5.27 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Balandžio 3d.
0

Karantino sunkumus alytiškiams lengvina savanoriai

titleSenyvo amžiaus alytiškiai karantino metu sulaukė savanorių pagalbosAlytausgidas.lt nuotr.

Savanoriai Alytuje jau dirba pristatinėdami senyvo amžiaus alytiškiams maistą.

Vienai savanorių – Oksanai – pats darbymetis. Koronaviruso plitimo metu mergina apie pandemiją galvoja, bet dar labiau – apie pagyvenusius alytiškius, kurie dėl rizikos užsikrėsti maisto negali nusipirkti patys. Pastariesiems ir gelbsti savanoriai, kurie pagal  senolių sudarytą sąrašą nuperka produktus ir juos pristato tiesiai į namus.

Oksana pastebi, kad neretai žmonės perka kiek daugiau, mat baiminasi, kad produktų parduotuvėse gali nelikti, kiti nerimauja, kad savanoris neatvyks.

„Šiandien žmonės daug neužsakė, bet būna, kad perka kelis batonus, kelis kepalus duonos ir juos užsišaldo“, - sako savanorė Oksana.

Dar vienas „apipirkimas“ – Vilties g. gyventoja pusmetį pusmetį neišeina iš namų. Tai - trečiasis merginos maršrutas šiandien.

Moteris paprašo nupirkti daugiau maisto, mat gyvena su neįgaliu sūnumi. Savanorei dar teks greitu metu atvykti į Vilties g. dėl recepto vaistams, kuriuos taip pat reikės nupirkti.

Parduotuvėje savanorė užtrunka iki pusvalandžio. Panašiai tiek laiko reikia ir kelionei bei formalumams sutvarkyti.

Prieš paduodama nupirktus produktus Oksana nufotografuoja kasos kvitą, o grąžą padeda į dezinfekuotą indelį.

Mergina dirba Putinų ir Dainavos mikrorajone dar kiti savanoriai aprėpia kitą miesto dalį, taip patogiau ir greičiau galima pristatyti maistą senyviems alytiškiams.

Iš viso karantino metu alytiškiams talkina 10 savanorių.

Tiems, kam reikalinga savanorio pagalba, turi paskambinti į viešąją įstaigą „Gerumo skraistė“, sudaryti pirkinių sąrašą, tuomet sutartu laiku atvyksta savanoris (Tel. 8 602 05450, 8 687 713090, el. p. [email protected]).

Alytausgidas.lt baigia rengti videoreportažą. Pamatysite mūsų videokanale!


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt