5.28 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Balandžio 3d.
11

Alytuje – 19 viruso COVID-19 atvejų (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Alytuje užfiksuota jau 19 koronaviruso atvejų. Kaip jau įprasta, apie naujausius susirgimus pranešė ne Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, o Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo feisbuko paskyroje. 

ATNAUJINTA

„Suminis mirčių skaičius – 208“, – rašoma skaidrėje, kurią kaip „realų scenarijų“ pristatė profesorius Remigijus Leipus, atstovaujantis Vilniaus universiteto mokslininkų grupei. Jei ši prognozė pasitvirtins, naujasis koronavirusas pražudys aštuonis kartus daugiau žmonių nei įprastas gripas. Nuo koronaviruso Lietuvoje gali mirti apie 200  žmonių, tačiau viruso plitimas labai priklausys nuo apsaugos priemonių naudojimo. COVID-19 mūsų šalyje jau pasiglemžė 9 žmonių gyvybes.

PAPILDYTA

Šeštadienio ryto duomenimis: Lietuvoje sergančiųjų koronavirusu skaičius – 771 (iš jų 10 mirčių), Lenkijoje COVID-19 palietė 3 tūkst. 503 žmones, iš jų mirė 73.

Pirmąjį balandžio savaitgalį pastebimas mažėjantis registravmosi į mobiliuosius koronaviruso tyrimo ėmnių punktus aktyvumas.

Alytuje, prie Pramonės g. 1B, veikiančiame punkte šeštadienį apie vidurdienį jau nebuvo pagedaujančiųjų tirtis, tarp tiriamųjų nepopuliarus – sekmadienis, tačiau pirmadienį vėl tikimasi antplūdžio visoje Lietuvoje.

Tikimasi, kad nuo antradienio Dzūkijos sostinėje veikiančio punkto srautus pamažins Naujojoje gatvėje atidaroma karščiavimo klinika.

Beje, pagal naujausią Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą, ėminius dėl koronaviruso Pramonės g. 1B punktas, kaip ir kiti šalyje, rinks ne ilgiau, nei 6 valandas per dieną.

Šeštadienio vakaro duomenimis: Lenkijoje buvo užsikrėtę 3 tūkst. 627 (iš jų mirė 79), o Lietuvoje – nežinia, mat duomenys atnaujinami tik kas para.

Sekmadienio ryto duomenimis: patvirtintų ligos atvejų Lietuvoje – 811 (mirė 11), Lenkijoje – 3 tūkst. 834 (84).

Sekmadienio pavakario duomenimis: mūsų šalyje patvirtintas 12 ir 13 mirties nuo COVID-19 atvejis, Lenkijoje – 94 (iš 4 tūkst. 102 susirgusiųjų).

Turiu ir gerų, ir blogų žinių.

Pradėsiu nuo blogų. Šiandien vienam vyriškiui iš Alytaus diagnozuotas COVID-19. Jis grįžo iš Ispanijos. Vakar, deja, teigiamus atsakymus išgirdo dar 3 žmonės. Jaunas alytiškis, kuris neturėjo jokio kontakto su užsienyje buvusiais žmonėmis ir pats nekeliavo už Lietuvos ribų. Taip pat moteris, kuri patenka į rizikos grupę. Ir vidutinio amžiaus vyras, grįžęs iš Airijos. Šią minutę Alytuje turime 19 patvirtintų atvejų.

Atsakingai pabrėžiu, jeigu COVID-19 diagnozuojamas daugiabučio namo gyventojui, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras privalo nedelsiant dezinfekuoti tą namo laiptinę. Šiuo metu mes profilaktiškai dezinfekuojame autobusų stoteles ir bendrabučių bendrąsias patalpas: virtuves, san. mazgus, koridorius.

O dabar apie geresnes naujienas.

Nuo pirmadienio ryto pradedame dalinti dezinfekcinį skystį daugiabučių gyventojams - kiekvienam namui po 5 litrus, kad gyventojai ar valytojos galėtų patys dezinfekuoti savo laiptines. 1500 litrų nupirkome patys, dar 1200 litrų padovanojo verslininkai. Ačiū visiems! Mūsų stiprybė - vienybėje!

Jau esame patikrinę daugiau nei 183 medikus: 116 iš ligoninės, 77 iš poliklinikos, VISUS Pirmojo Alytaus poliklinikos darbuotojus bei mūsų visuomenės sveikatos biuro žmones, dirbančius mobiliame tyrimų punkte. Galiu tik pasidžiaugti, kad nė vienam koronavirusas nenustatytas!

