20 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
ĮdomuAktualijos
2020 Balandžio 4d.
6

Karantino metu turėtų mažėti erkių

title

Karantinas, paskelbtas dėl koronaviruso, atneš ne tik nuostolių. Žmonėms mažiau lankantis lauke, mažės ir erkių populiacija miestuose bei priemiesčiuose.

Be to, sumažėjus viešose vietose išmetamų šiukšlių, maisto ir kitų atliekų, mažiau kuo maitintis turės ir lauko pelės, žiurkės, o pastarosios kaip tik yra pagrindinės nariuotakojų maisto „atsargos“. Tai nereiškia, kad sumenkę žmonių, taip pat graužikų kiekiai lauke būtinai sumažins ir erkių skaičių, tačiau taip gali ir nutikti, teigia gamtininkai.

Be to, prie erkėms veistis mažiau tinkamos aplinkos prisideda ir šaltos šio pavasario naktys, vėsūs rytai.

Tiesa, kad erkių populiacija sumažėtų ženkliai, tam būtų reikalingas ilgesnis žmogaus nebuvimas gamtoje, pavyzdžiui, metus.

Bet kuriuo atveju, dėl minėtų priežasčių, karantino metu erkių skaičius turėtų kristi, o tai sumažintų laimo ir kitų ligų užsikrėtimo riziką.

Nežinia, kiek užtruks koronaviruso pandemijos virusas, dėl jo vykstantis karantinas, tačiau didesnio erkių mažėjimo turėtume tikėtis ir 2021 bei 2022 m.

 


Komentarai

6
Komentuoti
ALGIS2020-04-05
o ka veryga uzdraude erkems veistis
Auudr2020-04-05
Na ir kas iš to kad sumažės. Irtai tik teoriškai. Ką mes nuo to būsim saugesni. Ir pagaliau ar tai aktualiausia informacija šiai dienai....
Auudr2020-04-05
Na ir kas iš to kad sumažės. Irtai tik teoriškai. Ką mes nuo to būsim saugesni. Ir pagaliau ar tai aktualiausia informacija šiai dienai....
brebd2020-04-04
valdzioj visos erkes sulinde ir vagia
Nkhg2020-04-04
Vargiai.. vistiek visi sunis vedzioja ir karantino metu, tie daugiausia erkiu prirenka. Kas nuosavuose gyvena, tai ir kates nekeis iprocio lakstyt.
beda2020-04-04
erkes pritruks maisto
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė