16 c Alytus
Pirmadienis, Gegužės 25d.
2020 Balandžio 1d.
0

Ūkininkai raginami deklaracijas teikti nuotoliniu būdu (KONTAKTAI)

title

Siekiant, kad ūkininkus, kurių veiklos tęstinumas ypatingai svarbus šiuos sunkiu laikotarpiu, pasiektų tiesioginės išmokos kaip ir kasmet bus vykdomas pasėlių ir kitų žemės ūkio augalų deklaravimas. Dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų savininkai raginami deklaracijas teikti nuotoliniu būdu.

Kaip sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius, įvertinus visas aplinkybes (viruso rizika, didžioji dalis pareiškėjų naudojasi seniūnijų ir savivaldybių paslaugomis pateikiant paraiškas, garbus pareiškėjų vidutinis amžius ir kt.) Lietuvos žemės ūkio ministerija numatė  šiuos pasėlių deklaravimo pokyčius ir rekomenduoja imtis šių papildomų veiksmų siekiant sumažinti visas įmanomas rizikas:

Seniūnijų ir savivaldybių darbuotojai, galės dalį darbų atlikti iš anksto nekontaktuojant su pareiškėjais. Remdamiesi praėjusių metų duomenimis (dažnai keičiasi tik kultūros) jie galės kurti paraiškas, tvarkyti laukų geometriją (ypač tų laukų, kurie patenka į 2019 ortofotografinės nuotraukos teritoriją), paskambinus pareiškėjui susitikslinti kultūras, paraginti suregistruoti visus plotų valdymo dokumentus Valdų registre. Kadangi deklaravimas vyksta PPIS, tai seniūnijos darbuotojas atlikus veiksmą, jį išsaugojus, o pareiškėjui namuose prisijungus prie savo paraiškos ir atsinaujinus naršyklę, galės matyti atliekamus veiksmus. Svarbu, kad vienu metu veiksmus atliktų tik vienas prisijungęs asmuo.

Nuo gegužės 4 d. bus vykdomas įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais. „Žemės ūkio specialistai sudarys pareiškėjų apsilankymo grafiką, kad būtų reguliuojamas apsilankančiųjų srautas. Garbaus amžiaus ir kitiems rizikos grupėje esantiems pareiškėjams bus skiriamas prioritetas ir jie bus priimami tuomet, kada yra mažiausia rizika. Tarp apsilankymų darbuotojai darys pertraukas, skirtas patalpų vėdinimui. Priimant pareiškėjus bus naudojamos dezinfekcinės ir kitos viruso prevencijos apsaugos priemonės“ , – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas S. Supranavičius. Jis primena, kad visus klausimus, dėl kurių nebūtinas fizinis apsilankymas, su seniūnijos žemės ūkio specialistais galima spręsti telefonu.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai, priimantys pasėlių deklaracijas

Paraiškas galima teikti bet kurioje seniūnijoje

Seniūnija

Vyresnieji specialistai

El. paštas

Kontaktinis tel.

Alytaus

Dalia Norkevičienė

[email protected]
[email protected]

8 609 62 067

Alovės

Asta Kisielienė

[email protected] 

8 684 90 201

Butrimonių

Kolia Jakipčuk

[email protected]

8 609 62 561

Daugų

Rima Zavackienė

[email protected] 

8 672 45 034

Miroslavo

Alytė Ignatavičienė

[email protected] 

8 672 45 397

Krokialaukio

Laimutė Ravinskienė

[email protected] 

8 684 90 494

Nemunaičio

Danutė Česnulevičienė

[email protected] 

8 609 94 198

Pivašiūnų

Erika Urbanavičienė

[email protected] 
[email protected]

8 675 17 352

Punios

Rita Valiūnienė

[email protected] 

8 677 32 106

Raitininkų

Aurelijus Krukonis

[email protected] 

8 684 80 436

Simno

Danguolė Jarmalavičienė

[email protected] 

8 672 45 689

 

Pastabas, pasiūlymus galima teikti  Žemės ūkio skyriaus vedėjui  S. Supranavičiui el. paštu [email protected] ir tel. 8 682 44 880

Kaip praneša LR žemės ūkio ministerija, atsižvelgiant į sunkiai prognozuojamą viruso plitimo perspektyvą bei galimas kovos su juo priemones neatmetame galimybės, kad pasėlių deklaravimo data ir tvarka dar gali keistis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai