4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AktualijosKoronavirusas
2020 Kovo 31d.
1

Seimas pailgino izoliavimo laikotarpį ir padidino baudas už karantino pažeidimus (ATNAUJINTA)

titleKarantinavimui Alytaus mieste yra pritaikytos stadiono viešbučio patalposAMS nuotr.

Būtinasis hospitalizavimas ir (ar) būtinasis izoliavimas galės būti taikomas be teismo sprendimo, kol asmuo taps nebepavojingas kitiems asmenims, bet ne ilgiau kaip vieną mėnesį. Tai leis Seimo patvirtintos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos.

Mėnuo galės būti taikomas tik Vyriausybei priėmus sprendimą, kad kitų taikomų užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonių neužtenka siekiant užkirsti kelią kilti šios užkrečiamos ligos protrūkiui arba epidemijai, arba jau yra kilę šios užkrečiamos ligos protrūkis ir (arba) epidemija.

Nustatyta, kad sprendimus dėl būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo karantino metu priima gydytojas, o į teismą dėl jo pratęsimo kreipsis asmens sveikatos priežiūros įstaiga.  Sprendimai dėl būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo turės būti pagrįsti.

Reglamentuota, kad policija būtinai izoliuojant ar būtinai hospitalizuojant asmenį bus pasitelkiama tik prireikus.

Patikslinta, koks asmuo laikomas nebepavojingu kitiems asmenims – tai asmuo, nuo kurio nebegali užsikrėsti kiti asmenys.

Įstatyme įtvirtinta teisė Vyriausybei karantino metu riboti žmonių susibūrimus bei judėjimą siekiant išvengti pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų plitimo.

Nustatyta, kad visoje Lietuvos teritorijoje ar keliose savivaldybėse dėl pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų paskelbto karantino metu Vyriausybė gali nustatyti šias teritorijų karantino režimo priemones, susijusias su asmens judėjimo laisvės ribojimu: riboti arba laikinai uždrausti renginius ir kitokius žmonių susibūrimus institucijose, įmonėse, įstaigose, organizacijose ir viešose vietose; riboti arba laikinai uždrausti gyventojų keliones ir transporto priemonių judėjimą Lietuvos teritorijoje, atvykimą į Lietuvos teritoriją ir išvykimą už jos ribų; taikyti laikiną gyventojų perkėlimą (evakuaciją) iš karantino teritorijos, išskyrus, kai karantinas paskelbtas visoje Lietuvos teritorijoje.

Skubos tvarka Seimas patvirtino ir baudas už karantino taisyklių pažeidimą.

Už pažeidimus fiziniams asmenims Administracinių nusižengimų kodeksas Iiki šiol numatė įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus  pataisoms bauda bus nuo 500 iki 1 tūkst. 500 eurų.

Atitinkamai didės baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, o bus – nuo 1 tūkst. 500 iki 6 tūkst. eurų.

Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galės surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Griežtinama ir administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

ATNAUJINTA

Laikinojo karantinavimo vietoje viešbutyje Alytaus stadione gyvena 10 asmenų, dar 7-iems nemokamos karantino sąlygos suteiktos „Dzūkijos“ viešbutyje miesto centre.


Komentarai

1
Komentuoti
Na2020-04-01
Jau visko yra buvę. Ir vis naujai pasitaiko. Bet dar niekas nenubaustas. Negali. Nėra įstatymo.
traffix.lt