Šiandien medikai - priešakinėse linijose esantys mūsų kariai. Jais privalome rūpintis, nes jie rūpinasi mumis. Todėl didiname apsukas ir per šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį galėsime patikrinti kur kas daugiau žmonių nei įprastai - net 300! Tarp jų ir medikus!

Per šį laiką jau nupirkome daugiau nei 72 tūkst. įvairių apsaugos priemonių: respiratorių, kaukių, apsauginių akinių, kombinezonų ir t.t. Viską išdaliname medikams, statutiniams pareigūnams, budinčioms švietimo įstaigoms, socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms ir kitiems.

Maža to, šiandien atkeliauja ir 160 planšečių. Jos bus išdalintos šeimoms, kurios savo namuose neturi kompiuterių ir negali mokytis nuotoliniu būdu. Kaip sako patarlė, mokslo šaknys karčios - vaisiai saldūs. Nuotolinis mokymas gal ir nelabai patogus, galbūt yra nesklandumų, bet neabejoju, kad iš naujo mokosi visi - ir mokytojai, ir mokiniai, ir tėvai.

Viskas mums bus gerai. Jei mažiau zurzėsim, o daugiau vieni kitiems padėsim!

#LiekuNamuoseNesMyliu #GeriVaikai


Komentarai

11
Komentuoti
Nu,nu2020-04-05
Nesąmonė tikra. Žino, kiek užsikrės, kiek mirs žmonių. Ot, kaip viską išpranašauja. Tegu geriau saugo gydytojus, kad jie saugus būtų, nes jų nebus, tai mums šakės bus. Dėl atlyginimų pakėlimu medikams seimunai nesutaria. Geda ir pagalvoti, kad mūsų seimas yra toks netikęs. Apgailėtini seimunai. Nieko prasidės rinkimai, tai pažadu bus kalnai.
juokas ima2020-04-05
ale ir LIETUVOJ yra gerų ekstraseansų, kad žino kiek mirs žmonių.
baisu2020-04-04
raso tokias nesamones atleks meras pas jus i laiptine ir sugaudis visus nusikaltelius ,yra kas atsakingi skambinkit . Visai neprotauja žmones.
Alytiškė2020-04-04
Anksčiau vaistininkai buvo taip pat prie medikų priskirti. Dabar tai jau pasikeitė? Jiems pasitikrinti jau nebereikia...?
Tipiniai lietuviai2020-04-04
Tik pakomentuot ir sugebat. Tai negi sunku paskambint atsakingoms institucijoms ir pranešt tokią situaciją? Kaip ir sakė prieš tai - visi nori visko ant lėkštutės, o savo užpakalius tingi pajudint.
WWWW 2020-04-04
Įdomus žmonės ar meras turi dezinfekuoti laiptinė, o jei žinot kad nesilaiko karantino taisyklių pranešk policijai ir nevirkauk
patarimas2020-04-04
pasitvarkykit patys, nelaukit, kad viskas būtų padėta ant lėkštutės. O jeigu jums patinka, kad laiptinėj vaikšto virusu užsikrėtęs žmogus, jūs tylit. Yra duoti telefonai, skambinkit, atvažiuos išves ir dar dės baudos.
patarimas2020-04-04
pasitvarkykit patys, nelaukit, kad viskas būtų padėta ant lėkštutės. O jeigu jums patinka, kad laiptinėj vaikšto virusu užsikrėtęs žmogus, jūs tylit. Yra duoti telefonai, skambinkit, atvažiuos išves ir dar dės baudos.
Rolandas2020-04-04
Tik rašyt ir šnekėt moka, bet darbais kad ką padarytu tai be sansu
Zmones2020-04-03
Ko jis ten pas tave laiptinei vaiksto ,trauk kokiu pagaliu per galva ,bus dar viena auka ,langus laiptinej atidaryk,ir issivedins tas virusas, skersveju jis nemegsta.
Gerb. Mere,2020-04-03
Mūsų laiptinėje jau beveik dvi savaitės vaikšto infekuotas žmogus. Covid 19 patvirtinta. O dezinfekcijos kaip nesulaukiam, taip nesulaukiam. Savivaldybės gydytojas vis maitina mus pažadais
traffix.lt