4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūraAktualijosKoronavirusas
2020 Balandžio 7d.
12

Aplinkinių miestų šventės nevyks, ar bus rengiamas Alytaus gimtadienis? (PAPILDYTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvos kultūros sostinės vasaros renginių atidarymą, planuotą birželį, atšaukė Trakai. Pagrindines miestų šventes atšaukė ir kiti geografiniai Alytaus miesto kaimynai – Birštonas, Lazdijai, Marijampolė, Prienai, šios minties neatsisako ir kitos savivaldybės.

Kokia situacija Alytuje, ar šiemet vyks miesto šventė Dainų slėnyje?

Miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė pranešė, kad sprendimas dėl miesto šventės organizavimo kol kas nėra priimtas. Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui patikslino meras Nerijus Cesiulis, miesto šventė kol kas neatšaukiama, toliau bus stebima karantino situacija. „Gal su ateinančia šiluma koronaviruso atvejų mažės?“, - vylėsi Dzūkijos sostinės meras, į savo gimtojo miesto gimtadienį šiemet koncertuoti pakvietęs ir Egidijų Dragūną (SEL).

Pasak N. Cesiulio, sprendimas dėl Alytaus miesto dienų organizavimo arba atšaukimo bus priimtas iki gegužės 1 dienos. „Sutarčių, kurios įpareigotų, skubintų daryti sprendimus, kol kas neturime, o jeigu organizuosime, pusantro mėnesio tam turės pakakti“, - kalbėjo Alytaus meras, miesto šventės laukiantis, kaip ir buvo suplanuota, birželio 12-14 dienomis.

Tomis pačiomis birželio dienomis kurorto šventę planavęs Birštonas jau atšaukė ir kultūrinį vasaros sezoną planuoja ne anksčiau nei nuo liepos 1-osios.

Dar vienas kaimyninis Alytaus kurortas, Druskininkai, oficialiai savo sezono atidarymo šventės dar nėra sustabdęs, tačiau paskelbė, kad uždarose ar viešose vietose planuoti renginiai atšaukti iki atskiro pranešimo, o artimiausios šventės, kurias skelbia Druskininkų kultūros centras, prasideda birželį, o tarp jų kurorto dienos (anksčiau vykdavę gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje) neminimos.

Gegužę vykdavusią Prienų krašto šventę atšaukėme“, - mūsų portalui patvirtino Prienų rajono savivaldybės kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis.

„Pasienio šventė“, anksčiau kviesdavusi vasaros pradžioje, birželį į Lazdijus nekvies.

Birželio pradžioje planuota 2020 metų Lietuvos kultūros sostinės Trakų 30-oji miesto šventė „Trakų vasara nevyks.

Gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje nebus organizuojama didžiausia tradicinė Marijampolės miesto šventė „Cukrinis festivalis“, o kadangi šios savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą uždrausti visų renginių organizavimą uždarose ir atvirose erdvėse iki birželio 30 dienos, tai reiškia, kad iki minėtos datos namų rungtynių nežais ir Lietuvos futbolo čempionė FK „Sūduva“ ir pan.

PAPILDYTA

Danijoje ir keliose kitose Europos šalyse visi masiniai renginiai yra uždrausti iki rugpjūčio 31 d.


Komentarai

12
Komentuoti
Reikia peticijos,2020-04-09
kad viena karta sujungtu abi savivaldybes-jei taupyti, tai taupyti. valdininku pilni kabinetai ir rajono, ir miesto savivaldybese.
Papildymas2020-04-08
Šventės turi būti atidėtos ar išvis neturi vykti. Ir nėra čia ko, be reikalo mėtyti tūkstančiu. Čia yra mokesčių mokėtojų pinigai. Lauksime geresnių laikų.
Nu,nu2020-04-08
Švente lieka švente, bet dabar karantino metu
Nebus jokios šventės, 2020-04-08
birželio mėnesį Lietuvoje tikrai nebus jokių švenčių. Kažkaip keistai atrodo tie mero samprotavimai, kaip ir tos kalėdinės girliandos iki sausio pabaigos. Taupyti reikia, ruoštis rudeniui, o ne mėtyti pinigus tokiu sudėtingu laiku.
tak to tak....2020-04-08
Šventė yra gėris. Bet po karantino ar turėsime už ką valgyt nusipirkti? Verslas džiaugsis ar liūdės? Panašu, kad gali būti piknikas maro metu. Kaip niekada laukiu naujų rinkimų.
kests2020-04-08
turės vykti, nes ceciulis selui jau avansą sumokėjo
Skaitau,2020-04-07
ka sako meras ir negaliu patiketi- kokiu cia dar svenciu reikia? Po karantino pinigus taupyti, o ne svesti reikia. Na, jau jeigu savivaldybe ruos miesto svente, tai mones tkrai labai pasipiktins. Juk Alytus ne kazkoks turtingas miiestas, kad tokiu metu metytu pinigus sventems.
Nuomonė2020-04-07
Mano nuomone - tegul švenčia tie, kurie mirtinų virusų privežė. Ir tegul švenčia ten griežtuose izoliatoriuose. Ir nereikia mėtyti mokesčių mokėtojų pinigų dešimtimis tūkstančių kažkokiam be bal siui ha mui...
Nevyks. 2020-04-07
Nebyks, nors ir kaip meras bandytų išsiskirti :D
Jogi2020-04-07
Sventes bus ar ne bet zmones jau vieni kitu bijo nemanau po tokio aziotazo ar kas drasiai jausis viesumoje ,igazdino visus nebutais dalykais
:} 2020-04-07
Nereikėtų.
Alytuje 2020-04-07
reikia svesti visas sventes nes Alytus isskirtinis miestas kuo dazniau tuo geriau
traffix.lt