-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
DruskininkaiKoronavirusas
2020 Kovo 31d.
0

Ne balandžio 1-os pokštas: uždraustas apgyvendinimas, uždaromi viešbučiai (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

COVID-19 diagnozė patvirtinta asmeniui, kurio judėjimo vietose minimi ir Druskininkai: jis nuo kovo 14 d. iki 15 d. gyveno viešbutyje, esančiame adresu Vilniaus al. 7, maitinosi restorane, veikiančiame Taikos g. 9, kovo 15 d. turėjo sąlytį su žmogumi, grįžusiu iš Anglijos, o ligos požymius pajuto kovo 20 d.  

Tyrimus mobiliame koronaviruso ėminių punkte šis Kauno rajono gyventoju oficialiai įvardijamas asmuo pridavė kovo 29 d. ir jau kovo 30 d. gavo teigiamą atsakymą dėl COVID-19.

Kurorte uždaromi visi viešbučiai, apie tai skelbia Druskininkų savivaldybė, remdamasi jos administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės įsakymu, karantino metu fiziniams ir juridiniams asmenims draudžiant teikti apgyvendinimo paslaugas, vykdyti patalpų ar butų nuomą bei kitaip jas suteikti trumpalaikiam apgyvendinimui savivaldybės teritorijoje.

Nuo kovo 31 dienos vidurnakčio naujų klientų priėmimas yra draudžiamas. Anksčiau atvykusius klientus privaloma iškeldinti iki balandžio 1 dienos vidurnakčio.

Draudimas negalioja apgyvendinimo įstaigoms, kuriose pagal sutartis su Druskininkų savivaldybe apgyvendinami izoliuotis turintys asmenys, o taip pat  asmenys, turintys ilgalaikę nuomos sutartį ar laikinai gyvenantys Druskininkuose dėl čia esančio darbo, kurio santykius nuomotojas turės įrodyti pažyma iš darbdavio.

Savivaldybė taip pati informuoja, kad įsigaliojus draudimui karantino metu Druskininkuose teikti apgyvendinimo ir trumpalaikės nuomos paslaugas, ji pradeda kontrolę, kaip fiziniai ir juridiniai asmenys laikosi draudimo.

Primename, kad nuo kovo 31 dienos naujų klientų priėmimas yra draudžiamas, o anksčiau atvykę klientai šiandien jau turi išvykti.

Nesilaikantiems draudimo numatytos administracinės baudos, kurios artimiausiu metu bus žymiai padidintos.  

ĮSAKYMAS

DĖL PASLAUGŲ TEIKIMO DRAUDIMO DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖJE

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.2.5. punktu ir atsižvelgdama į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktą informaciją apie COVID-19 (koronaviruso infekcija) užsikrėtusių asmenų maršrutus bei siekiant užkirsti COVID-19 (koronaviruso infekcija) plitimui,
1. U ž d r a u d ž i u karantino metu fiziniams ir juridiniams asmenims teikti apgyvendinimo paslaugas, vykdyti patalpų ir butų nuomą bei kitaip jas suteikti trumpalaikiam fizinių asmenų apgyvendinimui Druskininkų savivaldybės teritorijoje:
1.1. nuo 2020 m. kovo 31 d. 00.00 val. priimant naujus klientus.
1.2. iki 2020 m. balandžio 1 d. 00.00 val. iškeldinant anksčiau atvykusius klientus.
2. N u s t a t a u, kad šis draudimas netaikomas apgyvendinimo paslaugų teikėjams, kurių patalpos esant poreikiui, pagal sutartį su Druskininkų savivaldybės administracija, yra naudojamos asmenims izoliuoti.

...

Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė

ATNAUJINTA

Imtis tokių griežtų priemonių Druskininkų neįpareigojo nei Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, nei pati Vyriausybė ar kiti aukščiusios šalies valdžios vienetai, tokios pat tvarkos, kaip didžiausias Pietų Lietuvos kurortas ėmėsi kaimyninė, Rusijai priklausanti Kaliningrado sritis.

Pats vakariausias Rusijos regionas jau anksčiau buvo paskelbęs, kad viešbučiai bus uždaryti iki vasaros, o privaloma tvarka tai paskelbė kovo 31 d., kai griežtos saviizolicijos sąlygos buvo įvestos visoje Rusijos teritorijoje.

Paskelbus atostogų savaitę, gyventojai masiškai užplūdo kurortus. Pavyzdžiui, Kaliningrado srityje, Jantarnyj kurorte, viešbučiai, svečių namai vos sutalpino visus pageidaujančius apsigyventi.

Panaši situacija buvo ir Zelenogradske, kurio valdžia, siekdama sumažinti  nuo koronaviruso mieste bėgančių tautiečių srautus, kurorte mėgino riboti užblokuodama automobilių parkavimo aikšteles, priėjimą prie Baltijos jūros, atšaukdama ryto, vakaro autobusus bei traukinius ir t.t.  

PAPILDYTA

Karantino metu fiziniams ir juridiniams asmenims teikti apgyvendinimo paslaugas uždrausta ir Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.

Draudimas netaikomas tik apgyvendinimo paslaugų teikėjams, kurių patalpos esant poreikiui, pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybės administracija, yra naudojamos asmenims izoliuoti.

Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. AV-115 uždrausta karantino metu fiziniams ir juridiniams asmenims teikti apgyvendinimo paslaugas Birštono savivaldybės teritorijoje.  Draudimas netaikomas apgyvendinimo paslaugų teikėjams, kurių patalpos, esant poreikiui, yra naudojamos asmenims izoliuoti.

COVID-19 infekcijos atvejis patvirtintas ne tik Druskininkų svečiui, tačiau ir gyventojui, jis kurorte kovo 27 d. lankėsi „Maxima“ parduotuvėje M. K. Čiurlionio g. 99, o kovo 25 d. „Norfa“ parduotuvėje Vytauto g. 21.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt