19 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 25d.
EismasTransportas
2020 Balandžio 3d.
1

Techninės apžiūros tvarka: karantino metu nebus vertinama automobilio vidaus įranga

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Atsižvelgus į riziką, susijusią su koronaviruso plitimu, keičiama privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarka, Susisiekimo ministerija.

Pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją bus galima atlikti pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino pabaigos. Be to, nustatyti specialūs techninių apžiūrų atlikimo saugumo reikalavimai, jas atliekant karantino metu.

Techninių apžiūrų kontrolieriai dirba nenutrūkstamai, todėl privalomąją transporto priemonių apžiūrą galima atlikti ir karantino laikotarpiu.

Naujoje techninių apžiūrų tvarkoje numatyti saugumo reikalavimai, kuriais siekiama kuo labiau sumažinti techninės apžiūros kontrolieriaus kontaktą su vairuotoju ir tikrinama transporto priemone.

Pagal naują tvarką karantino laikotarpiu privalomąją transporto priemonių techninę apžiūrą atliekantis techninės apžiūros kontrolierius turės vengti patekti į automobilio saloną (kabiną), išskyrus atvejus, kai tai bus būtina tikrinant stabdymo įrangą ir (ar) vairo mechanizmą.

Karantino metu nebus vertinama automobilio vidaus įranga, išskyrus iš išorės akivaizdžiai matomus šios įrangos trūkumus.

Nebus vertinamos įprastai automobilio viduje laikomos privalomosios saugos priemonės, t. y. gesintuvai, trikampiai avarinio sustojimo ženklai, pirmosios pagalbos rinkiniai.

Techninės apžiūros atlikimo pakeitimai leis techninės apžiūros įmonėms ir karantino metu tęsti darbą, laikantis bendrų saugumo rekomendacijų.

Paslaugos teikimo užtikrinimas ypač aktualus besiverčiantiems prekyba naudotais automobiliais.

Žmonėms, kurių judėjimo galimybės apribotos dėl privalomo izoliavimosi, bei tiems, kas yra rizikos grupėje ir baiminasi užsikrėsti koronavirusu, sudaryta galimybė automobilio techninę apžiūrą atlikti vėliau, jau pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po jo.

Naujoji techninės apžiūros atlikimo tvarka patvirtinta susisiekimo ministro įsakymu.


Komentarai

1
Komentuoti
duokim garo2020-04-04
,,techninės apžiūros kontrolierius turės vengti patekti į automobilio saloną (kabiną), išskyrus atvejus, kai tai bus būtina tikrinant stabdymo įrangą,, o tai stbdžiai turi būti tikrinami visada o ne išskyrus tuos atvejus........
traffix.lt