose kaip niekad ramu, pastebi Alytaus apskrities vyriausias policijos komisariatas (VPK ). Visuose Lietuvos miestuose, įskaitant ir Alytaus apskrities miestus, stebimas sumažėjęs transporto priemonių eismas.

VPK pareigūnai pastebi kasmet didėjantį visuomenės nepakantumą pavojingam vairavimui ir skatina vairuoti saugiai, atsakingai, blaiviai. Net ir šiuo metu, karantino sąlygomis, kviečiame visus piliečius kurti saugią vairavimo kultūrą keliuose savo tinkamu ir pagarbiu elgesiu kitam eismo dalyviui. Taip pat, skatiname visus būti aktyviais, atkreipti dėmesį ir pranešti apie kelių eismo pažeidimus ir eismo dalyvius, keliančius pavojų saugiam eismui.

Alytaus apskrityje policijos pareigūnai aktyviai patruliuoja viešosiose vietose ir stebi ne tik karantino sąlygų nesilaikančius, bet ir vairuojančius asmenis. Nors šiuo metu nėra vykdomi Kelių policijos reidai, tačiau pareigūnai akylai stebi eismo dalyvius, stabdo įtartinai manevruojančius automobilius ir matuoja greitį. Keliuose taip pat galima pastebėti ir trikojus, todėl prašoma pasirinkti saugų greitį, o jeigu nėra būtina – likti namuose.

 

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Alytiškis2020-04-06
Išriedėjo jau į gatves su pirpalais moto. Kernavės gatvėje ties namu nr.8 vakarais vienas , taip vadinimas vairuotojas, neledžia žmonėms miegoti. Siautėja, kaip pasiutes, gal gali kai kurios tarnybos pasidomėti tuo veikėju.
traffix.lt